Origam (Metal) - Ankara

ya ben istanbuldayım ismirden geldim ismirde de istanbulda da çok ii gruplar tanıdım ama maddiyat önemli şimdi bi kaç ark.. bişiler yapioruz ama maddi desteğe ihtiyacımız var olmazsa sahilde çalmaya devam etcez

NECROMANCER demiş ki:
Dün gece sabaha kadar gitarları kaydettik solo gitarlar için dermanımız kalmadı ve vokaller kaldı kaydedilcek 😀
Öyle sabahlara kadar çalışıp, kayıt yapıp da yormayın kendinizi çok fazla. 😉 Umduğunuz gibi oluyordur ve bu şekilde tamamlanır inşallah! Bekliyoruz biz, burdayız. 😉

Sevgiler...

yok yok, harbi sardırdım şu parçaya.. ilk başlarda, ehh demiştim de... şimdi (yani bu sabah 8'den itibaren) aptal diyorum. nasıl "ehh" lam! great song lam.. sabahtan beri kaç kere dinledim sayamadım.. hala da myspace de dinliyorum.. abi şaka maka naptınız siz yaw?

eyvallah abi mutlu ediyosun ve şımartıyosun bizi bu söylediklerinle 😛
ah bi de hayırlısıyla diğer parçaları da kaydedip demo haline getirebilirsek bi an önce harika olucak ...

bende end of the game i ilk başlarda pek sevememiştim sıradan gelmişti..sonra sonra pek hoşlaşıyor parça..sanırım bu biraz önyargıdan kaynaklanıyor.başta sevmek zor oluyor herhalde..ama muratında bahsettiği diğer parçalar çok daha başarılı bence

kolay gelsin arkadaşlar..

Evet Kemalde bahsetmiş açıklamadan arkadaşlar yaklaşık 1,5 senedir beraber olduğumuz birçok şey paylaştığımız Origam grubundan Kemal ve ben
ayrılma kararı almış bulunmaktayız.Ama şunuda belirtmek isterimki bu kesinlikle biranlık verilmiş fevri bir karar değildir.Uzun vadede grup olarak birtakım fikir çatışmaları ve müzikal anlamda uyumsuzluklar oldu hem bizler hem diğer elemanlar için böylesi daha doğru olur diyerek bu karara vardık..
Herkesin yolu açık olsun
Sevgiler saygılar ...

Grubun daha iyi olabilmesi için alınmış yerinde bi karardır. Origam artık daha güçlü daha çalışkan ve daha istekli bir şekilde yoluna devam edecektir. Tek kötü tarafı demo biraz daha gecikecek ama bundan sonra bestelerimiz daha hızlı bir şekilde ortaya çıkacak ve demo arkasından albüm veya diğer kayıtlar demonun geciktiği gibi gecikmeyecek.

Yeni gitaristimiz belki eskiden Deep Inside grubundan tanıyor olabileceğiniz Fahri Gök'tür . Çalışmalara başladık bile 😉

Çok kısa bir zaman içinde yeni davulcumuzu da açıklayacağız.

Ve de bir sürprizimiz var. Çok yakında Origam'ın müziğinden hoşlananlar için güzel bir haber geliyor ...

ORIGAM yoluna daha kararlı ve istekli bir şekilde devam ediyor !!!

Heyt be ne günlerdi kardeşlerim 😉

Konserler,eğlenceler,stüdyolar,tren yolculukları,telefon konuşmaları...

Say say bitmez...

Her şey için sizlere teşekkür ederiz.Origam'ın buralara gelmesinde benden çok payınız var o bir gerçek.
Yerinizi doldurmak değil olay.Sizden sonra Origam'ı taze kanlar ile yoluna devam ettirmek 😉

Yeni bir kadro ile Origam.Müzik aynı müzik,oyuncular farklı,sallanan kafa aynı kafa 😉

Tayfun'um ve Kemal'im;
Metal Bless You :metal

Tayfun' un da yukarıda söylediği gibi müzikal ve fikir anlamında olan uyuşmazlıklardan ötürü, süre gelen olaylarla alınmış bir karardır bu.

Bu ayrılık Origam içinde, bizim içinde daha iyi gelişmelerin yaşanabilmesi için gerekliydi.

Ayrıca bu olayı ah ah vah vah diye değerlendirmek çok yersizdir. Çünkü çok büyük, bilmem kaç albümlü gruplarda bile eleman değişimi, ayrılıklar gerçekleşirken bizde olması son derece normaldir ve büyütülecek hiç bir yanı yoktur.

Herkes için en hayırlısı budur.

Origam' a gelecek işlerinde bol şans ve başarılar.

Kemal ve Tayfun'a İleride Ki Müzik Yaşantılarında Başarılar Diliyorum ve Bol Şans Diliyorum...Güzel Hatıralarla Dolu 1,5 Yıl Olarak Hatırlıcaksınızdır Sanıyorum...Kararınıza Herkes Saygı Duyacaktır Bundan Eminim...

Origam Son Sürat Koşar Adımlarla Demo Çalışmalarına Devam Ediyor,Murat'ında Dediği Gibi Biraz Aksayacak Ama Olsun Sonuçta İstenilen Müzik Kalitesi Dinleyiciye İletildiği Taktirde Problem Çıkacağını
Sanmıyorum... 8)

Başarılar Origam...

Geri