Thomann'dan Alışveriş

Arkadaşlar tekrar merhaba, bir sorum daha olacak.
Thomann'dan siparişimi verdim, şubatta kargolanacağını söylemişlerdi fakat bugün kargoya verilmiş. Sorun şurada ki ben önümüzdeki birkaç hafta istanbul'da olamayacağım. Kargo adresinde ailem de yaşamakta, acaba babam vergiyi ödeyip ürünü teslim alabilir mi, yoksa teslimat sırasında benim de hazır bulunmam gerekir mi?
Teşekkürler cevaplarınız için.

Not: ürün bedeli 1190 euro
1. derece yakınlarınız teslim alabilir, ben de evde yokken eşim teslim almıştı bi siparişimi. yalnız kargo takibini iyi yapın ve dağıtıma çıktığında evde olmalarını sağlayın.

ilk defa sipariş verecektim siteden az önce bilgilerimi gireyim dedim adres bölümüne sığmıyor yazdığım adres yarıda kalıyor nasıl iştir bu ?
Evet, her sipariş verişte bunu yaşıyorum gıcık oluyorum.
Adresinizin bir kısmını isim kısmına da yazabilirsiniz, sipariş verip hemen arından mail ataranız da hemen işlem görüp düzeltiyorlar adresi.
Şu an mesela siteye girince ismim değilde adresim gözüküyor isim kısmında, ''hello ... mah. '' 😀

Son düzenleme:
Bu arada,
ayın 7 sinde verdiğim sipariş 17 sinde teslim edildi. (istanbul) Yılbaşı gibi yoğun bir dönemde 10günde teslimat harika.
Yıl içerisinde de , 7güne teslimat yaptıklarını biliyorum ki normalde yurt içinde istanbul-erzincan teslimatı 2gün sürerken almayadan erzincana 7güne gelmişti.

Geçen hafta verdiğim sipariş 30kg yakındı, özellikle belirttim 30kg geçerse göndermeden haber edin diye.
Allahtan 29.9 filan tutmuş. Yaşadığım tek sorun, vergi hesaplanmasında ufak bir hata yaparak kargo ücretinden ve kullandığım indirim çekinden de vergi almışlar.. Daha önceleri böyle bir şey başıma gelmemişti. Gelen görevliye durumu izah ettim ama bizlik bir şey yok cevabı aldım doğal olarak. Bilmiyorum 20-30 tl lik bir hata var ama peşine düşsem iade ederlermi şu an böylece kaldı.

Bu arada,
ayın 7 sinde verdiğim sipariş 17 sinde teslim edildi. (istanbul) Yılbaşı gibi yoğun bir dönemde 10günde teslimat harika.
Yıl içerisinde de , 7güne teslimat yaptıklarını biliyorum ki normalde yurt içinde istanbul-erzincan teslimatı 2gün sürerken almayadan erzincana 7güne gelmişti.

Geçen hafta verdiğim sipariş 30kg yakındı, özellikle belirttim 30kg geçerse göndermeden haber edin diye.
Allahtan 29.9 filan tutmuş. Yaşadığım tek sorun, vergi hesaplanmasında ufak bir hata yaparak kargo ücretinden ve kullandığım indirim çekinden de vergi almışlar.. Daha önceleri böyle bir şey başıma gelmemişti. Gelen görevliye durumu izah ettim ama bizlik bir şey yok cevabı aldım doğal olarak. Bilmiyorum 20-30 tl lik bir hata var ama peşine düşsem iade ederlermi şu an böylece kaldı.

Euro kur farkından dolayı da ödediğiniz tutar biraz artmış olabilir, uluslararası alışveriş işlemi olunca euro'nun piyasadaki alış değil satış değeri üzerinden hesap yapılıyor diye biliyorum.

Euro kur farkından dolayı da ödediğiniz tutar biraz artmış olabilir, uluslararası alışveriş işlemi olunca euro'nun piyasadaki alış değil satış değeri üzerinden hesap yapılıyor diye biliyorum.
Zaten öyle, euro örneğin 3.1 ken ben 3.2 üzerinden hesaplıyorum.. Kuru en yüksek seviyeden hesapladığımda diğer tüm masraaflarıda eklediğimde dahi 30tl lik bir fazlalıkla hesplanmış.
Önecen verdiğim alışverişlerde mesela böyle bir problem olmamıştı.
Kargo ücreti ve indirim çekini de hesaba katarak vergilendirmişler resmen.

Zaten öyle, euro örneğin 3.1 ken ben 3.2 üzerinden hesaplıyorum.. Kuru en yüksek seviyeden hesapladığımda diğer tüm masraaflarıda eklediğimde dahi 30tl lik bir fazlalıkla hesplanmış.
Önecen verdiğim alışverişlerde mesela böyle bir problem olmamıştı.
Kargo ücreti ve indirim çekini de hesaba katarak vergilendirmişler resmen.
Thomann'ın sitesinden alışveriş yaparken eğer dil rahatlığı olsun diye ingilizce'yi ve ülke olarak da ingiltere'yi seçtiysen fiyatlar bir nebze almanya'ya göre değişebiliyor, misal c414 İngiltere'ye 985 euro'dan satılırken, Almanya fiyatı 999 euro:
AKG C414 XLS
AKG C414 XLS

Türkiye'den alınan ürünlerde siz Almanya fiyatını baz almalısınız 👍

Thomann'ın sitesinden alışveriş yaparken eğer dil rahatlığı olsun diye ingilizce'yi ve ülke olarak da ingiltere'yi seçtiysen fiyatlar bir nebze almanya'ya göre değişebiliyor, misal c414 İngiltere'ye 985 euro'dan satılırken, Almanya fiyatı 999 euro:
AKG C414 XLS
AKG C414 XLS

Türkiye'den alınan ürünlerde siz Almanya fiyatını baz almalısınız 👍
Bunların hepsinden haberim var, defalarca siparişlerim oldu ilk kez sipariş vermiyorum.
Olay thomannla filan alakalı değil zaten. Yukarıda bahsettiğim gibi.
Kesilen fatura üzerinde bulunan kargo ücreti ve faturadan düşülen hediye çeki tutarları da gümrükte vergiye dahil edilmiş. Her neyse sadece yaşadığım ufak bir sorunu paylaşmak istedim.

Adres sorununu mail atarak düzelltirdim şimdi şu yılbaşı birikmelerinin biraz hafiflemesini bekliyorum sipariş vermek için. Biryerlerde sıkışıp kalmasın ürünler.

Geri