Thomann'dan Alışveriş

kardeşler merhaba sizlere bi sorum olacak
yakın zamanda aşağıdaki linklerde olan ürünleri alacağım bana yardımcı olur musunuz?

http://www.thomann.de/intl/akg_wms_40_mini_instrument_ism3.htm
http://www.thomann.de/intl/harley_benton_g412s_gitarrenbox.htm

O 4x12 kabini unut. 39 kilo tutuyor, yasal muafiyet sınırının 9 kilo üzerinde. Başına dert alırsın.
Diğer ürün AB vergilerini düşünce 74.79 euro tutuyor. Bunu vergisiz alabilirsin.

hocam selam
ben wireless dan çok kabini getirmek istiyorum daha önce getireni gördüm aynısından nasıl olmuş olabilir? wireless cihazı direk alsam gelir mi?

hocam selam
ben wireless dan çok kabini getirmek istiyorum daha önce getireni gördüm aynısından nasıl olmuş olabilir? wireless cihazı direk alsam gelir mi?

İyi geceler Kubilay 🙂 Yurtdışından alışverişte sadece ücret değil, kilo sınırı da var. 30 kiloyu aşan şeyi sen alamazsın, gümrük müşaviri tutman gerekir, kabinden çok işlemlere ve müşavire para ödersin. Ki bildiğim kadarı ile 30 kilo üzeri gönderileri Thomann da Almanya dışına yollamıyor.

Wireless buraya geleceği için VAT denilen vergi düşecek. Bu sayede sadece kargo parasını vereceksin.

oouww durum vahim o zaman malesef onu kendimiz yapıcaz artık =) o da zor celestion speaker burda yok 1 tane gördüm 900 TL idi o da =)
Wireless 'ı alayım o zaman =) sağol hocam gece gece rahatsız ettim

oouww durum vahim o zaman malesef onu kendimiz yapıcaz artık =) o da zor celestion speaker burda yok 1 tane gördüm 900 TL idi o da =)

Est. Olmadı para tutup, sabır ile iki ayrı siparişte iki tane Celestionlu 2x12 kabin getir, çak üstüste. Burada bağlantılarını hallettirmeye bak. Yine 4x12 kabin eder. Hem de mis gibi V30'lu.

wireless kelimesi geçen hiçbir şeyi almayın söyleyim direk takılır gümrükte, arkadaşım geçen hafta kablosuz shure mikrofonu geçiremedi bandrol vs. uğraştırırlar, buranın haberleşme sistemlerine vs. zarar verme riski olduğundan bu şartlar geçerli buradan da duyurmuş olayım.

wireless kelimesi geçen hiçbir şeyi almayın söyleyim direk takılır gümrükte, arkadaşım geçen hafta kablosuz shure mikrofonu geçiremedi bandrol vs. uğraştırırlar, buranın haberleşme sistemlerine vs. zarar verme riski olduğundan bu şartlar geçerli buradan da duyurmuş olayım.

Evet arkadaşlar bende bu ayrıntıyı duymuştum, böyle bir ürün satın almadım ama 2 ayrı kişiden duydum ilk duyduğumda olabilir küçükte olsa her ürünün takılma riski var diye düşünmüştüm sonrasında aynı ürünü başka birinden duyunca aytıntı ortaya çıktı.

Bunu bilmiyordum bak! Yazdığınız iyi olmuş.

Bir telsiz alet yüzünden de cümle haberleşme sistemimizin zarar göreceğini öğrenmek de apayrı ufuklar açtı önümde 😀

Bunu bilmiyordum bak! Yazdığınız iyi olmuş.

Bir telsiz alet yüzünden de cümle haberleşme sistemimizin zarar göreceğini öğrenmek de apayrı ufuklar açtı önümde 😀

Hocam kamu birimleri işi riske atmaz üzerinde wireless, rf gibi kablosuz özellik bulunan herşey kontrolden geçip bandrollendirilmelidir. Baksanıza Drone'lar bile ruhsata bağlandı şimdi, oyuncak olmaktan çıktı anlayacağınız, önüne gelen bir drone alıp uçurup kamera çekimi yapamayacak deniyor, hem güvenlik gerekçesi hem de kablosuz iletişim içermesi nedeni ile, vergi alınması da cabası tabi 🙂

26 şubat'ta verdiğim gitar siparişim, az önce elime ulaştı.. 6 günde geldi.. Yok böyle bir şey ya 😀 Valla helal olsun..
Kapıda gümrük vergisini ödeyip aldım paketi..
Öyle bir paketleme yapılmış ki, paketi merdivenlerden yuvarlasam gitarda en ufak bir çizik oluşmaz..
Thomann'dan ilk siparişimdi, sonda olmayacak anlaşılan 🙂

Bildiğimiz GİTAR aldın ve kapına geldi ha? ... Ya ben bu Thomann + PTT + vergi işlerine acaip kıllanırım oldum olası, bir de bizim akrabalar arasında herhalde 7-8 tane bahtsız bedevi var ki beni de bulur problemler genelde ... ayıptır sorması kaç paralık ne gitar aldın, ne vergi verdin? Bildiğimiz sarı yelekli postacı amca kapına getirip al yeğen gitar dedi öyle mi?

