Teoman

• Konuyu açan Konuyu açan htd
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

teo severim yaradandan ötürü deil ama, şarkıları süepr,karismatik bi insan evladı, adam kendiside kabullenio saten karamsar,sıkıcı biri olduunu,soğuk ama bence şahane adam,canlı dinleyebildiim için mutluyum😉

burda bu kadar karalama yapıyorsunuz ya diyorum ki gidin siz iyi birşeyler yapın.. benim için teoman nın O albümü çok iyiydi... tamam sonraki albümleri aynı tadı vermemiş olabilir ama kalkıp yok 27 sayfa o kişiye çok bile, gitsin müslüm gürsesle tavla oyansın ki müslüm gürses de kendi çapında birşeyler yapan bazı kesim tarafından dinlenen birisi... sen nasıl dinlediğin müziğe saygı duyulmasını istiyorsan diğer insanlarada aynı şekilde saygı duymalısın....

eleştiri yaparken biraz saygılı olalım... bu sitede, birşeyler yapan kişiler için yerden yere vurmak, itelemek, kakalamak çok basit.... yıllarını müziğe vermiş koskoca metallica ile büyüyenler o isimleri yerden yere vuranlar, bilmem kaç sene önce rock müzik adına açlık duyan bizler teomanı dinleyenler şimdi bir sürü saçma sapan laflar yazıyor...tamam sana hitap etmeyebilir, banada artık zevk vermeyebilir ama kalkıp tü kaka aşşağlanmamalı....

*teoman hayranı falan değilim son albümünü bile almadım 😀

Mankenlerden oyuncu, sunucu, spiker ve hatta araştırmacı gazateci bile oldu. hadi onu geçelim zaten işin suyunu çıkardı onlar da teomandan nasıl yönetmen oldu onu anlamadım. memlekette yönetmen mi kalmadı acaba?dünya çapında türk yönetmenler varken ohoo..
sansasyon yaratmak için ya soyunma ya da seks sahnelerinin olacağını tahmin ederdimde sevgilisini çırılçıplak soyacağı aklıma gelmezdi. neyse, daha önce de deniz akkayayla yaptığı gibi tek gecelik ilişkilerdir belkide.

alex-perialas

önce filmi izleyip sonra yorum yapsan,magazin haberlerinden duyduğun herşeye inanıp,şunu şunun sevgilisi sanmasan eminim çok daha akıllı biri olursun.teomanın yönetmenlik yapması konusuna gelince adamın bir çok konuda yeterli bilgisi var,bir çok alan için de kendisini yetiştirmiş.senaryosunu kendi yazmış,kendi kafasında canlandırdığı olayları kendisi yönetmek istemiş,müziklerini kendisi yapmış sonra kendi parasını yatırmış.teomanın tüm yapmış olduğu bu şeyler senin o dünyaca ünlü türk yönetmenlerinin önünü kapamaz merak etme.izleyen izler,beyenilir ya da beyenilmez bu kadar.art niyetli ve önyargılı kafalara gerek yok..zaten bu kafaları ciddiye alanda yok.

yaa teonun son dönemler piyasa olmasi bence dooru, ama bu son albüm biraz rocka dönüs gibi hissettiriyo bana.. ama genede iki üc defa dinledikten sonra icimde dinleme istegi kalmadi..

hemen baydi.. ama bugün ve ayna sarkisini cok begendigimi itiraf etmeliyim..

abi siz ne yaptınız adam film yönetebilir mi ?? Teoman kim ki film çekmek kim nasıl böyle bir şeye cüret eder. Bir de rock yapıyorum diyor bu adam değil mi. Rockçı adam film çeker mi hiç, senaryo falan yazar mı ? Teoman ın sadece bizim dinleyeceğimiz şarkılar yapması lazım. Bu şarkılar tv de çıkmayacak,radyolarda çalınmayacak. Sadece undergroundda kalan insanlar dinleyecekler ve kendi kendilerine bak şu şarkı süper olmuş diyip millete hava atacaklar. Teoman ın yapması gereken budur. Bizim underground tayfamızdan izin almadan ne kimseyle yatabilir ne de film çekebilir...yoksa o da popçu olur bizim gözümüzde 🙂

Böyle düşünenler var sanırım aramızda 😆

deadly demiş ki:
abi siz ne yaptınız adam film yönetebilir mi ?? Teoman kim ki film çekmek kim nasıl böyle bir şeye cüret eder. Bir de rock yapıyorum diyor bu adam değil mi. Rockçı adam film çeker mi hiç, senaryo falan yazar mı ? Teoman ın sadece bizim dinleyeceğimiz şarkılar yapması lazım. Bu şarkılar tv de çıkmayacak,radyolarda çalınmayacak. Sadece undergroundda kalan insanlar dinleyecekler ve kendi kendilerine bak şu şarkı süper olmuş diyip millete hava atacaklar. Teoman ın yapması gereken budur. Bizim underground tayfamızdan izin almadan ne kimseyle yatabilir ne de film çekebilir...yoksa o da popçu olur bizim gözümüzde 🙂

sen muzigi baskalarina hava atmak icin mi dinliyorsun ? Demek hala boyle dusunenler var ; halbuki muzik yapan adam dusuncelerini , " muzigini " her insana ulastirmak ister ...
"Sanat" 'ta boyle bir sinirlama ... ilginc
Bence basariliysa , kaliteli birsey sunuyorsa , sorun yok .

