Kırılan Gibson Les Paul Custom Headstock'u

Size satılan bariz bir şekilde b stock olarak satılması gereken bir gitar.Amerika da ve avrupada bu şekilde satılıyor.Zaten çok ciddi indirimlerle sattılar bu gitarları.

Sapta da buradaki gibi çatlaklar var mıydı aldığınızda?

Size satılan bariz bir şekilde b stock olarak satılması gereken bir gitar.Amerika da ve avrupada bu şekilde satılıyor.Zaten çok ciddi indirimlerle sattılar bu gitarları.

Sapta da buradaki gibi çatlaklar var mıydı aldığınızda?
Headstock'ta hafif çizikler vardı. Ben gitarı 3000 euro'ya aldım ve hiç kimse bana B-Stock olduğunu söylemedi.

Headstock'ta hafif çizikler vardı. Ben gitarı 3000 euro'ya aldım ve hiç kimse bana B-Stock olduğunu söylemedi.

Özel mesajdan da konuştuk sapta çizgiler varsa faturanızı da alın direkt iade ya da değişim isteyin kesinlikle tamir kabul etmeyin.Tüketici haklarını bildiğinizi söyleyin ,hakkınızı savunamayacığınızı düşünüyorsanız hakkınızı savunabilecek bir yakınınız ile gidiniz.Değişim ya da iade yapmazlarsa direkt kaymakamlığa valiliğe tüketici haklarına gidin o gitar değişir kesinlikle.

Gitara herhangi bir müdahalede bulundurtmayın kimseye !a

Özel mesajdan da konuştuk sapta çizgiler varsa faturanızı da alın direkt iade ya da değişim isteyin kesinlikle tamir kabul etmeyin.Tüketici haklarını bildiğinizi söyleyin ,hakkınızı savunamayacığınızı düşünüyorsanız hakkınızı savunabilecek bir yakınınız ile gidiniz.Olmadı direkt kaymakamlığa valiliğe tüketici haklarına gidin o gitar değişir kesinlikle.
Çok teşekkürler.

Özel mesajdan da konuştuk sapta çizgiler varsa faturanızı da alın direkt iade ya da değişim isteyin kesinlikle tamir kabul etmeyin.Tüketici haklarını bildiğinizi söyleyin ,hakkınızı savunamayacığınızı düşünüyorsanız hakkınızı savunabilecek bir yakınınız ile gidiniz.Değişim ya da iade yapmazlarsa direkt kaymakamlığa valiliğe tüketici haklarına gidin o gitar değişir kesinlikle.

Gitara herhangi bir müdahalede bulundurtmayın kimseye !a
Hocam gitarı hiç ellemedim ama ne yapsam ne etsem gitarın faturası yok hatta fatura vermemiş bile olabilirler. Gitarın seri numarasından kayıtlarda bulunabilir mi gitar.

Gitara fatura vermedilerse bu onlar için sıkıntı yaratacaktır.Bu durum sizin avantajınıza bile olur . Mağazada video kayıtları da var korkmayın sıkıntı yok 🙂 garanti belgesi veriyorlar genelde bir kağıda seri no falan yazıp o varsa onu yanınıza alın tüketici haklarına giderken o da yoksa direkt gidip derdiniz anlatın.

Umarım mağazada durumunuz çözülür uğraşmazsınız fazla.

elime sadece bu belgeler var

Dosyalar

• image.webp
    image.webp
    141 KB · Gösterim: 380
  • image.webp
    image.webp
    105.2 KB · Gösterim: 581
Bu arada durumu kullanıcı hatasına bağlamaya çalışacaklarından gitarını iyice koru .Düştüğünde sadece sap çatlamaz ya da kırılmaz bir yerlerde de çarpma nedeniyle ezik göçük benzeri birşey olur ,eğer böyle bir durum yoksa ki biz yok farz ediyoruz bunu tüketici mahkemesinde belirtirsin .Kolay gelsin ..

Bu arada durumu kullanıcı hatasına bağlamaya çalışacaklarından gitarını iyice koru .Düştüğünde sadece sap çatlamaz ya da kırılmaz bir yerlerde de çarpma nedeniyle ezik göçük benzeri birşey olur ,eğer böyle bir durum yoksa ki biz yok farz ediyoruz bunu tüketici mahkemesinde belirtirsin .Kolay gelsin ..
Tamamdır çok teşekkür ederim gitarı hiç düşürmedim veya vurmadım zaten.

Hala duruyorsa telleri hemen sökün ilerlemesin. Bu tip kırılmalar sonradan ortaya çıkabiliyor. Gitar düşmüş ve çatlak belli-belirsiz oluşmuş olabilir uzun zaman önce, sonra ortam ısısının artması/azalması sonucu durum bu hali alabiliyor.