Bildiğimiz GİTAR aldın ve kapına geldi ha? ... Ya ben bu Thomann + PTT + vergi işlerine acaip kıllanırım oldum olası, bir de bizim akrabalar arasında herhalde 7-8 tane bahtsız bedevi var ki beni de bulur problemler genelde ... ayıptır sorması kaç paralık ne gitar aldın, ne vergi verdin? Bildiğimiz sarı yelekli postacı amca kapına getirip al yeğen gitar dedi öyle mi?
aynen öyle oldu. 400 euroluk bir ibanez af71 aldım.. Caz kasa.. Hatta gitarın case'i yok.. başta hard case olmadan zarar görürmü acaba dedim kendi kendime.. Ama verdim siparişi.. 6 gün sonra ptt çalışanı çaldı kapımı. yaklaşık 7 kiloluk paketi (adamın boyu kadar var) getirdi kapıma.. Vergi ödemeniz var dedi.. 223 tl vergi ödedim kapıda.. Aldım.. çiziksiz geldi.

Thomann'dan ilk siparişimi yaptım bir kaç gün önce.
En son gelen mesajda bu: The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://www.ptt.gov.tr/?
Ülkeye giriş yapmış mı anlamadım. Artık PTT den mi takip edin diyor? Öyleyse PTT kargo takip no sunu nereden nasıl öğreneceğim.

Thomann'dan ilk siparişimi yaptım bir kaç gün önce.
En son gelen mesajda bu: The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://www.ptt.gov.tr/?
Ülkeye giriş yapmış mı anlamadım. Artık PTT den mi takip edin diyor? Öyleyse PTT kargo takip no sunu nereden nasıl öğreneceğim.
thomann'ın sana vermiş olduğu takip kodunu, alman menşeili olan www.dhl.de sitesindeki takip kodu bölümüne gir, sonra altta hemen DE ile biten ve ptt tarafından tahsis edilmiş takip numaranı göreceksin, bundan sonraki bütün takip işlemini de ptt'den yapacaksın, bu ürününün almanya'dan çıkış yaptığı anlamına geliyor, bi 10 güne kapına ulaşır takılmazsa gümrüğe.

Gördüm PTT takip no'sunu. Bu kadar hızlı geleceğini hiç tahmin etmemiştim. Çarşamba geçtim siparişi, perşembe kargoya vermişler. Bugun pzartesi ve PTT den takibe başladım. Bakalım PTT macerası kaç gün sürecek.

Thomannda alınabilecek, Türkiye fiyatı arasında bariz uygunlukda bir fark bulunan bir gitar varmı? Marka model fatketmez, genelde baktığımda Türkiye fiyatları arasında pekde bir uçurumun olmadığı, hani burdan alınsa en azından garanti kapsamında olması sanki durumu daha uygun kılmakta

Thomannda alınabilecek, Türkiye fiyatı arasında bariz uygunlukda bir fark bulunan bir gitar varmı? Marka model fatketmez, genelde baktığımda Türkiye fiyatları arasında pekde bir uçurumun olmadığı, hani burdan alınsa en azından garanti kapsamında olması sanki durumu daha uygun kılmakta

Karşılaştırma yapmakta fayda olmakla beraber, bir de Türkiye'de fazla bulunmayan markalara göz atmak da mantıklı bence. Vintage, Tokai, Chapman vb. adamı baştan çıkarabilecek pratik fiyatlı ve kaliteli markalar var.

Karşılaştırma yapmakta fayda olmakla beraber, bir de Türkiye'de fazla bulunmayan markalara göz atmak da mantıklı bence. Vintage, Tokai, Chapman vb. adamı baştan çıkarabilecek pratik fiyatlı ve kaliteli markalar var.
Türkiyede gitarın garantisi olsada çok bi fark olcağını sanmıyorum tunerı bozulsa ellerinde yedek parça olmadığı için 3 ay beklersin garantiye çok takmamak lazım

Geri