Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Dimarzio X2N hakkında yorum istiyorum. Megadeth yada Malmsteen tonları yakalanabilirmi? Ayrıca Digitech RP100 ile Boss Compressor Sustainer pedal bağlanırsa nası olur fikri olan?

200 olabilir pedalı ve pedaldan kontrol olduğu için bazı efektler

ama 300 bence o fiyata lüzumsuz

gnx modeli çok daha iyi 300 e göre fiyat farkı da çok aşırı değil

Digitech GNX2 $273.90 yazıyo bi sitede

300 dolar desek hadi...
arkadaşımda wardı biras da ben kullandım gnx3 modelini çok güzel

bas gitar simulatörü de war ilginç

gnx2 ve 3 ünfarkı ise 3 modeli 8 kanal davulla birlikte kayıt yapabiliyor

yani sanki stüdyodaymışcasına 🙂

bas gitar sim. de olunca işte

2 modelinde bu yok sadece sanırım bizim arkadaşda 2 aldı ama tam bakamadım farkını bulmak için

Bu site www.gitarpedal.com olmasın

Fiyat ilk bakışta uygun geliyor ama kargo ücretini koyunca ilk fiaytla pek alakası kalmıyor.

Gitarpedal sitesindeki en ucuz kargo fiyatı türkiye için geçerlimi bana geçerli gelmedi ups fiyatı var orda sanki türkiye için o fiyat geçerli gibi geldi bana.

Jason_BECKER demiş ki:
Dimarzio X2N hakkında yorum istiyorum. Megadeth yada Malmsteen tonları yakalanabilirmi? Ayrıca Digitech RP100 ile Boss Compressor Sustainer pedal bağlanırsa nası olur fikri olan?

O dediğin pedalları bilmiyorum.

Ama X2N yüksek çıkışlı ve son derece gürültülü bir manyetiktir.Açıkçası metal için uygun ama benim içim ısınmadı.

Malmsteen ve Megadeth tonlarını yakalamak için (özellikle megadeth) Seymour Duncan JB almalısın.Adı tremololu sistemlerde tb4, sabit köprülerde sh4 diye geçer.Zaten Megadeth'ten Mustaine ve Friedman bundan kullanır.Ama çok versatil bir manyetiktir, uğraşırsan Malmsteen tonu da rahatlıkla elde edilebilir.X2N ile ise bu tonları elde edebileceğini sanmıyorum, çünkü çok farklı bir manyetik bence, tiz death ritmleri için ideal daha çok.

Aslında malları istanbuldan alıyorum ama adanada oturuyorum.Şimdi kısıtlı bi param var bi türlü karar veremedim ne alim diye biri boss me-33 al dedi ama fiyatı hakkında bi bilgi vermedi.İkinci ellere güvenebilirmiyim bilmiyorum.

boss modelleri kötüleyen olmadı hiç ama benim pek fikrim yok çok az kullandım işlemcili olanları.

bende od2r war analog

ben olsam daha para biriktirirdim (tecrübelerime dayanarak yani 🙂 )

Gitarpedaldan 80$ altı bir şey alırsan kargoya falan birlikte aynı fiyata geliyor,fakat pahalı ürünlerde aşırı derecede karlı.En basit örnek Boss gt6 Türkiye'de 600€(GT8 e de 750€ falan istiyorlardır diye tahmin ediyorum) Gitarpedalda kargo ile birlikte 488$+96$... Bence mükemmel.

Katilinek ucuz bir ürün baktığından dolayı yanıldın sanırım.

İşte bu 96 dolar kargo ücreti türkiye için geçerlimi bide gümrük belası nasıl bu işte bilmiyorum.Tünelden rp200 alıcağıma gnx1 alırım internetten yani.

Ağırlığına,boyutuna göre değişiyor kargo ücreti.Digitech rp 80 in ücreti 50$ (en çok tercih edilen kargoyu yazıyorum global express) Boss GT8 için aynı kargo 96$.
Anlayacağın boyuna göre değişiyor.Zaten gitarpedal dan alabilirsin istediğin şeyi.

Nothern_Rock: Normalde gitardan direkt olarak ampliye girmezsen , mixere girersen éya da evdeysen müzik setine,hoperlöre falan) çok kötü ses çıkıyor.Amfi simulatörünü bağlayıp istediğin amfi modelini seçiyorsun,(diyelim ki Marshall Bluesbreaker ) hoperlörden gitarını marshalla girmiş gibi ses çıkarttırıyor.Amfi yoksa evinde ya da konserlerde kullanacaksan bu çok işine yarıyor.Tabii ki evindeki amfine girip de kullanabilirsin bunu.
Benim bildiğim bu kadar..

arkadaslar allah rizasi için bana yardim edin.
simdi bende mg10cd marshall amfi war.fakat ben bunu werip rp 80 almak istiyorum.ama korkum su ki amfisiz iyi olurmu.aslinda bnm gitari 2+1 ses sisteminde rp100 ile denedim we süperdi zaten ondan sonra karar werdim almaya.eger alirsam rp80 i stüdyoda mixere girecez we bizim diger gitarist sorun olmaz hatta daha iyi olur diyo ama ben çok karrsizim.yani amfimi satip onu aldiktan sonra pisman olmak istemiyorum.
sonuç olarak amfisiz rp80 nereye kadar gider weya gidermi??

not:alternatif çaliyoruz,gitarm fender strat,rp80 150 dolar........

