Teoman

• Konuyu açan Konuyu açan htd
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

xetryal demiş ki:
yener demiş ki:
pink olayı nedir ya ben tam bilmiyorum

pink, konseri sırasında teoman'ı sahnenin yakınından uzaklaştırmış.
ya da öyle bir şey.

teoman çok güzel şarkı sözleri yazıyor, ama şu havasından, hal ve harekatından kurtulması gerekiyor.

teşekkürler bilgi verdiğin için 😉
teoman bu halleriyle daha bir karizma yaptığını sanıyor kendi çapında ama sevenlerinin azaldığını fark etmiyor yada edemiyor.

UzaysIz demiş ki:
2 ekim cumartesi günü saat 21 de saklıkentte teoman konseri vardır.. bilet fiyatları snrm belli diil..
konser dedin aklıma geldi..adam tatil yaptığım yere konsere geldi.canımız sıkılıyo,biletler de 15milyon,gidelim dedik...ne kadar aptalmışm...sopa gibi bi vücut,sigaradan mahvolmş bi ses ve elinde birasyla işte teoman!!! tüm konser boyunca böğürdü!!arada sesi gitti!seyircyle iletişimi sahneye fırlayan bi kızı kucağına alması ve şarkı söylerken düzeltiyorum böğürürken elindeki fenerimsi şeyi kafamıza gözümüze tutmasndan ibaretti...konserden çıkan hiç kimse memnun olduğunu söyliyemedi... yani kısaca değmez :!:

keske birgün teoman ve bülent ortacgil´in beraber verecekleri konsere gidebilsem. her ikisini de cok severek dinlerim uzun zamandir ama canli canli dinleme firsatini hic bulamadim. ben bu iki büyük müzik adami arasinda cok ortak özellikler buluyorum. teoman kücüklükten beri hayran oldugu sanatciyla birlikte konsere cikmis onunla birlikte konsere cikmayi sanstan cok haketmis biri. sayin ortacgil ise gercek bir sanatci.

yener demiş ki:
xetryal demiş ki:
yener demiş ki:
pink olayı nedir ya ben tam bilmiyorum

pink, konseri sırasında teoman'ı sahnenin yakınından uzaklaştırmış.
ya da öyle bir şey.

teoman çok güzel şarkı sözleri yazıyor, ama şu havasından, hal ve harekatından kurtulması gerekiyor.

teşekkürler bilgi verdiğin için 😉
teoman bu halleriyle daha bir karizma yaptığını sanıyor kendi çapında ama sevenlerinin azaldığını fark etmiyor yada edemiyor.

rica ederim 😛

evet sanırım sevenlerinin azaldığını fark "edemiyor"

en azından popüler müzik piyasası içinde,kimi beyenir kimi beyenmez,hakiki entellektüel ender kişilerden biri.kendi senaryosunu yazdığı "balans ve manevra" isimli filmle yönetmenliğe de atılıyor.en azından ben yazdığı senaryonun iyi olucağından eminim.filmde erol günaydın(bu arada kendisine geçmiş olsun,umarım rahatsızlığı filmde oynamasını engellemez),ali poyrazoğlu,bülent kayabaş gibi önemli isimler bulunuyor.bunun yanında teomanın müzisyen arkadaşları (koray candemir,aylin aslım,demir demirkan vs.. ve yarı sevgilileri(öyle diyelim)(selin denizli,berna öztürk,selma merter vs..) roller paylaşıyor filmde.ayrıca çok sevdiğim yazar haşmet babaoğlu da var filmde.filmin müzikleri teomandan sanırım şebnem ferah da bir şarkı seslendiriyor.

ayrıca aralık ayında çıkacak ortaçgil-teoman albümüne az kaldı.

öncelikle anathema konseri sonra da bu albüm için sabırsızlanıyoruuum.

son albumu çok iyi olmuş bugün ve tuzak favori parçalarim ayrıca en güzel hikayem şarkısı da değişik olmuş

Merhabalar!!

Ben içimden gelenleri söyleyeceğim lafımı esirgemeyeceğim insanlar yine bana kızacaklar 😆 ..

Teoman senede bir albüm çıkaracak kadar popülerlik kaygısı olan bir insan..Üretimin bu kadar kolay oldugunu sanmıyorum ki hele konu müzikse..

Şarkıları bir kere berbat..çok lalakasız sözler müzik ise bir işkence..
Kendini pop çu olarak tanımlasa belki böyle düşünmeyeceğim ki öyle davranıyor..Ama herşey bir yana rock yapmadıgı kesin..Ukala Ukala tavırlar imaj arayışı içerisinde..anlamak zor..

Saygılar..

Re: Merhabalar!!

ben artık aynı şeylere cevap vermek istemiyorum (çok fazla sıkıldım) ama popülerlik kaygısı niye taşısın,adam istediğinden çok daha popüler olmuş aslında tam tersine son bir kaç yıldır bu çizgiyi aşağıya çekmeye bile taşıyor diyebilirim.son albümü beyenilmeyebilir ama popüler amaçlı yapıldığını savunmak için ya art niyetli olmak gerekir ya da aptal.üzgünüm ama bende senin için bunları düşünebiliyorum ancak.hele şu yaptığı rock değil lafından o kadar sıkıldım ki ve çok kişi sıkılmıştır ki.ne bu yarış mı,şimdi benim nirvana mı rock yapıyor demem lazım!neymiş bu rock,hiç anlamıyorum ve sizin gibiler yüzünden çok itici bir kelime halini almaya başladı.

merhabalar!!

