id core 10 dip gürültüsü

Arkada tremolo yayını tutanparçaya lehimli kablonun diğer ucu ses potansının üzerine lehimli olması gerek. Zaten sizin o kablo da arkada gereksiz uzun duruyor, lehim kopmuş olabilir. Eğer bu lehim kopmuşsa gitar dip ses yapar. Bi kontrol edin.

ID Core 10 yüksek ses seviyesinde hafif bir dip ses dışında oldukça sessiz bir amfi, çünkü kendi içinde OD1 ve OD2 dışında da varolan, kontrol edemediğimiz bir noise gate var (modellemeli amfilerdeki beni bazen rahatsız eden tek şey).

Arkada tremolo yayını tutanparçaya lehimli kablonun diğer ucu ses potansının üzerine lehimli olması gerek. Zaten sizin o kablo da arkada gereksiz uzun duruyor, lehim kopmuş olabilir. Eğer bu lehim kopmuşsa gitar dip ses yapar. Bi kontrol edin.

Abi kusuruma bakma lütfen inan hiçbir şey anlamadım, çok özür diliyerek biraz daha basite indirgeyerek anlatır mısınız? Jack girişini söktüğüm yerde mi?

Abi kusuruma bakma lütfen inan hiçbir şey anlamadım, çok özür diliyerek biraz daha basite indirgeyerek anlatır mısınız? Jack girişini söktüğüm yerde mi?

a442a800-4a92-4bac-b669-d85b6b201269_LI.jpg

Bu çizerek gösterdiğim kablonun diğer ucu pickguard altında ses düğmesinin potansının üst kısmına lehimli olmalı. Bunu kontrol etmelisin. Teller çıkacak, pickguard vidaları çıkarılacak ve o şekilde kontrol edilecek.

Muhtemelen evdeki prizler topraklı değildir.

Şimdi kazaya sebep olmamak adına yapılması gerekenleri anlatmıyorum. En iyisi gidin, bir elektrikçi çağırın ve elektrik tesisatınızı kontrol ettirin. Topraklama yoksa, topraklama çekilmesi için apartman olarak birleşin ve evdeki bütün prizlere topraklama çektirin. Hem temiz ses alırsınız, hem de elektrik çarpması riskinden kurtulur, güvende olursunuz.

Zaten toprak yoksa, kendi başınıza halledemezsiniz. Mutlaka elektrikçinin bakması gerekli.

Nasıl bir dip sesten bahsediyorsunuz? Daha önce duymadığınız, yeni beliren bir durum mu yoksa her zaman var mıydı? Çünkü bu amfiyi ben de kullanmıştım, mod kısmını etkinleştirdiğinde hafif bir gürültü verirdi zaten.

Muhtemelen evdeki prizler topraklı değildir.

Şimdi kazaya sebep olmamak adına yapılması gerekenleri anlatmıyorum. En iyisi gidin, bir elektrikçi çağırın ve elektrik tesisatınızı kontrol ettirin. Topraklama yoksa, topraklama çekilmesi için apartman olarak birleşin ve evdeki bütün prizlere topraklama çektirin. Hem temiz ses alırsınız, hem de elektrik çarpması riskinden kurtulur, güvende olursunuz.

Zaten toprak yoksa, kendi başınıza halledemezsiniz. Mutlaka elektrikçinin bakması gerekli.

Banyodaki prize takıp denedim, orada mutalaka topraklama olması gerekli diye düşünüyorum ve yine de cızırtı vermeye devam etti. Apartmanın bu konuda destek olacağını maalesef ki sanmıyorum..

Geri