Ogün Sanlısoy

Son albümüde digerleri kadar güzel olan bir sanatci bence söz konusu olan ''sertlik'' ise evet oda var.

piyasa konusuna gelince pek zannetmiyorum buraya hizmet ettigini veya böyle bir kaygisi oldugunu

Kaliteli adam. Artık buna da piyasa demeyin ya. Piyasayla işi olmaz. İlk albümünde kayıtları kendi yapmış. Çünkü hiç bir firmanın Soundu üzerinde oynama yapmasını istememiş.

valla Ogüne piyasa diyenlerin aklından zoru olması lazım adam piyasa olsa albümü 100 binleri geçmişti şimdiye kadar. albümü o rakama ulaşmadığına eminim . piyasada Ogüne yer yok zaten malum müzik piyasamız hande yener demet akalın gülşenle meşgul şu aralar kimse dönüp de a Ogün güzel iş yapmış bi dinleyeyim demeyecek bu böyle geldi böyle gidecek. insanlar zamanla bilinçlenirse öğrenecek. şanslı azınlıktan olduğum için şanslı sayıyorum kendimi. hiçbir albümünün de piyasaya yapıldığını sanmıyorum.. hani Korkma albümünü yapınca adama popçu denmiş ya, onlar sanırım IQ su biraz düşük insanlarmış. 99 yılında yapılan pop şarkılarına bakın, sanırım Tarkanın şıkıdımı falan filan modaydı pop şarkısı olarak ve Ogünün o zaman klip çektiği BAŞKOYDUK parçasına bakın aradaki farkı göremeyecek kadar kör insanlar zaten sağırdır da,

aysu_ demiş ki:
mikman süpersin! =)

bir grubu piyasa yapan insanlardır piyasa deyip dinlemeyen yine insanlar.. bence bu "piyasa deyip dinlemeyenler" tayfası gerçek PİYASADIR.
hani bildiğimiz ezk kıtlesı var ya onlar ıste bunları soyleyen..
hoşlanmamak ayrı bırsey,begenememek ayrı bırsey..
bir sanatcı veya bır konu hakkında yorum yapabilmek ıcın bılgı sahıbı olman gerekır..
bende sert tür dinliyorum hatta suan sert türün zirvesindeyim fakat kendi müziğimizede sahip cıkmak zorundayız diye dusunuyorum.
bugün dinlemeden bu grup piyasa diyen okadar kısı varkı ..
Türk Rock giderek güçleniyor,bizim bu gruplara sahip cıkmamız gerekiyor bir Lamb Of God-Sacrament albümünün yanında ogün sanlısoy-bilmece de almasını bılırız ..

Ogün Sanlısoy'u " saydım " adlı parçasıyla ilk defa dinleme olanağı buldum , daha sonra "pencere" vs ... o yıl ( 2004 ) içersinde türk rock müziğinin önemli müzisyenleri de albümleri piyasaya çıkmıştı ... ör : haluk levent , kıraç , murat kekilli vs . bu albümlerin hepsini dinledim ama ogün'ün albümünü bunların arasında bambaşkaydı , gerek sözler gerek müzik altyapısı vb . o kadar sağlam ki . benim için bu müzikte 1 numara olan teoman'ın albümü bile bu kadar hoşuma gitmemişti ( en güzel hikayem ) . teomanın albümünden de güzel bi albümdü ( sözler hariç tabi 🙂 teonun sözlerini tek geçerim ) 2004 yılının en güzel albümüydü kanımca ; çünkü TÜM şarkılar çok sağlamdı belli ki çok üzerlerinde durulmuş büyük bi titizlikle , e bir de hatsafada olan bi yetenek de mevcut potansiyelinde ...

Gel gelelim 2006 yılına ...
Bilindiği üzere 2006 yılında da 3. solo albümü olan "üç" adlı albümü piyasaya sürdü ve şarkıları dinlediğimde yine aynı fikirlerin yelleri esti beynimde ... ogün sanlısoy günden güne başarı grafiğini arttırıyor ve kanımca rock müziğin 1 numarasına aday ... çünkü bu işi çok biliyor eğer böyle devam ederse ogün sanlısoy'un zirveden ineceğini hiç sanmıyorum ve ogün sanlısoy'un vasat bi albüm çıkartacağına da artık inanmıyorum bence tüm albümleri güzel olacaktır ; çünkü bu işi çok iyi biliyor ... bunu çok iyi yansıtıyor ...

ilk albümü dinleme şansım olmadı maalesef .. ama buna rağmen o kadar güven veriyor ki ogün sanlısoy ... zirveye oynuyor , oynayacak gib de görünüyor ve bunu da çok iyi yapıyor üstelik olması gerektiği gibi , sadece müziğiyle !...

Yıllar önce televizyona Korkma adlı bir parça, maden işçileri falan. Çok ilgimi çekmişti. Şarkıyıda çok beğenmiştim. Ama şimdi hiç bir yerde bulamıyorum malesef. Elinde olan varsa Korkma albümünü bana yollayabilir mi? Bulamıyorum çünkü yoksa satın alacam.

asıl çıkışo o gün adlı kasetiyle yaptı ve saydım ın klibini görünce şaşırdım.ogün abi napmış öyle kutsi,mustafa sandal tarzı gömlekler falan çok üzüldüm ortam icabı veya gerçek kimliğini adını duyurduktan sonra göstercek dedim.sonuçta pentagram referanslı bu adam heavy metal grubunda vokal yapmış sonunda kendini gösterce dedim.ve bilmecenin klibini ve balansta da konseri izledim.çok çok iidi.böyle bi sahne performansı görmedim üstelik 50-60 kişiye çaldılar buna rağmen olağanüstüydü performansı.ankaradaki anki-rock festtede en ii performans seçildi.haaa kıyafetlere gelince siyah kot,siyah t-shirt ve siyah bandana vardı.boynuz işaretiyle çıktı.ogün abi kendini bulmuş dedim.....

ya saydımın klibinde hatuna akor basmasını falan ogretiyor şimdi bi de aynı adamın pentagram donemi klibini izliyoruz secret missile arada dağlar kadar fark var ya çığlıklar falan ama konser performansı iyidi pentagram zamanına benziyordu
son klip te guzel olmuş çocuklar falan film gibi olmuş
bu arada bildiğim bir site var ama şimdi burdan yazmayayım orda ilk album mutlaka vardır zaten orda yok yok isteyene ozelden adresi vereyim

klip (bkz."hadi beni güldür") çok başarılı olmuş. klip için beynimde kare kare insanlar falan dönüyordu öyle bir şey düşünmüştüm. parçaya çok uygun bir klip olmuş; doğal, hayatın içinden ve insanlarla. mekan seçimleri de çok iyi.
ayrıca klipte 'performans' bölümünde Metin Türkcan, Bijen Rahimi, Kadir Keskin ve Sertan Soğukpınar'ı görmekteyiz.
bu başarılı proje için gürcan keltek'e teşekkür ederiz =)

Geri