Türkrock gitaristlerinin ekipmanları?

Norton_Antor demiş ki:
DreamofStyks demiş ki:
Ekipmana değil çalmaya bakar..

bu dediğinin konuyla hiçbir alakası yok.

Abicim seni parayla mı tutuyolar bu sitede herseyime karışıyosun sadece bana karışsan oda iyi herkese bi laf sokma çabası içersindesin, senin yazdıklarını da çıkarırsak geçmişten milletin hatalarını aramaktan seninde konularla pek alakan olduğu söylenemez !

Bi daha söylüyorum ekipmana değil çalmaya bakar ne demek istediğimi de anlamak isteyen insan anlar.Niye bu kadar gücünüze gitti onu anlamadım ?

Ayrıca başlığa her ne kadar kullandıklarınız ile ilgili yorum yazın desenizde bildiğimiz gövde gösterisine dönüşmüş!

Vine_Inlay demiş ki:
DreamofStyks demiş ki:
Ayrıca başlığa her ne kadar kullandıklarınız ile ilgili yorum yazın desenizde bildiğimiz gövde gösterisine dönüşmüş!

bu mudur "ekipmana değil de çalmaya bakar" gibi bi özlü sözle kendini öne atmanın sebebi :?

Hayır o genel bir bakış foruma.

Ekipmana değil çalmaya bakar sözü Satriani'nin bir röportajında elinde iyi bir gitarı olmayan gitaristlerin ne yapması gerekiyor sorusu sorulduğunda
"Siz ne kadar iyi çalarsanız iyi gitarlarda sizi bulacaktır." sözüne.

Ron Thal'in

"Her zaman daha iyi çalarak daha iyi bir sound elde edersiniz" sözüne benzetebiliriz.

sözün doğruluğunu tartışmak konuyu farklı yönlere çekecektir,tabi zaten konunun özünden sapmasının yanlış olduğunu söylemeye çalışırken,daha da uzatmak bu tartışmayı pek hoş olmaz..

Ama şunu not düşiyim sonuçta hepimiz müzisyeniz..yani öyle "ortalıkta görünmiyim..bi evim olsun,bi arabam,yaşayıp gideyim,bana bulaşmasınlar,aman.."gibi bi düşüncede olan kişinin de müzikle kendini ifade etmeye çalışcağını sanmam,yani ben her zaman "bana bakın,ben de varım" havasında yaşadım bugüne kadar,ki ekipmanımın da beğenilmesi,övgü almak kötü bi şi değil.

ayrıca bu bi dışavurumsa tabi ki bunu her anlamda en güzel şekliyle yapmak gerek..

bence sahne duruşu önemli 🙂

The_Answer demiş ki:
The_Answer demiş ki:
Arkadaşlar bir çok kişi imzasına yazsada türkrocktaki gitaristlerin ekipmanlarını merak ediyorum..yazmak isteyen arkadaşlar setuplarını,gitarlarını,amfilerini yazsalar hatta hangi pedallarından ne kadar memnunlar eksileri artıları neler onlar için,niye o pedalı tercih etmişler ya da gitarları nasıl falan yazarlarsa hem setup kurmak isteyen, hem sizdeki herhangibir aletten almak isteyenlere yardımcı olmuş olursunuz...haydin güzel abilerim kardeşlerim!?

bide setuplarının ses kaydı varsa hatta ne kadar güzel olur di mi😀

bi de asıl merak ettiğim bu işe gerçekten çaba harcayıp değişik tonlar yakalayan insanların yorumları..

bak bu konuyu açtığımda yazdığım ilk mesaj...

ehim ehum 😳 şey... 😳
pardon 🙂
genelde ekipman konulu başlıklar o şekilde oluyodu 😛

gözümden kaçmış ya 🙁 bu seferlik affet 😉

ama gerçekten burası ekipmanlar konusunda güzel bir rehber olabilir...

Vine_Inlay demiş ki:
sözün doğruluğunu tartışmak konuyu farklı yönlere çekecektir,tabi zaten konunun özünden sapmasının yanlış olduğunu söylemeye çalışırken,daha da uzatmak bu tartışmayı pek hoş olmaz..

