Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Evet farketmedim ama bi sor neden farketmedim 🙂 manyetikleri genelde değiştirdiğim için cok dikkat etmedim. Daha çok fonksiyonel bir sorun var mı, vurup çarpık çatlak var mi diye bakıyordum. Hak etme konusunda da katılıyorum, sonucta tahta ve metalden oluşan bir ürün, çok da anlam yüklemeye lazım ama herkesin kendi bakış açısı farklı olabilir tabi. Kendimce hakkettim çünkü eşek gibi çalıştım onları almak için ve imkanlarim elverdiği için cok şanslıyım. Eyyorlamam budur dostlar.

Evet farketmedim ama bi sor neden farketmedim 🙂 manyetikleri genelde değiştirdiğim için cok dikkat etmedim. Daha çok fonksiyonel bir sorun var mı, vurup çarpık çatlak var mi diye bakıyordum. Hak etme konusunda da katılıyorum, sonucta tahta ve metalden oluşan bir ürün, çok da anlam yüklemeye lazım ama herkesin kendi bakış açısı farklı olabilir tabi. Kendimce hakkettim çünkü eşek gibi çalıştım onları almak için ve imkanlarim elverdiği için cok şanslıyım. Eyyorlamam budur dostlar.
Hocam ben size bir şey demedim zaten. Gitarı hak etmek kavramına kılım biraz, ona dem vurdum. Bence 2000-2500 dolar üstü gitarlar biraz gövde gösterisi oluyor zaten ama 2500 dolarlık gitarı hak etmek için 200 bpm'de 8'lik notalarla lülülülü sweep picking yapmalıyım kafasını eleştirdim. Gitara heves eden, gitarı seven herkes en iyi gitarı hak eder. Nasıl çalındığı ile bir ilgisi yok demek istediğim.

Hocam ben size bir şey demedim zaten. Gitarı hak etmek kavramına kılım biraz, ona dem vurdum. Bence 2000-2500 dolar üstü gitarlar biraz gövde gösterisi oluyor zaten ama 2500 dolarlık gitarı hak etmek için 200 bpm'de 8'lik notalarla lülülülü sweep picking yapmalıyım kafasını eleştirdim. Gitara heves eden, gitarı seven herkes en iyi gitarı hak eder. Nasıl çalındığı ile bir ilgisi yok demek istediğim.
Ben de size katılıyorum, tam ifade edememiş olabilirim ama aynı şekilde düşünüyorum.

Bu gitarları hak etmek diye bir olay yok hocam. Paran varsa alırsın, olay bundan ibaret. Gerekirse 5-10 tane CS Jackson dizersin yan yana.

Bu hak etmek olayına eskiden beri kılım zaten. Yeni başlayana önce iyi gitarı hak et derler genelde. Yahu adam dandik gitarla telef olacağına iyi gitarla yola çıksa kötü mü yani?

Yani gitar sahibine laf olsun diye söylemiyorum ama sap manyetiğinin farklı bir yapıda olduğunu ben bir fotoya bakarak 5 saniyede anladım ama sahibi gitarı almış, fark etmemiş bile. Şimdi bu gitarı kim hak ediyor? Tabii ki parayı basan. 🙂
Anlamadım ben, sap manyetiğinde ne sorun var? Normal gözüktü bana.

Anlamadım ben, sap manyetiğinde ne sorun var? Normal gözüktü bana.
SD'de SD yazısı köprü manyetiğinde screw coil tarafında, sap manyetiğinde ise slug coil tarafında olur. Bu gitarda ikisi de screw coil tarafında. Bir başka deyişle screw coiller dışta kalır normalde. Les Paul Greeny'deki gibi manyetik ters bağlanmamış yani, sap tarafına köprü manyetiği takılmış. O yüzden merak etmiştim hangi manyetik diye.

Bu da benim kahrımı uzun yıllardır çeken sevdiceğim. Kendisi bir MH-400NT. Memleketi Kore. İlk çıktığı benim 🙂 . Kusursuz değil ama biz birbirimizin kusurlarını görmüyoruz.
Kendisiyle yağmurlu bir Ocak akşamında 2008'de Taksim Pera'da tanıştık. 13 senedir birlikteyiz. En uzun süreli ilişkim bu oldu 🙂
Kendisi epey güzel ancak o güzelliği fotoğrafta yakalamak zor, poz vermeyi sevmiyor. See through black finish, benim -olmayan- fotoğrafçılık yeteneklerimi zorluyor.

