Ogün Sanlısoy

arkadaşım peki nasıl olması gerekiyordu yorum kötü şarkı kötü klip kötü ortada bir emek bir iş bir uğraş var değilmi o şekilde uygun görmüşler....ama bence sen kötülemek ile yanlış olanı yapıyorsun tartışma konusunu farklılaştırıyorsun...

gerçekten beğenerek dinlediğim seslerden biri
saydımı çok beğenmemiştim ama genede iyiydi
sonra pencereyi çok sevdim ve şimdi bende özledim süper :)
dream tvde konserinden görüntüler vermişlerdi ve gerçekten sahneye hakim olabilen biri-güçlü bi ses

bilmeyenler ve okuyamayanlar için...

1971 yılında Gölcük'te doğdu. Babasının görevi dolayısıyla pek çok farklı bölge ve şehirde geçen ilkokul yıllarından sonra Fenerbahçe Lisesi'nde ortaokul ve liseyi okudu. 1988 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümüne girdi ve mezun oldu.
1989 yılında yakın arkadaşı Kubilay Özvardar ile birlikte hazırladığı akustik dinleti onun ilk sahne deneyimiydi. Bu yıllarda Sugar mice grubuyla çalışmaya başladı ve ilk demo kaydını gerçekleştirdi. Daha sonra çeşitli amatör gruplarda solist olarak çalıştı.

1992 yılında Pentagram'a katıldı ve aynı yıl çıkan Trail blazer albümünde vokaliyle yeraldı. Türkiye'de ve yurtdışında Pentagram'la pek çok konser gerçekleştirdi. 1993 ve 1994 yıllarında Hıbır ve Rock dergilerinin okuyucuları tarafından Yılın En İyi Erkek Rock Şarkıcısı Solisti seçildi.

1994-95 yıllarında Gür Akad'ın kurduğu Klips grubunda solist olarak yeraldı ve bu grupla çeşitli konserler verdi. 1995 yılında piyasaya çıkan Özlem Tekin'in ''Kime Ne '' adlı ilk albümünde besteci, enstrümanist ve süpervisor olarak çalıştı.

1996 yılında Pentagram grubundan ayrılarak ilk solo albümünün çalışmalarına başladı. 1999 baharında Tempo Müzik(Raks) ten çıkan ''Korkma'' albümü Ümit Kuzer'in prodüktörlüğünde gerçekleştirildi. O GÜN albümü sanatçının ikinci solo albüm çalışması oluyor.

bence çok çok başarılı ve iyi müzik yapıyor belki ogün adlı albümünde yeteri kadar başarılı olmayabilir ama önümüzdeki yıllarda kendini tam olarak ıspatlayacak zaten geçmişi de anlatıyor yeterince...

teşekkürler arkadaşım birde şunu değerlendirmek gerekir türkiyede herhangi bir kimse bir albüm yapmaya kalkışsa müzik şirketleri risk alamadığından dolayı sanatçılar istediği müziği istediği işleri istediği saundu sunamıyor en iyi örnek demir demirkan istanbul 2004 albümü tek kelime ile muhteşem ama eski çalışmalarını ilk dinlediğimde adeta şok geçirmiştim :) daha sonra röportajında dinediğimde türkiye deki müzik anlayışını ileri sürdü haklıda,istanbıl 2004 albümünü ise kendi stüdyolarında geerçekleştirdi herşey ortada şimdi ise...

Haklisin, söylenecek bi laf yok yazdiklarinin üstüne! Ilkönce Ögün gibi müzisyenlerin verdigi onca emegi ve aldiklari riski göz önünde bulundurmak lazim ve yaptiklari müzigi desteklemek gerekir ki, daha sonraki albümlerinde daha büyük riskler alabilsinler ve bizlere yapmak istedikleri müzigi sunsunlar, bi nevi cesaret vermek gerekir, bizim dinleyici olarak üstümüze düsen bu.

Jizzy demiş ki:
Haklisin, söylenecek bi laf yok yazdiklarinin üstüne! Ilkönce Ögün gibi müzisyenlerin verdigi onca emegi ve aldiklari riski göz önünde bulundurmak lazim ve yaptiklari müzigi desteklemek gerekir ki, daha sonraki albümlerinde daha büyük riskler alabilsinler ve bizlere yapmak istedikleri müzigi sunsunlar, bi nevi cesaret vermek gerekir, bizim dinleyici olarak üstümüze düsen bu.

sizlere tamamen katiliyorum ...her grup herzaman baski altinda : hem biseyler uretebilmek , hem muzik sirketin "satmali" baskisi ve diger taraftan da dinleyici ...ne yazik ki yeterince destek vermiyoruz ...destek verelim , kendilerini kanitlasinlar...onun icin de en iyi sartlarda calismalilar ...para lazim onu icin de destek!!!!tabi bu Ogun gibi emek veren muzisyenlerimiz icin taninmis ve henuz taninmamis !!!!!!! :D

evet dediğim gibi, takvim gazetesinde yaz mevsimiydi galiba bir haber okudum rock tarzı müzik yapanlar ile ilgili istedikleri müziği ancak kendi imkanları ile kurdukları kendi stüdyolarında yapıyorlar diye...bu arada ogün şanlısoy çarşamba günü kral tv chat konuğu olacakmış duyurulur...

dostum o yazıyı yazalı günler haftalar oldu sana değl ilk kez geldiğini söyleyen bir bayan arkadaştı o resmi gördüğüm yeni olduğundan dolayı dedim herhalde değiştirdi dikkate aldı dediklerimi sana değil anlayacağın!...

niye uğraşıyosunuz ki. adam yapmış, güzel yapmış.ben daha sert bişeyler bekliyordum ama bu da gayet sıkı olmuş.cover şarkı Haluk'un 2002'de Açıkhava'da dom dom kurşunu'nu yorumlamasından sonra dinlediğim en iyi coverdı.illa Pentagram çizgisinden devam etmek zorunda değil, beklemek te haksızlık olur.

ogün

bence ogün sanlısoyun yaratığı bişiler yok yani müzik olarak...yarın konseri olsa kaç kişi gider ya allah aşkına :?:

Re: ogün

yener demiş ki:
ogokce demiş ki:
bence ogün sanlısoyun yaratığı bişiler yok yani müzik olarak...yarın konseri olsa kaç kişi gider ya allah aşkına :?:

ne kadar basit ve kolay 'yarattigi bir sey yok' demek :!: herseyden önce emege biraz saygi göstermeyi ögrenmeliyiz.
Katiliyorum...böyle bilip bilmeden konusmak cok yanlis! ...böyle düsünenler yüzünden, Ogün gibilerin yaptiklari müzik ve verdikleri emek hep göz ardi ediliyor...!

ilk albümü de çok güzeldi ama o zaman deprem zamanı piyasada olduğu için kimsenin haberi olmadı.ben daha kısa zamanda yine çıkar demiştim ama uzun zaman bekledi.bence bu albümü çok güzel...ayrıca tek bir kulağa değil farklı dinleyicilere hitap ediyor.bence bazı şarkılarda biraz punk havası var gibi...bende özledim cover'ı da güzel olmuş.klibide dönüyor ekranda sıkça..ayrıca herkesin zevki farklıdır dimi???*

Geri