Ama şunu not düşiyim sonuçta hepimiz müzisyeniz..yani öyle "ortalıkta görünmiyim..bi evim olsun,bi arabam,yaşayıp gideyim,bana bulaşmasınlar,aman.."gibi bi düşüncede olan kişinin de müzikle kendini ifade etmeye çalışcağını sanmam,yani ben her zaman "bana bakın,ben de varım" havasında yaşadım bugüne kadar,ki ekipmanımın da beğenilmesi,övgü almak kötü bi şi değil.

ayrıca bu bi dışavurumsa tabi ki bunu her anlamda en güzel şekliyle yapmak gerek..

Ben sadece buraya bakan diğer gitaristlerin ellerinde burda yazılan ekipmanlardan olmadığını görünce şevklerinin kırılmasını müzikten soğumasını istemedim çünki bende zamanında çok yaşadım bu tür şeyleri.O yüzden bunu yazdım.Kimseye ekipmanın var çalamıyosun filan demeye getirmiyorum uzaktan alakası bile yok hatta.

Ekipmanı olanlar için sadece elinize geçen şansı iyi değerlendirin diyebilirim.Gözünüzü kapayıp açıyosunuz ertesi gün birileri ölüyo, bazen kendime de çok kızıyorum çok erteliyorum hayatımı.Neyse özel konular bunlar daha çok söylemek istediğim ve yazdıklarımın amacı anlaşılmıştır sanırım.

DreamofStyks demiş ki:
Norton_Antor demiş ki:
DreamofStyks demiş ki:
Ekipmana değil çalmaya bakar..

bu dediğinin konuyla hiçbir alakası yok.

Abicim seni parayla mı tutuyolar bu sitede herseyime karışıyosun sadece bana karışsan oda iyi herkese bi laf sokma çabası içersindesin, senin yazdıklarını da çıkarırsak geçmişten milletin hatalarını aramaktan seninde konularla pek alakan olduğu söylenemez !

Bi daha söylüyorum ekipmana değil çalmaya bakar ne demek istediğimi de anlamak isteyen insan anlar.Niye bu kadar gücünüze gitti onu anlamadım ?

seninle hiçbir alakam yok,birkaç defa mesajına cevap yazmışımdır o kadar.bunun dışında da yanlış olan şeyleri düzeltmekte hiçbir sakınca yok.yapılması gereken bu.sen ise ekipmanınız ne diye soran konuya,yani ekipmanı önemli olarak gören insanların toplanmış olduğu bir başlıağ "ekipman neymiş size bakar" diyorsun.yani "ben böyel şeylere önem vermiyorum özlü söz de koydum araya süperim" modunda olan sensin.

Neden gerliklik yaratıyosunuz ki? gövde gösterisi olmuş diyen girmez bu başlığa. bakma ozaman bu bölüme. faydalı bişeyler yapalım diye uğraşıyolar siz de gerginlik yaratıyosunuz ya.

Norton_Antor a katılıyorum. ekipmana değil çalmaya bakar konusu ne yani? millet çalıp kaydedip buraya koysun, öyle mi sesini kesicen?

zaten sağlam aletleri alan insan bu işle uğraşan biridir, yeteri kadar da çalıyodur. böyle mantıksız polemiklere girmeye hiç gerek yok... Ekipmanı yazar yorumunu yapar ondan sonra dersin ki> yanlışsın kardeşim ben de kullandım bunu öyle değil fln... ozman tartış konuş... napcaksan yap. direk....> "çalmaya bakar ya"... ne bu ya...

Ben gördüğümü söyleyeyim...

Şimdi gövde gösterisi lafını söyleyen benim 😀 ilk sayfada benimde mesajım var herkes görmüştür. "ahaha hepiniz gösteriş yapıyorsunuz ulen" demek istemedim... Espiriyle karışık bir laf ettim... Neyse bu ayrı..

Ekipmana değil çalmaya bakar demek ne kadar doğru bir söz olsada başlığın konusu ile alakasız. Konuya ben "turkrock üyeleri ellerindeki ekipmanlarını yorumlasın hadi bakam." çercevesi içersinde girdim. Bazı arkadaşlar dikkatli okumamış, yanlışlıkla sadece ekipmanlarını yazmışlar bunlara "adama bak gösteriş yapıyor" mantığıyle yaklaşmak yanlış.

