Thomann'dan Alışveriş

Geçenlerde verdiğim siparişteki gitar standı defolu geldi (birbirine takılması gereken iki parça kolayca takılmıyordu), kendim 10 dakika uğraşarak da halledebileceğim bir şey olsa da haberleri olsun diye Thomann'a mail attım. Ertesi gün, ürünü iade etmeme gerek olmadığını ve defodan dolayı yenisini gönderebileceklerini, ya da para iadesi yapabileceklerini söylediler. Müşteri hizmetleri çok çok iyi.

Bu kış verdiğim pedalboard siparişinde de ürünü aldıktan 3 hafta sonra çok ağır diye geri vermeye kalktım, 4-5 provada kullanmış olsam bile geri aldılar ve mailime ön ödemeli bir kargo belgesi yolladılar, board onlara ulaştığında da ücretinden kesilmeden para iadesi aldım. Sıradan ürünler alıp açmayıp, 2 gün sonra fişiyle geri götürdüğümüzde afra tafra yapan müzik dükkanlarına selam olsun.

Dosyalar

• Screenshot 2019-10-05 at 07.20.23 copy.webp
    Screenshot 2019-10-05 at 07.20.23 copy.webp
    31.5 KB · Gösterim: 489
Arkadaşlar daha önce hiç burdan alış veriş yapmadım gitar olarak bunu almak istiyorum
20191007_203609.webp

masraflarla beraber ne kadar tutar bu gitarı americadan ankaraya nasıl sipariş ederim yardımcı olursanız çok mutlu olurum

thomann almanyada amerika değil, fender squier jackson charvel gitarları yollamıyorlar, fenderin zuhal ile anlaşması var yollatmıyor. başka gitar bakın, alacağınız gitarın üzerine %18 gümrük ücreti +30 euro kargo bedeli hesaplayın.

Bu 2 gitardan birini tr de satan hiç gördünüz mü ?

Selamlar arkadaşlar. Her konuda çok detaylı bilgiler vermişsiniz ellerinize sağlık fakat bu 1.500 Euro üst limitiyle ilgili mevzuatta bir açıklama göremedim. 30 kilogram üst sınır ile ilgili mevzuatta açıklama var ama 1.500 Euro üst limitiyle ilgili mevzuatta açıklama nerede var merak ettiğim için soruyorum. Teşekkür ederim.

Selamlar arkadaşlar. Her konuda çok detaylı bilgiler vermişsiniz ellerinize sağlık fakat bu 1.500 Euro üst limitiyle ilgili mevzuatta bir açıklama göremedim. 30 kilogram üst sınır ile ilgili mevzuatta açıklama var ama 1.500 Euro üst limitiyle ilgili mevzuatta açıklama nerede var merak ettiğim için soruyorum. Teşekkür ederim.

Soru: Posta/hızlı kargo yoluyla gönderilen eşyanın tek başına kıymetinin 1500 Avro'yu aşması halinde ne işlem yapılır?
Cevap: Söz konusu eşyaya yürürlükte olan ithalat vergilerine ilişkin oranlar uygulanacaktır.

Thomandan bir tane prosesör almayı düşünüyorum. Tutarı da 300 lira civarında. Daha önce alışveriş yapanlar varsa beni bu konuda bilgilendirebilir mi? Teşekkürler
Bir de aynı ürünün 21 lira daha ucuzunu thomann da B-stock diye satılıyor. Bu B-stock nedir?
Thomann’da yazan fiyat üzerine + 30 euro kargo parası ekle. Bunun üzerine %18 gümrük vergisi ekle. Birde %20 ötv ekle. Unutmadan 8TL de gümrüğe sunma ücreti = senin fiyat .
Yani 300+191+8+60+54= 613 TL

B-stock ise iade olan ya da vitrinde bulundurulan, ufak tefek ciziklerden dolayı sıfır olarak satamadıkları ürünler olur. O yüzden fiyatı uygun olur. Kusuru ürünün sayfasında yazar altta bir yerde. ( slight traces of use gibi...)

Thomann’da yazan fiyat üzerine + 30 euro kargo parası ekle. Bunun üzerine %18 gümrük vergisi ekle. Birde %20 ötv ekle. Unutmadan 8TL de gümrüğe sunma ücreti = senin fiyat .
Yani 300+191+8+60+54= 613 TL

Doğru hesaplama şekli :
Ürünün Thomann'daki VAT düşüldükten sonraki fiyatı 1000.-TL , kargo bedeli ise 30 eu * 6,5 = 195.-TL olsun.
Ürün Bedeli + Kargo Bedeli 1000+195 = 1195.-TL
ÖTV 1000 x %20 = 200.-TL
KDV ( 1000+200 ) x %18 = 216.-TL
Gümrüğe Sunma Ücreti = 10.-TL civarı
Ödemede Bankanın Alacağı Masraf , Kur Farkı vs. 1195 x %2 = 24.-TL ( %2 ortalama bir değerdir )
Toplam Mal Oluş Değeri : 1195+200+216+10+24 = 1645.-TL

Geri