Sahte Gitarlar

E iyi de gitar aynı gitar? Fiyatından bağımsız olarak Gibson olduğu iddiasında(üzerinde öyle yazıyor) ve Gibson tarafından üretilmemiş, yani sahte.

E iyi de gitar aynı gitar? Fiyatından bağımsız olarak Gibson olduğu iddiasında(üzerinde öyle yazıyor) ve Gibson tarafından üretilmemiş, yani sahte.

Gitar aynı gitar ama bazıları açıkça orjinal olmadığını belirtiyor. Burda sahte derken replika gitarı orjinalmiş gibi satmaya çalışılmasına sahtekarlık diyoruz aslında. Ben açıkça belirtilen replika ilanlarına, replikaların satılmasına karşı değilim, kimse kimseyi kandırmadığı sürece sorun yok. Sen buna karşıysan saygı duyarım tabi. Replika replikadır yani, biri onun orjinal olduğu iddia edilince gitarın adı sahteye çıkar.

Bir sonraki sahibi de sahte diye satabilir, ondan sonraki de. Sonuçta gitarın kendisi sahte.

Givson falan yazsa neyse 🙂

Max Baranet falan var, LP taklitleri yapıyor o adam. Gibson taklidi değil ama bak, LP taklidi. Tüm özellikler ve görünüş '59 LPlerle aynı, üzerinde Gibson yazmıyor ama. Veya Scott Lentz var, Strat taklitleri yapıyordu uzun süre. Warmoth'un yaptıkları da taklit sayılır. Ama üzerlerinde Gibson, Fender vs yazmıyor.

Olay sanırım bu aslında ya, taklit gider yapıyorsan bu taklittir. Bununla insanları kandırıyorsan adı sahteciliktir. Üzerinde açık açık o marka yazıyorsa da, sen satarken ne dersen de, durum yine sahtekarlıktır.

Bu adamdan emg manyetik aldım. Zw set olarak belirtmişti bana ilanında. Tam takım olarak istedim. Paketledim gönderdim dedi. Ama içinde 1 ton- 1volüm pot grubu eksik çıktı.

Yalancı, düzenbaz birisi. Turkrock'taki nicki de murfi..Aman uzak durunuz...

Bu gorusunuzu alis-veris yaptiginiz kisiler ile ilgili yorumlariniz basliginda da (henuz paylaymadiysaniz) paylasirsaniz, forumu takip edenler adina daha faydali olacagini dusunuyorum...

Sevgiler ve saygilar...

Gitarın sahte olduğunu düşündürten bumudur?Misal bir arama motoruna "jackson rr2" diye yazıp görsellere baksaydınız görebilirdiniz.RR2 kısa bir dönem üretildi tabiri caiz ara bir model, çokta nadirdir, fiyatı-yekpare olmayışı yüzünden de tutmamış ve devam ettirilmemiş bir model.RR2 nin üretildiği zamanlar bu tip köprüler pro modellerde kullanılmıyordu, sizin deyişinizle daha da rezilleri prolarda kullanılıyordu, sonra bunlar pro modellerde kullanılmaya başlandı RR2 de üretilmedi.Satıcının karakterini ahlakını bilemem ama gitar orjinaldir...

Gitarın sahte olduğunu düşündürten bumudur?Misal bir arama motoruna "jackson rr2" diye yazıp görsellere baksaydınız görebilirdiniz.RR2 kısa bir dönem üretildi tabiri caiz ara bir model, çokta nadirdir, fiyatı-yekpare olmayışı yüzünden de tutmamış ve devam ettirilmemiş bir model.RR2 nin üretildiği zamanlar bu tip köprüler pro modellerde kullanılmıyordu, sizin deyişinizle daha da rezilleri prolarda kullanılıyordu, sonra bunlar pro modellerde kullanılmaya başlandı RR2 de üretilmedi.Satıcının karakterini ahlakını bilemem ama gitar orjinaldir...

Haklısınız, eksik bilgi ve aceleyle yazılmış bir yazıydı. Biraz araştırdıktan sonra gitarın orjinal olduğuna kanaat getirdim. İlan sahibine özürlerimi iletirim...

hahaha bir de gipson vardı değil mi? bir anımı paylaşayım, basçı bir arkadaş elindeki gipson gitarın p'sinin kuyruğunu koparıp üste yapıştırıp gibson yapmıştı herkeste gibson sanıyordu🙂 Ne zamanlardı be🙂

Marka seçeneğine "diğer" seçmiş, çin üretimi olduğunu ve giterın hasarlı kısmından bahsetmiiş, gitar sahte-taklit fakat satıcı çok art niyetli gelmedi bana, çin gibson olabileceğini düşünen biri varsa da alsın yani.

Dün gece konuyu hatim ettim daha önce paylaşıldı bu. Boyadan ele veriyor kendini.
İlan yeni ya ondan koydum. 🙂

Marka seçeneğine "diğer" seçmiş, çin üretimi olduğunu ve giterın hasarlı kısmından bahsetmiiş, gitar sahte-taklit fakat satıcı çok art niyetli gelmedi bana, çin gibson olabileceğini düşünen biri varsa da alsın yani.
Sahte yada replika dememiş ki ama, çin demiş sadece. E Çin de üretimi yapılan bir sürü gitar var. Ne bilelim 😛

İlan yeni ya ondan koydum. 🙂

Sahte yada replika dememiş ki ama, çin demiş sadece. E Çin de üretimi yapılan bir sürü gitar var. Ne bilelim 😛
Bir sürü var da, gibson olmayacağı açık ondan dedim "çin" denilen gitarı orjinal gibson zanneden zaten alsın bir manada hakediyor gibilerinden 🙂.Tabi GİBSUN olduğunu söylemesi daha iyi olurdu ama gene hiç yoktan iyi, yani kötünün iyisi ile iyinin kötüsü arası bir şey.

Geri