Ibanez Başlığı

Caner,arada Dream Theater olmasaydı kesin ESP derdim ama Ibanez RG serisi progressive müziğe çok güzel uyum sağlıyor.7 telli,RG serisinden bir gitarım vardı, gerek cleanleri olsun gerek drive da verdiği ton olsun progressive tabanlı müziklere iyi giderdi.ESP yi seçersen cleanlerden büyük ölçüde ödün vereceğinin farkındasın umarım 🙂 Gönlünde yatan ESP ama heralde.Sonradan gelen alternatiflerle kafanı yorma o zaman.Emin ol çok güzel gitar,denemişliğim yok ama ona denk bir ESP'im var gayet iyi bir gitar,ama aklında bulunsun çok da versatil olmuyor EMG lerle 🙂

Arkadaşlar , ibanez rgr 320 dx gitarıma sıkı ritm ve solo tonları alabilmek için hangi manyetiği önerirsiniz? Ben EMG 81 düşünüyorum . Tarz Heavy Metal (Iron Maiden , Metallica, Megadeth vs)Bu seri gitarlara Seymour Duncan pasif manyetiklerin pek iyi gitmediğini Harmony Central den yaptığım araştırma sonucu gördüm . Ancak bu Emg ler hakkında gayet iyi yorumlar vardı. Elimde Marshall VS230 var. herhangi bir pedal kullanmıyorum. Sizce Emg işimi görürmü? Teşekkürler.

rastansaga demiş ki:
EMG leri söküp istediği fiyata satar yerine en kral istediği pasifi alır hatta üstüne para bile artar.

Bu da bir çözüm tabi istediğin sonucu alamazsan pasiflerle değiştirirsin.Bir de ESP'nin şöyle bir avantajı var,Türkiye'ye Pera müzik getiriyor ve olması gerektiğinden çok daha pahalı.Yani yurtdışında aynı fiyatlı olan bir ESP ve bir Ibanez gitar düşün,ESP olan gitar Türkiye'de aynı fiyata satılması gereken Ibanez'den daha pahalıya satılıyor.Yurtdışından getirteceğin için bu durum senin işine gelir gitarı satacak olursan 🙂

Arkadaşlar niye herkes kurtuluşu manyetikte arıyor ? forumu okuyorum uzun zamandır herkes direk manyetik değiştirme sevdasında bence manyetikten cok elinizdeki ekipman daha önemli ii processor yada analog dizdikten ve ii bir amfi edindikten sonra manyetige yönelmek daha mantıklı gibi geliyor bana, emg de olsa SD kralıda olsa kötü bir setupta hiçbir işe yaramaz

kolay gelsin...

graffit demiş ki:
Arkadaşlar niye herkes kurtuluşu manyetikte arıyor ? forumu okuyorum uzun zamandır herkes direk manyetik değiştirme sevdasında bence manyetikten cok elinizdeki ekipman daha önemli ii processor yada analog dizdikten ve ii bir amfi edindikten sonra manyetige yönelmek daha mantıklı gibi geliyor bana, emg de olsa SD kralıda olsa kötü bir setupta hiçbir işe yaramaz

kolay gelsin...
da o sesi o setupa en iyi şekilde iletemedikten sonra istersen dev rack sahibi ol 😉

anti-social demiş ki:
graffit demiş ki:

kolay gelsin...
da o sesi o setupa en iyi şekilde iletemedikten sonra istersen dev rack sahibi ol 😉

Bence manyetikler arasında sesi cok fazla etkileyen farklar yok ama setupta bu farklar daglar taşlar kadar cok yoksa kimse 5000-10000 dolar racklara dökmezdi gider 2 manyetik alır işi çözerdi 😉

graffit demiş ki:
Bence manyetikler arasında sesi cok fazla etkileyen farklar yok ama setupta bu farklar daglar taşlar kadar cok yoksa kimse 5000-10000 dolar racklara dökmezdi gider 2 manyetik alır işi çözerdi 😉

Yaklaşımında haklısın ancak manyetikler ciddi bir fark oluşturabiliyor. Pazar günü biraz ibanez S470 çaldım, hemen ardından Jem 7DBK...Aynı koşullar altında Breedlere hayran kaldım.

nienturi demiş ki:
graffit demiş ki:

Yaklaşımında haklısın ancak manyetikler ciddi bir fark oluşturabiliyor. Pazar günü biraz ibanez S470 çaldım, hemen ardından Jem 7DBK...Aynı koşullar altında Breedlere hayran kaldım.

İyi oldu bunu okuduğum, bidahakine Jem çalarsın ozaman.

yaw aslında s370 war bitane modifiyeli 550$a ama kafamda rg350 de vardı.sizce hangisi daha kaliteli??bir de music123'ten baktım da az önce rg350 350$ civarında gezinio..onu dışardan kargoyla ne kadara getirtebiliriz??

Yahu bu nasıl bir gitardır be?
46351_b.gif

Lonely_Guitarist demiş ki:
hmm.. RG1077XL dicem ama bunda orta manyetik yok.. Büyük ihtimalle RG8670BX in 7 telli modelidir.. Ama onda da orta manyetik var.. Bariton diyecem ama baritonlara tree of life çizmezler.
Pes ettim.. 🙁 Daha önce rastlamamıştım ama çook güzel gitar..

Ne diyorsun. Harikulade 🙂

Geri