Olurda garanti kapsamında sorun yaşarsanız diye yazıyorum. Luthier değilim ama onu uygun bir yapıştırıcı ile, yerine sıkıştırıp bekleterek eski sağlamlığı geri kazandırılabilir bu üstelik pek masraf tutmaz. Zor olan ise çatlağı hiç olmamış gibi kapatmak yani boya/cila üstelik ele gelmeyecek şekilde ince iş tecrübeli eller gerektirir (keman falan tamir edenlerin boyamadan anlayacaklarını sanmıyorum). İzmir'de erkan sızarların adını sık duyuyorum ama henüz tanışma fırsatım olmadı, sanırım Çanyakadan 20dk falan yürüme mesafesinde yeri önce do-re ile görüşün tabii.

Tamiri oldukça kolay ve ucuz olduğu için dükkana gittiğinizde size tamir teklif edeceklerdir. Garanti şartlarında değişimle ilgili bir bilgi var mı yok mu kontrol etmek lazım.

Ayrı bir bilgi olarak Gibson'lar nitroselüloz cila olduğu için o headstock darbe aldıysa zaten bu kolayca belli olur. Yani kullanıcı hatası mı ayıplı mal mı bu kolayca ortaya çıkar. İş avukat, mahkeme safhasına giderse bence kullanıcı hatası olmadığı kolaylıkla ispatlanabilir. Sonuçta mahkeme bilirkişi atayacak vs bir şekilde bu anlaşılır. Mahkeme ne kadar sürer bilmiyorum ama bence en fazla 2 yıl sürer. Fakat tabii ki en güzeli iki tarafın ortak bir paydada buluşması olur.

Bir de kırık fotoğraflarından gördüğüm kadarıyla darbeden değil (darbe sebebiyle olan çatlaklar üst eşik altından sapa paralel ilerliyor.) tellerin geriliminden ötürü malzemenin dayanamamasından gerçekleşmiş. Bu arada 70 model les paul'lerde sap kısmını topuklu yapmışlar ama o da çözüm değil. Yani sizin gitarda topuk olsaydı da kırılırdı.

Son düzenleme:
Yeni alınmış CS gibson'ı benim gönlüm elvermezdi luthier'e verip yapıştırma işlemi uygulanmasına. Hakkınızı arayın sonuna kadar, yukarıda çok güzel bilgiler verilmiş

Hem bu baslik hem de Do-Re B Stock rezaleti basligi pek olmamis. Zaten fazlaca indirimle B Stock aldiginizi biliyordunuz. Burada cevap ararken magazayi karalayici bir ithamda bulunmadan once sakinliginizi koruyup dogrudan iletisime gecin. Yoksa burada yazilanlar sadece burada kalacak. Yasam size bu konuda garantor olduysa tatli dille Yasam ile cozum bulmaya calisin. Baktiniz ki olmuyor hakem heyetine gidebilirsiniz. Ayrica 10'luk teller gitara bu denli zarar vermez. 9'luk kullanmaya kalkmayin. Gevsek don lastigi gibi kalir.

Hem bu baslik hem de Do-Re B Stock rezaleti basligi pek olmamis. Zaten fazlaca indirimle B Stock aldiginizi biliyordunuz. Burada cevap ararken magazayi karalayici bir ithamda bulunmadan once sakinliginizi koruyup dogrudan iletisime gecin. Yoksa burada yazilanlar sadece burada kalacak. Yasam size bu konuda garantor olduysa tatli dille Yasam ile cozum bulmaya calisin. Baktiniz ki olmuyor hakem heyetine gidebilirsiniz. Ayrica 10'luk teller gitara bu denli zarar vermez. 9'luk kullanmaya kalkmayin. Gevsek don lastigi gibi kalir.
B Stock aldığımı bilmiyordum. Sıkıntı bilmememde zaten

B Stock aldığımı bilmiyordum. Sıkıntı bilmememde zaten
Gitarin B Stock da olmayabilir. En basinda gitarin kusurunu gormediysen ve alan-satan memnunsa B Stock bu diye degerlendirmeye dogrudan alamazsiniz. Do-Re bu konudan size dogrudan dava acma hakkina sahip. Tamir olursa bir daha ayni yerden kirilmaz. Rivayete gore pesinen kirdirip, tamir ettirip bilerek oyle kullanan gitaristler de var. Once sakin olun. Baska cikariniz yok maalesef.

ürüne B-Stok denmesi ya da indirimli satılması birşey değiştirmez . Ürün tüketici kanununa tabidir. Üstelik TK da b-stock diye bir tanımlama zaten yoktur.
Sadece Outlet ürünlerin kanunda iade-değişim hakkı olmaz. Ancak onun faturada "iade değişiminin olmayacağı ve Outlet ürün olduğu " kaşeli olarak belirtilmiş olması gerekir.

Geri