Nu Metal için gitar ne almalıyım yardım lütfen

Yabancı forumlarda da bakınca bu gruplar 7 telli ile çaldığı için onu almam gerekli diye düşündüm birde 7 telli ile çalınan bir şarkıyı 6 telli gitar ile videodaki gibi çalınabilir mi her şekilde
Youtube'a girip şarkı ismi + standard tuning yazarsanız 6 telli için anlatımlar - coverlar çıkacaktır çoğu şarkı için. Örnek olarak

Ek olarak çalmak istediğiniz şarkılar 7 telli ile çalınmak zorunda olsa bile 6 telli bir gitar ile başlamak daha mantıklı olacaktır. Ben de gitara ilk başladığımda çalmak istediğim çoğu şarkıyı çalamadım, öğrenmek için normalde açıp dinlemeyeceğim şarkıları saatlerce çalmaya çalıştım. Siz de bir şekilde önce basit akorlarla Haluk Levent çalıp, sonra yavaş yavaş basit sololu Duman şarkıları derken 1 yıl sonra belki 7 telliye geçişinizi tekrar değerlendirirsiniz.

Ben 2001'de gitar çalmaya ve nu-metal dinlemeye başladım. Babamın o dönem aldığı Slammer marka 6 telli elektro gitarı yaklaşık 9 yıl kadar kullandım. Floyd Rose'lu olduğu halde inip çıkmadığım akort sistemi kalmadı. Halen kullandığım 7 tellimi de 2009 da aldım.

Şahsi tavsiyem kalın teller ile C# ve altı sistemleri çalışıp düzenine osuna busuna alışıp son aşamada 7 telli almanız. Bu bağlamda aktif manyetiğe sahip sabit köprülü bir gitar işinizi görecektir. Floyd Rose giriş seviyesi gitarlar için pişmanlıktır.

Geri