mor_edream demiş ki:
deadly demiş ki:

sen muzigi baskalarina hava atmak icin mi dinliyorsun ? Demek hala boyle dusunenler var ; halbuki muzik yapan adam dusuncelerini , " muzigini " her insana ulastirmak ister ...
"Sanat" 'ta boyle bir sinirlama ... ilginc
Bence basariliysa , kaliteli birsey sunuyorsa , sorun yok .

tümüyle yanlış anlamışsın.. benim demek istediğimde sınırlama olmaması bunu da o tarz düşünenlerin düşüncelerini yazarak yerdim 😉

carolgerber demiş ki:
önce filmi izleyip sonra yorum yapsan,magazin haberlerinden duyduğun herşeye inanıp,şunu şunun sevgilisi sanmasan eminim çok daha akıllı biri olursun.teomanın yönetmenlik yapması konusuna gelince adamın bir çok konuda yeterli bilgisi var,bir çok alan için de kendisini yetiştirmiş.senaryosunu kendi yazmış,kendi kafasında canlandırdığı olayları kendisi yönetmek istemiş,müziklerini kendisi yapmış sonra kendi parasını yatırmış.teomanın tüm yapmış olduğu bu şeyler senin o dünyaca ünlü türk yönetmenlerinin önünü kapamaz merak etme.izleyen izler,beyenilir ya da beyenilmez bu kadar.art niyetli ve önyargılı kafalara gerek yok..zaten bu kafaları ciddiye alanda yok.

önyargılı yaklaşıp yaklaşmamam,film hakkındaki yorumlarım kimseyi ilgilendirmez.yine de ben o kadar sert bir üslupla yazmak istemedim.art niyet taşıdığım da yok.ferzan özpetek dışında yurt dışında türk yönetmenlerin ilgi uyandıracak işler çıkarmadığı ortada.bende filmin güzel ve başarılı olmasını isterm.ama öyle olacağını sanmıyorum sadece.
magazin haberlerinin takipçisi değilim,bi muabbet sırasında duymuştum.çok da şeyimde değil teomanın sevgilisiymiş,karısıymış,kumasıymış,zartımış,zurtuymuş.ben sadece sevgilisini filmde 1 dk oynatıp,ondada soyunduran teomanın filmden önce sansasyon yaratma amacı taşıdığı düşüncesindeyim.bu benim fikrim,katılmayabilirsin.seni zorlayan yok!!!bu yüzden film hakkında olumsuz düşünüyorum.saygılar.

yener demiş ki:
içimden bir his filmin çok iyi olacagini söylüyor.

soundtrack albümden de çok umutluyum ben.teomanın epey zamandır uğraştığını biliyorum.soundtrack albüm için teoman dışında sunay özgür,tanju eren,şebnem ferah,bülent ortaçgil,mvö,mfö,rashit,müslüm gürses...bir çok isimden bahsediliyor.sanırım rashit kişisel bir şey i coverlayacak.hepsi olmasa da yukarıda ki isimlerin,besteci,müzisyen,solist hangi konumla olursa olsun bir kaç tanesinin bile yer alması sıkı bir albümün habercisi..bu müzikleri filmin içinde de dinleyeceğimize göre,müziklerinin filmlere akıcılık kattığını düşünen bana göre bu açıdan sanslı bir filmle karşı karşıyayız.

filmin iyi olmasını çok yürekten istiyorum yalnız şu birçok sanatçının bir araya gelmesi saundtack olayları çok klasik artık her filmde dikkat ettiyseniz aynı isimler gibi sıradan....efsane film baba gibi iki tıngırdatsa teoman benim düşünceme göre çok çok daha muhteşem olur...

Benim düşüncelerim Teoman ilk iki olbümlerinde(PAPATYA-O)kendi vizyonunu korudu. Daha sonraki albümlerinde biraz daha hayran kitlesi-Birazcık daha para diyerek kendi formatının dışına çıktı. (İnsan ilk albümündeki saflığı ve duruluğu ikinci albümünde yitirir. Bülent ORTAÇGİL.) Aslında Teomanın diyer şarkılarınıda severek dinliyorum tabiki insanlar bir yerden sonra sıkılıp yeni şeylerin peşinden koşarlar o konuda birazcıkta Teomanı haklı buluyorum. İyi bir Teoman dinleyicisiyim yaklaşı 10 yıl oldu. Teomandan tek beklediğim bizleri unutmasın, pek fazlada televizyonlarda ön plana çıkmasın.

TİYATROMYÜCEL 🙂

türkiye müzik piyasasında çok iyi işler yaptığına inanıyorum teoman'ın...son bir kaç yıldır türkiye'deki rock'ın seyrini değiştirdi helal olsun

Geri