Kırılan Gibson Les Paul Custom Headstock'u

Gitarin B Stock da olmayabilir. En basinda gitarin kusurunu gormediysen ve alan-satan memnunsa B Stock bu diye degerlendirmeye dogrudan alamazsiniz. Do-Re bu konudan size dogrudan dava acma hakkina sahip. Tamir olursa bir daha ayni yerden kirilmaz. Rivayete gore pesinen kirdirip, tamir ettirip bilerek oyle kullanan gitaristler de var. Once sakin olun. Baska cikariniz yok maalesef.
Ben gayet sakinim hocam, hakkımı arayacağım gerekirse incelemeye gider ürün. Ben gitara herhangi bir zarar vermediğimden eminim sonuçta. Gitarın resmi olarak B-Stock olduğunu söylemiyorum ama bana B-Stock gibi ürün satıldı demeye çalışıyorum. Ve gerçekten sapın kırılmasının Gibson'ın hatası olduğunu ama bunun benim problemim olmadığından bahsediyorum.

Ben gayet sakinim hocam, hakkımı arayacağım gerekirse incelemeye gider ürün. Ben gitara herhangi bir zarar vermediğimden eminim sonuçta. Gitarın resmi olarak B-Stock olduğunu söylemiyorum ama bana B-Stock gibi ürün satıldı demeye çalışıyorum. Ve gerçekten sapın kırılmasının Gibson'ın hatası olduğunu ama bunun benim problemim olmadığından bahsediyorum.
O zaman diger actiginiz baslikta gunah kecisi aramayacaksiniz...

Gitarı ağustosda almışsınız ben sanki aldıktan sonra 1-2 gün içinde olmuş gibi değerlendirdim.

Çizik vb gibi sıkıntılar için değişim isteme zamanınız maalesef çoktan geçmiş .BUndan sonra olacak olan muhtemelen garanti kapsamında tamirdir.Daha bilgili arkadaşlar varsa aydınlatabilir.

Kullanıcı hatası denilip tamiri sizin yapmanızı isterlerse de ucuz bir işlem başınızı çok ağrıtmaz ancak onlar da hemen tamir ettirirler diye düşünüyorum.

Aynı zamanda canınızı sıkmayın yaptırıp çalmaya devam edin geçmiş olsun tekrar.

Birde gibson'a mail at fotoğrafları falan bu çatlamanın sebebinin neden kaynaklanabileceğini sor sonuçta bu gitar uluslarası garantiye de tabidir.belki üretim hatası olduğu söylerler buradaki distribütörleri ile iletişime geçerler. En kötü ihtimalle Türkiye'de bir sonuç alınmazsa usa üzerinden bir değişim olup olamayacağını araştır.benim fikrim sıradan bir kırılma gibi durmuyor sanki ağacın azizliğine uğramış gibi üretim hatası gibi duruyor

Birde gibson'a mail at fotoğrafları falan bu çatlamanın sebebinin neden kaynaklanabileceğini sor sonuçta bu gitar uluslarası garantiye de tabidir.belki üretim hatası olduğu söylerler buradaki distribütörleri ile iletişime geçerler. En kötü ihtimalle Türkiye'de bir sonuç alınmazsa usa üzerinden bir değişim olup olamayacağını araştır.

Gibson'ın kağıdında ömür boyu garanti yazıyor ama kapsamı nedir bir fikrim yok.

Gibson'ın kağıdında ömür boyu garanti yazıyor ama kapsamı nedir bir fikrim yok.
Gerçekten yurtdışında bu tarz olaylarda daha ilgililer (daha önce gelen pedalım 3 gün sonra bozulmuştu direk geri alıp para iadesi hatta kargo ücreti iadesi bile yapmışlardı)belki direkt orayla görüşüp işi bile hallolur.bi studio falan olsa pek ilgilerini çekmeyebilir ancak custom shop gitarın bu hale gelmesi itibar zedeleyebileceğinden daha ilgili davranacaklarını düşünüyorum.inşallah tahmin ettiğim gibi distribütör ile iletişime geçip hallederler.

@Single_FACTOR @seyyahemre yaptiklariyla dedikleri tutmayan, guclu gorunmeye calisan bir saldirgan magdur goruyorum. Rezalet adi altinda aldigi gitari kosa kosa eve goturmustur. Magazaya camur atmak, rezaletle suclamak anca hakem heyeti sonucu varilabilir. Magaza ile iletisime gecmeden ithamlarda bulunmak ayri bir durum. Emre kendimi cidden senin yerine koyuyorum, bu yaptiklarini yapmam. Cozume ulasmak icin once forumda karsimdakine camur atmam. Telefonunu ac ve once gorus Do-Re ile. Yakinsan kap gitarini gotur. Bu isler boyle isliyor maalesef.