Ben buradaki yorumların çok faydalı olduğuna inanıyorum. Bir sürü adını duyupta nasıl bir şey acaba diye merak edilen pedalların aslını astarını öğreniyorsun.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DreamofStyks demiş ki:
Vine_Inlay demiş ki:

Ben sadece buraya bakan diğer gitaristlerin ellerinde burda yazılan ekipmanlardan olmadığını görünce şevklerinin kırılmasını müzikten soğumasını istemedim çünki bende zamanında çok yaşadım bu tür şeyleri.O yüzden bunu yazdım.Kimseye ekipmanın var çalamıyosun filan demeye getirmiyorum uzaktan alakası bile yok hatta.

Ekipmanı olanlar için sadece elinize geçen şansı iyi değerlendirin diyebilirim.Gözünüzü kapayıp açıyosunuz ertesi gün birileri ölüyo, bazen kendime de çok kızıyorum çok erteliyorum hayatımı.Neyse özel konular bunlar daha çok söylemek istediğim ve yazdıklarımın amacı anlaşılmıştır sanırım.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Niye işinize geleni okuyup bu yazdığımı okuma zahmetine girmemişsiniz merak ediyorum!

Sinirlenme... özür dilerim gözümden kaçmış okumamışım ancak bu konuda da pek haklı sayılmazsın neden dersen...

Şimdi ekipmanı görüpte çalma şevki kırılması bence biraz saçma. Tamam sende olmuş olabilir. Ben çok uzun bir süre ne amfi alabildim nede pedal. Amfim halen yok 2. el aldığım GDI21 ile çalıyorum evimde. Ben bu sadece gitarımın olduğu zamanlarda hiç demedim "bak bu adamın ne biçim ekipmanı var off" şevk kırılması değil hatta gaza gelme bile oldu. Bende bir gün iyi çalarsam eminim benimde böyle ekipmanım olur dedim kendi kendime.

Şurdan bakarsakta bu başlığın öyle bir zararının olmadığını. O zaman imzalarımızada ekipmanalrımızı yazmayalım yanlışmıyım. Oradanda görüp bak bu adamdaki gitara, bak pedala diyenler olmazmı. Lafım sen yazdın diye değil kısa bir sürede olsa benimde imzamda elimde bulunanlar yazılıydı.

Bence sen o lafı ettikten sonra biraz fazla kişi lafa karışmış doğal olarakda sende kızmışsın. Herkes kimin ne demek istediğini anlamıştır umarım başlığı daha fazla başka yönlere çekip dağıtmayalım isterseniz. 🙂

ya arkadaşlar yapmayın allah aşkına birimizde kıçı kırık gt-2 birimizde kıçı kırık mt-2 vs vs var yani bunun ne gövde gösterisi olcak🙂

bu topic birazda ekipmanı olmayanlara özel açılmış bi topic..amaç onları özendirmek bak benim bunum bunum var demek değil, bakın ben bunu kullanıyorum bundan bukadar memnunum bundan bukadar memnunum..vs vs demek..çünkü ben müzik işinde harcadığım paranın yarısını alıpta memnun kalmadığım aletleri satmaktan ya da takas etmekten kaybettim...

umarım kavga büyümez gerek yok çünkü..

bide yaşın kaç bilmiyorum mehmetcan arkadaşım ama resimlerden öle pek büyük gibi gözükmüyorsun en azından bizlerden çok büyük değilsin heralde, e forumdada böle bi ağır abiliğin yok hani kes sesini falan filan..bunlar ayıp şeyler..burda sahip olduğu bilgileri paylaşan müzikle uğraşan müzikten keyif alan insanlarız...
e forumumuzda aynı keyifte olsun, bu tarz hareketlere gerek yok bence..

illa birileriyle kavga etme isteğiniz varsa ö.m fln atın şovmenliğe hiç gerek yok bu arada(kavga uzarsa diye yazıyorum kimse ben şovmen değilim diye atlamasın) 🙂