Benim teoman için ne tür bir art niyetim olabilir cümle kurarken anlam bütünlüğüne dikkat et..Teomanı seviyorum deyince cebime paramı girecek ne menfaatim olabilir "zeki" adam..

Teomanın yaptıgı tarzda müziği bugün pop çularda yapıyor.Teoman ın farkı ne??

Şarkılarının tümünde anlam veremediğimiz şekilde "cinsellik" unsuru var buna nedemeli ?Sahnede sigara içmeler..Sahnede sigara içtiği vakip haberlere konu olacağını bilmiyormu?biliyor tabiki bunu kasıtlı yapıyor çünkü populer olma gibi bir kaygısı var..

Ben önceki mesaj da kendi düşüncelerimi belirttim ama carolgerber arkadaşımız nedense kuyruğuna basılmış gibi savunmaya geçti anlayamadım..

Anlaşılan rock çı olmak ( oda tartışılır) demokrasi bilincinin gelişmiş oldugunu göstermiyor..Ben burda düşüncelerimi belirtiyorum karşımdanda buna karşılık saygı bekliyorum..Ben kimseye "kardeşim siz neden teoman dinliyorsunuz" diye bir şey söylemedim ama birileri savunma halinde ama bunlar sinek vızırtısı gibi ..

Re: Merhabalar!!

BLUES01 demiş ki:
Ben içimden gelenleri söyleyeceğim lafımı esirgemeyeceğim insanlar yine bana kızacaklar 😆 ..

Teoman senede bir albüm çıkaracak kadar popülerlik kaygısı olan bir insan..Üretimin bu kadar kolay oldugunu sanmıyorum ki hele konu müzikse..

Şarkıları bir kere berbat..çok lalakasız sözler müzik ise bir işkence..
Kendini pop çu olarak tanımlasa belki böyle düşünmeyeceğim ki öyle davranıyor..Ama herşey bir yana rock yapmadıgı kesin..Ukala Ukala tavırlar imaj arayışı içerisinde..anlamak zor..

Saygılar..

herifin imajı konusunda sana katılıyorum ama fantastik şarkı sözleri ve ilginç rock yorumu ilgimi çekiyo

ya tamam sen art niyetli değilsin.
daha önceden hiç bir rock grubu üyesi sahnede sigara içmedi böylece popülerlik kaygısı taşımamış oldu.
teomanın yaptığı müziği popçularda yapıyor ve tüm şarkıları cinsellik teması üzerine.halbu ki rock müzik cinsellik içermeyen saygın bir müzikti.
benim demokrasi bilincim de gelişmedi.

Dayanmak zormuş meğer sonu belli oyunlara
Reddetmeye gücün yoksa eğerrrr
Oysaki özgürlüğü seçmek.....

diye giden yağmur şarkısı geldi aklıma çok iyi yaa daha ne olsun ...

balans ve manevra filminin şubatta gösterime girmesi düşünülüyormuş.teomanın dediğine göre filmi seks,uyuşturucu ve rock'n roll un;seks,alkol ve rock'roll a çevrilmiş hali olacakmış.bodrumda çalıştığı 6 yıl sürecinde ki,tanıştığı ilginç tiplerin hikayeleri varmış filmde.

teomanın,ahmet tulgarla yapmış olduğu ilginç bir röportaj var..

http://e-kolay.net/sehir/Haber.asp?PID=1385&HID=24&haberID=225841

hakkaten 80 lerin bar rock döneminden,bugünkü popüler rock dönemine kadar gelen gelen,rock'n roll un hakkaten içinde olan çok az sayıda insandan biri teoman,sinema ve edebiyatla olan ilgisi sayesinde de,çok güzel bir film bekliyorum ondan.

bugün onu rocktan dışlamaya çalışan yeni yetmelere bir güzel anlatır umarım,neler yaşamış bu adam.

merhabalar!!

Eminim ki Teoman ın ne yaşadığı kimseyi ilgilendirmiyor..Bu ülkede yaşamından ders alınacak kimseler vardı onlarda öldüler Yavuz çetin Cem karaca Fikret Kızılok vs. muhteşem ötesi sanatçılar..

teoman bugünün yeni yetme gençliğine hitaben yaptıgı 0-6 yaş grubuna hitap eden müziğini dinleyenler belliki henüz yetememişler 😉 ..

Barlarda ne yaptıgı ne yaşadıgı değil ,gerçek bir rock n roll sevdalısını yaptığı müzik ve yine o sanatçının muhalif tavrı ilgilendirir..Zaten teoman ın da irdelenmeye değer bir yaşantısı yok ..Allahtan ki yok 😆 ..

Saygılar!!

Geri