Geçmiş olsun. Endişenizi anlıyorum ama sakin olun. Tüketici olarak haklarınız var merak etmeyin süreç uzun sürsede hakkınızı alırsınız. Öncelikle mağazaya gidin ve gitarının durumunu anlatın. Büyük ihtimal inceleye alacaklar. Burada her attığınız adımı belgeli yapın. Sözle bu işler olmaz. Gitarı teslim ederken elinize belge verilsin ve sizde ürün hakkında değişim istediğinizi yada ücret iadesi istediğinizi yazılı olarak belirtin. Bir örneğine mağazanın talebinizi aldığına dair imza ve kaşe alın yetkili birinden. Baktınız size belge vermiyorlar noterden ihtar çekin. İhtarda malın ayıplı olduğunu ve hakkınız olan değişim ya da para iadesi isteyin. Olumlu sonuç alamazsanız direk tüketici mahkemesine gideceksiniz. Çünkü malım değeri heyet sınırını aşıyor. Mahkeme bilirkişi incelemesi yaptıracak ve talebiniz doğrultusunda karar verecektir. Kolay gelsin. Bir sorununuz olursa çekinmeyin sorun yardımcı olmaya çalışırım. Geçmiş olsun tekrar.

@Single_FACTOR @seyyahemre yaptiklariyla dedikleri tutmayan, guclu gorunmeye calisan bir saldirgan magdur goruyorum. Rezalet adi altinda aldigi gitari kosa kosa eve goturmustur. Magazaya camur atmak, rezaletle suclamak anca hakem heyeti sonucu varilabilir. Magaza ile iletisime gecmeden ithamlarda bulunmak ayri bir durum. Emre kendimi cidden senin yerine koyuyorum, bu yaptiklarini yapmam. Cozume ulasmak icin once forumda karsimdakine camur atmam. Telefonunu ac ve once gorus Do-Re ile. Yakinsan kap gitarini gotur. Bu isler boyle isliyor maalesef.
Cumartesi gecesi farketmem ve bugünün pazar olması ve tüm dorelerin kapalı olmasından dolayı böyle oldu bu bir. İkinicisi ben doreye çamur da atmıyorum ve üçüncü olarak çoktan mail attım bile dore müziğe insanları yargılamak için boş beleş postlar atıyorsunuz.

Geçmiş olsun. Endişenizi anlıyorum ama sakin olun. Tüketici olarak haklarınız var merak etmeyin süreç uzun sürsede hakkınızı alırsınız. Öncelikle mağazaya gidin ve gitarının durumunu anlatın. Büyük ihtimal inceleye alacaklar. Burada her attığınız adımı belgeli yapın. Sözle bu işler olmaz. Gitarı teslim ederken elinize belge verilsin ve sizde ürün hakkında değişim istediğinizi yada ücret iadesi istediğinizi yazılı olarak belirtin. Bir örneğine mağazanın talebinizi aldığına dair imza ve kaşe alın yetkili birinden. Baktınız size belge vermiyorlar noterden ihtar çekin. İhtarda malın ayıplı olduğunu ve hakkınız olan değişim ya da para iadesi isteyin. Olumlu sonuç alamazsanız direk tüketici mahkemesine gideceksiniz. Çünkü malım değeri heyet sınırını aşıyor. Mahkeme bilirkişi incelemesi yaptıracak ve talebiniz doğrultusunda karar verecektir. Kolay gelsin. Bir sorununuz olursa çekinmeyin sorun yardımcı olmaya çalışırım. Geçmiş olsun tekrar.
Çok teşekkür ederim öncelikle ilginiz için, ben dore çinili han mağazasına mail attım zaten durumu izah edip, değişim talebinde bulunduğumdan da bahsettim. Onlardan mail bekliyorum @Single_FACTOR hocam sağolsun o da bana yardımcı oldu. Yarın gitarı dore Çankaya mağazasına da götürerek durumu anlatacağım. Umarım çözüme ulaşır çünkü bu kadar güzel bir gitarı yapıştırılmış bir sapla kullanmak istemiyorum bu kadar sesimi çıkarmamın sebebi bu.

Sayın @mego1 çıkışınızı biraz sert buldum arkadaşın tek hatası iki tane aynı konudan açmak. Bunun dışında profiline bakarak yaşının 16 olduğunu varsayarsak telaşını anlamamız lazım bin iki bin liralık gitar değil sonuçta 12bin lira ediyor. Bence ilk foruma sorması daha mantıklı çünkü kişi haklarını bilmeden hakkını aramaya gitmesi kulağa çokta mantıklı gelmiyor.

Geri