Bende pod xt live ile gt-8 arasında kalanlardanım. İkisini birden kullanmış/denemiş olan birileri yorumlarını yazabilirmi bu 2 ürün hakkında? Netten sipariş edeceğim için biraz ezbere hareket etmek gerekiyor.. Etikete baktığımda boss kişisel olarak beğendiğim markalardan biri olsada,podun net üzerinden güncellenir oluşuda cazip geliyor.. Yoksa 3. bir tercih olarak pod xt+floor boardmu almalı? Yani özetle konu içinden çıkılmaz bir hal aldı kendi adıma.

KaRaBaSH demiş ki:
arkadaşlar bende me-50 ve 30w marshall valvestate amfi var. konsere çıktığımda amfi mikrofonlayarak mı iyi ses alırım, yoksa araya sansamp gibi bir pre amp takıp sisteme girerek mi?
me- 50 den direkt sisteme bağlanırsam çok fazla ton kaybım olur mu ve pre amp olarak ne önerirsiniz?

arkadaşlar kendi mesajımdan alıntı yapmak pek hoş değil ama bi cevap verirseniz memnun olurum

i-coot ; RP80 in içinde amfi simulatörleri var mixere ya da müzik setine falan girdiğinde iyi ses çıkartması için.Amfiye ihtiyacın kalmaz yani alırsan.

Dust; Ben de ikisi arasında kalırdım param olsa 😉 Bana GT8 daha mantıklı geliyor neden bilmiyorum.Bildiğim kadarıyla bossun da internetten güncellemesi var?3. tercihin saçma bir tercih yani xt live zaten pod xt + floorboard hatta üstüne bir de mid controlleri var diye biliyorum.

Karabash; o amfiyle zaten konserde hiç iyi performans alamazsın diye tahmin ediyorum.Araya sansamp ,pod falan takarsan daha iyi sonuç alırsın.Me-50 de amfi simulatörü var mıdır bilmiyorum.Varsa direkt olarak onunla da girebilirsin.

dust demiş ki:
Bende pod xt live ile gt-8 arasında kalanlardanım. İkisini birden kullanmış/denemiş olan birileri yorumlarını yazabilirmi bu 2 ürün hakkında? Netten sipariş edeceğim için biraz ezbere hareket etmek gerekiyor.. Etikete baktığımda boss kişisel olarak beğendiğim markalardan biri olsada,podun net üzerinden güncellenir oluşuda cazip geliyor.. Yoksa 3. bir tercih olarak pod xt+floor boardmu almalı? Yani özetle konu içinden çıkılmaz bir hal aldı kendi adıma.

Abi ben 2sini de kullanmadım ama ayıptır sölemesi Odtü Müzik topluluklarının konserlerinde görevliyken boss kullanan bir sürü insan gördüm 🙂 Özellikle de gt-6, Ayrıca benim grubumun diğer gitaristi de pod xt kullanıyor, ben de pod 2.0 kullanıyorum 🙂

Ve şunu söyleyebilirim, bence boss gt-6nın tonları çoğu zaman, hatta neredeyse hep, ben aksini pek görmedim 🙂 o sınıfın processorlerinden alabileceğin tonlar çerçevesinde kalıyor, ben aradığım ekstra niteliği, karakteri gt-6 tonlarında bulamıyorum 🙂 Bunun yanısıra pod'ların ise çok bariz baskın bir karakterleri var, hatta pod ile haşır neşir olan birisi pod soundunu çok rahat çıkartabilir bence 🙂 Ve ayrıca pod ile çok geniş bir spektrumda tonlar ykalaman mümkün,.. Tabii ilk bahsettiğim karakter olayı belki senin açından kötü birşeydir ama dediğim gibi gt-6dan alınan tonlar beni karakter olarak tatmin etmiyor 🙂

Ayrıca şunu da söyliyim, sesleri daha analog diye gaza getirip pod 2.0 aldırdılar bana, ama şahsen hala xt'yi daha fazla beğeniyorum 🙂

Son olarak da; tabii ne tarz müzik yapıyorsun bilmem ama, bende behringer fcb1010 var abi ve hiç kullanmıyorum, 1 kere konsere götürmüş değilim daha aleti 🙂 Bence sadece karın ağrısı, alıcaksın fbv4ü mis gibi 😀 4 tane tonla çalıcaksın 🙂 Şahsi tavsiyem böyle bir olaya girmendir, ayrıca yıpranan sadece footcontrollerın olur, pod'un sıfır gibi kalır 🙂

Dave zaten biraz araştırdıysan herkes boss GT6 daki ton sorununun GT8 de fazlasıyla düzeltildiğini söylüyor.Yani istediğin tonu yakalayamama derdi olacağını sanmıyorum gt8 de.GT6 da eksiklik varmış zaten yani 😆

Şu floorboard eskime olayını hiç düşünmemiştim ama :mrgreen:

Geri