Headrush Prosesör Bilgi Paylaşımı

açıkçası boss'un çok fazla analog pedalını kullandım, hala da "drive" grubu hariç diğer pedallarını kullanmaktayım. Vaktiyle GT-5 ve GT-6, ME-50 gibi processorleri de uzun süreli kullandım ama benim açımdan BOSS'un processor düzeyinde drive tonları çok kalitesiz. Bu noktada yeni nesil processor ürünlerine karşı da açıkçası ön yargılıyım. Denemedim ama hiç de ümidim yok. Headrush'ı 1 yıldır kullanan yakın bir arkadaşım sayesinde çokça deneyimledim, başta cihazı bilmediğim için karmaşık ve uğraşmaya değmez diye düşünmüştüm ama yavaş yavaş ısındım ve kullanabilir kıvama geldim, hal böyle olunca da pedalboard ameleliğine isyan ettim 😀
Boss prosesörlerdeki drive pedalları gerçek Boss pedallarıyla birebir aynı, blues, sd, ds denedik arkadaşlarla hep aynı ses. Olmadı efekt loop'una analog drive da eklenebilir, genelde öyle yapıyorum özel bir drive gerekirse. ama evet haklısınız artık pedalboard taşımaya gerek kalmadı denilebilir, ufak prosesörler de iyi ton üretiyor ve hafifler. Headrush arayüzü en iyi olan prosesör bu arada, hayırlı olsun.

Merhabalar Headrush Core modelini masada tutup yerde footswitch ile kullanan var mı? Varsa bu footswitch girişi olmayan Core modeline nereden footswitch bağlıyorsunuz?

Teşekkürler.

Boss FV-500L aldım. Bakalım elime geçince test edecem.
FV-500L bugün geldi. 7Yalnız bağlantı için altta kırmızı ile işaretlediğim şekilde TRS kablosuyla bağlantı yapılmalı. Benim gibi gitara kanıp ilk diyagramı dikkate alırsanız hiçbir şekilde alet çalışmıyor 🤣 TRS kablosunun bir ucunu pedalın exp çıkışına diğer ucu da Core'un exp çıkışına TRS kablosuyla bağlayınca güzelce çalışıyor. Hatta benim aldığım arkadaşa da biri core'da çalışıp çalışmadığını sormuş. Çalışıyor kardeş, hemi de taş gibi çalışıyor 🤣

Taş demişken alet de maşallah 1 kgden ağır. 44 numara ayak tabanımı tam kaplıyor. Cinayet aleti gibi mübarek. Böylece prime ağırlığına iyice yaklaştım 😊

IMG_20241001_181604.webp

TRS kablo nedir diyen olur
IMG_20241001_182129.webp

Son düzenleme:
FV-500L bugün geldi. 7Yalnız bağlantı için altta kırmızı ile işaretlediğim şekilde TRS kablosuyla bağlantı yapılmalı. Benim gibi gitara kanıp ilk diyagramı dikkate alırsanız hiçbir şekilde alet çalışmıyor 🤣 TRS kablosunun bir ucunu pedalın exp çıkışına diğer ucu da Core'un exp çıkışına TRS kablosuyla bağlayınca güzelce çalışıyor. Hatta benim aldığım arkadaşa da biri core'da çalışıp çalışmadığını sormuş. Çalışıyor kardeş, hemi de taş gibi çalışıyor 🤣

Taş demişken alet de maşallah 1 kgden ağır. 44 numara ayak tabanımı tam kaplıyor. Cinayet aleti gibi mübarek. Böylece prime ağırlığına iyice yaklaştım 😊

167907 eklentisini görüntüle
TRS kablo nedir diyen olur
167908 eklentisini görüntüle
Gelsin şimdi Kirk Hammett wah wah soloları 👏

Gelsin şimdi Kirk Hammett wah wah soloları 👏
Wah başımıza gelenler wah 😁

Headrush'ta pedala 4 farklı bloğun eş zamanlı ataması yapılıyor. Çok güzel özellik. Örneğin eş zamanlı amfinin gainini, overdriveın driveını ve ana sesi aynı anda kısıp açabiliyorsun. Hem bunların derecelerini ayrı ayrı ayarlayabiliyorsun. Headrush'ı şimdi biraz daha sevdim 😊 Expression pedalını Fenderden daha çok sevdim diyebilirim.

Geri