The_Answer demiş ki:
ya arkadaşlar yapmayın allah aşkına birimizde kıçı kırık gt-2 birimizde kıçı kırık mt-2 vs vs var yani bunun ne gövde gösterisi olcak🙂

bu topic birazda ekipmanı olmayanlara özel açılmış bi topic..amaç onları özendirmek bak benim bunum bunum var demek değil, bakın ben bunu kullanıyorum bundan bukadar memnunum bundan bukadar memnunum..vs vs demek..çünkü ben müzik işinde harcadığım paranın yarısını alıpta memnun kalmadığım aletleri satmaktan ya da takas etmekten kaybettim...

umarım kavga büyümez gerek yok çünkü..

bide yaşın kaç bilmiyorum mehmetcan arkadaşım ama resimlerden öle pek büyük gibi gözükmüyorsun en azından bizlerden çok büyük değilsin heralde, e forumdada böle bi ağır abiliğin yok hani kes sesini falan filan..bunlar ayıp şeyler..burda sahip olduğu bilgileri paylaşan müzikle uğraşan müzikten keyif alan insanlarız...
e forumumuzda aynı keyifte olsun, bu tarz hareketlere gerek yok bence..

illa birileriyle kavga etme isteğiniz varsa ö.m fln atın şovmenliğe hiç gerek yok bu arada(kavga uzarsa diye yazıyorum kimse ben şovmen değilim diye atlamasın) 🙂

genel olarak dediklerine katılıyorum.ancak kes sesini deme hakkının yaşla alakası yok bence.yani herhangi yaştaki bir insan kes sesini diyebilir. 😀

yok yaşı büyük olsa hani bu yaşta hala öğrenemedin mi diyecektim ama yaşı küçük olduğu için uyardım..yani demek istediğim hani daha yenisin forumda böle şeyler yapmıyoruz biz aramızdaydı😀

ya söylenilenler pek hoşuma gitmedi ve sadece bi "kes sesini" lafından bu kadar alınacağınızı tahmin etmedim ya 🙂

ağır abilik mi olması gerekiyor birşeyler söyleyebilmek için onu da anlamış değilim. yani hakaret değil küfür değil ya 🙂 "kes sesini"

neyse bitsin kavga... hepimiz ufak şeyleri uzattık sanırım.

özür dilerim hepinizden... :roll: bitirelim gerginliği...

😉

gitar : fender amerikan deluxe strat 3 single scn manyetik var üzerinde. rüya gibi bir gitar.gitarımı cok seviyorum ama daha prof ellerde olsun isterim 😀 lüx geliyor be kardesim 😀
processor : pod xt live. fazla söze gerek yok piyasadaki en iyi processor budur.

amfimi sattım mg30dfx vardı sirin olduğu için microcube aldım.sağda solda tasırım diye. cok sirin bir alet.acayip memnunum.kendi capında ton canavarı mubarek

ekipmana değil calana bakar 😀 nasılmı calıyorum? 5 6 sene oldu.kendimi tatmin ediyorum.önemli olanda bu değilmi zaten.ben mutluyum.yavas yavas bu ekipmanları satıp ortalama bir gitar alıp cebime para koymak istiyorum 😀.yaş geçiyor artık 😀 ekipmana değil calana bakar nasıl olsa 😀

ozibozi demiş ki:
Şİmdi o çalana bakar sözünden şunu anlıyorum..eline klean tonlu bir gitar alan adam jınjınlı tonları çalışına göre alır di mi?

Hayır güzel dostum keisnlikle alakası yok.

Bak benim demek istediğim şu:

Elinizde burada gördüğünüz ekipmanlar yok ve bu yüzden iyi çalamıyorsunuz diye hayıflanmayın(şevk kırılma meselesi) çünki eğer siz iyi çalıyorsanız tek bir distortion pedalıylada insanları etkileyebilir çok güzel işler çıkarabilirsiniz.

Ekipman dediğimiz işin kaymağı oluyor.Yani bende GT8 var sende yok ama sen benden daha iyi çalıyorsan bunu ekipman farkıyla aşamam ben.

Şimdi daha sakin daha açıklayıcı olmuştur sanırım.

Artık bu açıklamamdan sonra "ekipmana değil çalmaya bakar" derken ne demek istediğimi anlamayan varsa pes diyorum 🙂

Geri