Nu Metal için gitar ne almalıyım yardım lütfen

ne orda ne burda kaliteli bir ortam yok maalesef, arada kaliteli başlıklar oluyor.
Olay aslında çok ilginç.
Düz bir hesap yapalım. Bu foruma girenlerin yüzde doksanı alım satım, grup üyesi bulmak için bir dönem kullanıp başka zaman girmiyor. Bazen yeni üyelikler açıp soru soran insanlar oluyor.
Yani foruma göz atanların çoğu kısa süreli işini görüp çıkıyor. Buraya kadar sorun yok. Ancak şöyle birkaç hesap var, müzikten para kazanan adamları bir kenara koyuyorum, burada okuyucuların yüzde doksanının umurunda olmayan bir mesele yüzünden otorite kabul edilmek için hemen saldırganlığa başlıyor.
Yahu sormak lazım. Sizin lise yıllarınız ezik olarak mı geçti? Üniversitede kovaladığınız kızlar mı yüzünüze bakmadı? Aile sorunları vs mi yaşadınız ki 15-16 yaşındaki gençleri ezerek bundan zevk alıyorsunuz? İyi tamam en çok sen anlıyorsun gitardan desek mutlu olacak mısın? En iyi grubu sen dinliyorsun desek? Tamam en pahalı gitarı sen almışsın aferin… Hayatın feleğinden de geçmişsin ama 15 yaşında bir gencin enstrümanına laf etmemeyi ya da milletin aldığı sattığını eleştirmemeyi öğrenememişsin… Azıcık damarlarına basınca hemen saldırganlaşıyorlar. Futbol taraftarından da farkı yok hani. Müziği değil de sahip oldukları nesneyi seviyorlar… Futbol takip edenlerin nasıl sporu değil de arkadaşlarına şöyle koyduk şöyle çaktık demeleri gibi. Gitarı al üç beş amfide dene, aha bak benim ne güzel enstrümanım var başkası alamıyor de kendini tatmin et, sonra birkaç haftaya yenisine bakmaya başla. Bu uğurda sahip oldukları şeylere değersiz ya da ederinden fazla diyenlere de saldırıyorlar. Herkesin deşarj olmak için birine kin kusmaya veya otorite kabul edilmeye ihtiyacı var sanırım. Bu arkadaşlar da burada bulmuşlar. Ne diyeyim gerçek hayatta fiziksel olarak çelimsiz olmaları mı, lise üniversite travmaları mı, gençlik acıları mı, immatür karakterleri mi bilinmez hepsi buraya sirayet etmiş.

@drphilosophia Türkiye'nin özetini çıkarttın.
Fakat katılmadığım bir tek yer var "alım satın eleştrilmemeli" kısmı, bu "Cancel Cultre"'u destekleyen Woke bir yaklaşım.
Fikirlerin yayılmasını engelleyici, propagandayı güçlendirip yücelten, yeni nesilleri ise bir yankı odası içine hapsederek düşünebilme kabiliyetlerini körelten bir olay.
Media'daki propagandanın ana hedeflerinden biri olan "düşünemeyen" toplumun imalatı; Sloganlara bakın "Duygularını kontrol edemezsin, kalbinin götürdüğü yere git".

"Duygularını kontrol edemezsin, kalbinin götürdüğü yere git
Katılıyorum. Biz de bunu yıllarca biz duygusal bir milletiz, deli doluyuz diyerek irrasyonelliğimizi güzelleyerek yaptık. Aslında alım satımı güzellemekten ziyade atıyorum birisi belki maddi durumdan belki de yeterli malumatı olmadan x ürününü alınca hevesini kıracak şekilde sen bir şey bilmiyorsun tavrıyla yaptığı alışverişi eleştirerek ego kasmaktan bahsetmiştim. Yoksa sizin söylediğinize de imzamı atarım.

Geri