Objektif

Tabi bu samimiyeti kötüye kullananlar olmuştur herzaman.Ama biz yinede hep yardıma koşan olduk.Erkinist bizimle ilgili çok şeyler biliyor.Yazdıklarının büyük bir kısmı doğru.Bu kadarını bende beklemiyordum.Benim haricimde bilgi aldığı başkalarıda var herhalde..

Hakan ŞAVKLI Virtiözü.......

Gitar-Hakan Şavklı : Çok köklü bir Müzikal geçmişe sahip Hakan Şavklı bir Gitar Virtüözü ve aynı zamanda Gitar Hocasıdır. .Babası Kenan Şavklı TRT Sanatçısı olup yıllarını Enstrüman yapımına adamış ve çalmadığı enstrüman kalmamıştır.Hakan İsveç te bulunduğu yıllarda Europe adlı gurubun Kayıtlarında bulunmuş ve Final Count Down adlı parçanın alt yapılarındaki Gitarları çalmıştır.Türkiye de Kronik Gurubunun yanı sıra Kendi kurduğu Super Charger (Cover Band) Gurubuyla yıllarca Kemancı ve Karavanda Bar Konserleri vermiştir.Aynı Zamanda Enstrüman yapımıyla da ilgilenmektedir. Kendisi Türk Müziği makamları yanı sıra Batı ezgilerini birleştirebilen bir senteze sahip olan ender Gitaristlerdendir.

İstanbul- Beyoğlu Tünelde Vecdi Yücalan la yıllar evvel

Tanışan Hakan Şavklı , Vecdinin işte kafamdaki Gitarist Sağundu (saund) demesiyle birlikte Objektifin bir ferdi haline gelir ve 1-2 provadan sonra Guruba katılır.

Yeni Vecdi Yücalan Solo Albüm kayıtlarına son hızla devam eden Hakan Şavklı Keskin zekasıyla ve aynı zamanda anlattığı inanılması zor Hikayelerle gurubun Kara Mizah ve dolayısıyla kahkaha makinesidir.

Objektife yeni arkadaşlar katıldı ve çok fazla Materyal'e sahip değiliz.O yüzden işler biraz uzun sürüyor.Topladığımız anda koyacağız siteye.Biraz sabır..

Uzun zamandır Konser vermemiştik.Turkrock sitesi bu arada çok büyük bir sayıya ulaştı.Barışa Rock Konserlerine gelen seyircinin bence % 70 kadarı bizi ilk defa gördü.Eh birde yeni elemanlara olan haklı ilgide üstüne gelince :metalhead

Aman İpek.Bizim öyle takıntılarımız hiç olmadı güzelim.Biz hep Halk Rock yaptık ve halkın dışında yaşamayıda düşünmüyoruz.. :metalhead

Loş akşamlar gibi kıpır kıpır şarkılar bekliyorum sizden Teşekkürler bu güzel sohbet için. Kendinize çok iyi bakın Objektif. Bu arada Başat bence kısa saç sana çok yakışır 😆 İyi geceler...

selamlar;

objektifin yaptığı müziği, felsefesi, anlatmak istedikleri, tavrı gibi olması gereken forum konularının yanına, renk olması açısından yazdıklarıma genelde güzel tepkiler geldi. ancak, "samimiyetsizlik" gibi çirkince bir ithamı kabul edemem doğrusu.

hafızamın yanılttığı isim yanlışlığı'nı sağolsun üstad düzeltmiş, boynum kıldan ince ona karşı. ancak, bir başka üçüncü şahıs (kim olursa olsun) devreye girip de (üstad'ın haklı olarak hatamı oraya yazmasından cesaret alarak) kendisi ile olan dostluğuma laf atmasını kınıyorum. dostluğumun, samimiyetliğimin derecesine kimse karar veremez. beni tanımayanlar ise asla. bunu burada ne ben ne de vecdi yücalan ispat etmek zorunda değiliz.

elbette gruba yakın isimlerle dostluğum var. bu ne vecdi yücalan'a bakış açımı ne de gruba olan hayranlığımı etkilemez. o arkadaşların benimle paylaştıkları öyle gizli saklı, devler sırrı tarzı şeyler de değil. paylaşılmasına inandığım anektodları zaten yazıyorum.bunun da gruba zarar değil fayda getireceğine inanıyorum.

tekrar başa dönecek olursak;
burası bir forum ve olması gerekenler yeralırsa daha isabetli olur. grubun genel yapısı yatırılmalı masaya düşüncesindeyim.

Erkinist demişki: -burası bir forum ve olması gerekenler yeralırsa daha isabetli olur. grubun genel yapısı yatırılmalı masaya düşüncesindeyim.-
Mademki burası bir forum o zaman lütfen 3. şahıs deme arkadaşım.
Ayrıca paylaştığın ve paylaşacağın bilgilere değer veriyorum. Saygılar. 😆

Vay be. Site kilitlenmiş. Elemanlar saldırıya uğramış. 😆 E Objektif bu. Olur o kadar! Taner bizim arkadaşlar seni 2002 de Kemancı da izlemiş. Sanırım Relax adında bir grupla çalıyormuşsun. Çok iyidi zaten bu kadar ilgi alması normal diyor. Daha iyi yerlerde görücez seni usta inşallah. Başarılarının devamını dilerim. Objektif festivaller,albüm ve site için bekliyoruz. Görüşmek ümidiyle. Kendinize dikkat edin ve rock tadında kalın 😉

sevgili berk 4-5 ay daha bekleyeceğiz albümü
hepimiz sabırsızlanıyoruz. biliyoruz ki canla başla çalışıyosunuz ama bizi bu kadar bekletmeyin. en azından konserlerde buluşalım. bencede kerkük süperdi konserlerde duymak isteriz kanalturkte jenerik olarak kullanmış iyide yapmış.
volkan özeli okumuyor musun yada cevap mı yazmıyosun?

Geri