Dosyalar

• 20210305_210655.webp
    20210305_210655.webp
    120.8 KB · Gösterim: 198
  • 20210305_210155.webp
    20210305_210155.webp
    157.6 KB · Gösterim: 224
  • 20190211_215200.webp
    20190211_215200.webp
    309 KB · Gösterim: 201
  • 20150509_004646.webp
    20150509_004646.webp
    112.3 KB · Gösterim: 187
  • 20150509_004520.webp
    20150509_004520.webp
    168.9 KB · Gösterim: 221
Bu da benim kahrımı uzun yıllardır çeken sevdiceğim. Kendisi bir MH-400NT. Memleketi Kore. İlk çıktığı benim 🙂 . Kusursuz değil ama biz birbirimizin kusurlarını görmüyoruz.
Kendisiyle yağmurlu bir Ocak akşamında 2008'de Taksim Pera'da tanıştık. 13 senedir birlikteyiz. En uzun süreli ilişkim bu oldu 🙂
Kendisi epey güzel ancak o güzelliği fotoğrafta yakalamak zor, poz vermeyi sevmiyor. See through black finish, benim -olmayan- fotoğrafçılık yeteneklerimi zorluyor.
Tek paket telde kocamanız dileğiyle.

Güzel gitar. Manyetik çerçevesindeki vidaların rengine şaşırdım. Benim 3-4 aylık gitarımın bile çerçeve vidaları bembeyaz oldu çalmaktan, sizinkiler 13 senelik olmasına rağmen orjinal rengine yakın. Boyuyor musunuz?

Güzel gitar. Manyetik çerçevesindeki vidaların rengine şaşırdım. Benim 3-4 aylık gitarımın bile çerçeve vidaları bembeyaz oldu çalmaktan, sizinkiler 13 senelik olmasına rağmen orjinal rengine yakın. Boyuyor musunuz?
Merhaba,
Teşekkürler yorum için 🙂 O dert bende de var. Neredeyse her bakımda bu tip paslanan vidalarını değiştiriyorum. Kozmetiği nedeniyle çok parça değiştirdim. Geçen gün yeni bir Gotoh Cosmo Black köprü alıp taktım 🙂

abanozda hafif streak var mı (götünde fındık kadar ben)?

yerini bulmuş 😀

Abanozda birşey göremiyorum ama yayların üstündeki kapağın vida boşluklarının kenarında çok ufak bir chipping var. Bir de fretleri değişmiş sanırım. Jumbo yerine biraz daha ince fretler çakılmış tekrardan. Aldığım kişi farketmemişti bile ama bir arkadaştan "Spitz'deki KV2 o" bilgisi gelmişti. Sonrasında forumda baktığımda uçmuştu kullanıcı. HOCAM SİZ SPİTZ MİSİNİZ?

Abanozda birşey göremiyorum ama yayların üstündeki kapağın vida boşluklarının kenarında çok ufak bir chipping var. Bir de fretleri değişmiş sanırım. Jumbo yerine biraz daha ince fretler çakılmış tekrardan. Aldığım kişi farketmemişti bile ama bir arkadaştan "Spitz'deki KV2 o" bilgisi gelmişti. Sonrasında forumda baktığımda uçmuştu kullanıcı. HOCAM SİZ SPİTZ MİSİNİZ?
anti-social ve spitz benim evet. kapıdan çıkıp bacadan geliyorum.

fretler orijinalinde mediumdu. fret değişikliği yoktur. ilk sahibi bendim, direkt fabrikaya sipariş. özel bişey istemedim sadece beyaz olsun dedim.

anti-social ve spitz benim evet. kapıdan çıkıp bacadan geliyorum.

fretler orijinalinde mediumdu. fret değişikliği yoktur. ilk sahibi bendim, direkt fabrikaya sipariş. özel bişey istemedim sadece beyaz olsun dedim.
Duyduğuma çok sevindim, fret mevzusu tekrardan mı çakılmış neden yapılmış gibi sorularım vardı. Bayağı sevindim üstünde öyle bir işlem olmamasına. Yanlış hatırlamıyorsam 2017'den beri bende, kolay kolay da çıkmaz. Ne zaman hasret gidermek isterseniz bir haber etmeniz yeter hocam.

Evlenin 🙂 ... yeter ki hanım neye bulaştığını bilsin. Zamanında bana doğumgünümde ESP Eclipse VB almıştır kendisi 🙂
bizimki de evlenmeden caparison applehorn alıyordu güya (edit: alırdı da o ara), sonra napacan sahnede karılar bakar diye diye hayattan tiksindirdi. gitar çalmayı unuttuğumla kaldım.

şu an bu kadar rahat konuşabildiğime göre medeni durumum belli olmuştur az çok ahahaha

Geri