Ogün Sanlısoy

Ogün'ün sert olmayan parçaları da var. Ne yani onlar rock değil mi? Tamamen rock kalıplarıyla yazılmış şarkılar. bkz: scorpions. çok çok yumuşak şarkıları var ama babalar gibi hard rock yapıyorlar. Bence rock müziğin ne olduğunu öğrenmeliyiz önce.

hard rock mı yapıyo😀 türk rockcıların hepsinin konserlerine gittim ve hepsinin cdlerini ayrıntısıyla dinledim bence açık ara farkla en sert konseri ve cd yi demir demirkan yapıyo ama o bile kesinlikle hard rock değil yani olamaz asla hard rock başka bi hal,durum bilen bilir 😀

ya ogun zaten konserlerinde ne oldugunu gosteriyor ben buyum diyor ama album malum sonuçta ticari bir şey yoksa kendisi eski metalcilerden yani pentagram zamanalrını da biliyoruz siz hiç secret missile in klibini izlediniz mi?

eengin senin "rock müzik" adına hiçbirşey bilmediğine eminim.
herkesden tartışma yarattığım(-acağım) için özür dilerim.

"secret missile"ın klibini ben de izledim Odakule'de çekilmiş bir klip. Ogün Sanlısoy'un sesi zaten müthişti "trail blazer"da "secret missile" da en iyi parçalardan birisiydi albümün.

ya guven erkin erkalın radyo programında bir kayıt dinlemiştim grup vitamin ve pentagram düet yapmış 95 yılında vokalde de ogun ve gokhan var çevre kirliliği ile ilgili bir şarkı elinde o şarkı olan var mı?

valla ben şahsen Güven abi'den korkuyorum 😀
aylin aslım'ın 6-7 yıl önce birisine hediye yaptığı kasetten albümlerin ilk basımlarına kadar her şey mevcut kendisinde "helal olsun be!" diyoruz 😀

buzz demiş ki:
ya guven erkin erkalın radyo programında bir kayıt dinlemiştim grup vitamin ve pentagram düet yapmış 95 yılında vokalde de ogun ve gokhan var çevre kirliliği ile ilgili bir şarkı elinde o şarkı olan var mı?
bende var o parça burda da birazcık bahsediyor
yuxexesekim03dd9.jpg

bu arada hadi beni güldürün klibi çok güzel olmuş müzik hattında izledim mükemmeldi

Evet, o şarkı (yani Endişe-i Muhabbet) bende de var ama nereden bulduğumu hiç hatırlamıyorum. Bir albümde falan yer almadıysa yani korsana girmeyecekse isteyenlere ulaştırabilirim.

üç albümü çok güzel oldu çok beğeniyorum çok iyi gidiyor ,kliplerde çok iyi ya son klipte harika olmuş, bu arada davulcu klipte çok az görünmüş hep gitar çalanlar ön planda ogün sanlısoy lütfen bidaha ki klipte harcamayın davulcuyu 🙂

ya sohbete sonradan katılıyorum ama daha önce de sölediğim gibi önemli olan şarkıların rock müzik kalıbında yazılması yani sert veya yumuşak olması değil.ayrıca ogün sanlısoy un yaptığı müziğe en uygun kalıp(tabii eğer bi kalıba sokmak gerekiyosa)hard rock.eengin buna neden itiraz ediyo anlamadım

1.ya yukardaki dostum benimle ne zorun var bilmiyorum her başlıkta uğraşıyosun benimle ama forum kuralları gereği sana cvp vermiyorum ne derdin varsa özelden yaz.
2.bu benim fikrim ogünü benden çok sevebileceğinizi sanmıyorum.hard rock yapmıyor bence,bence türkiyede kimse yapmıyor ama dediğim gibi bu benim fikrim 😉

Üç albümünden ilk single'ın patlamasını bekliyordum,sert veya cool bi şeyler ama yok,en iyisi buysa bu albümle fazla yükselmez bence.
En iyiler😛entegram,teoman,mvö,sebo vs....
bu ligde deil

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği kişilere yönelik hakaret ve/veya küfür içerdiğinden silinmiştir. Bu tavrınıza devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Geri