Ogün Sanlısoy

Albüm bomba gibi.Cover yılın en iyi cover ı bence.Herkes mutlaka albümü dinleyip o harika tadı almalı kimse bundan mahrum kalmamalı.Nasıl bir sestir o abicim ya.. helal..

Hımm ben ogün ü zaten pentagramdayken de seviyordum.
Bence çok iyi bir albüm ama sadece cover şarkı olan ferdi tayfur un şarkısı olmasa bence daha iyi olurdu çeviri güzel ama şarkı güzel değil

Jawbreaker demiş ki:
Son derece gereksiz bir şahıs. Memlekette Murat Göğebakan, Murat Kekilli, Haluk Levent gibi efsaneler(!) dururken ne gerek vardı bu grunge kılıklı delikanlıya? Yıllardır kafa yorar dururum neden bizim mainstream rock müziğimizi temsil edecek adam gibi şarkıcı çıkmaz. Dürüst konuşuyorum klip çekilen şarkı vasat hatta vasatın da altında. Hayatında az çok rock'n'roll la ilgilenmiş bir kişinin çok kolay varacağı bir yargı bu. Ayrıca beğenmediğim halde burada yorum yapmamın nedeni de bu adamın vaktinde Pentagram gibi güzide bir heavy metal topluluğumuzun en sert, speed-thrash yaptığı dönemde vokallerini üstlenmiş olması. Speed thrash................ oriental pop-rock. Bir insan nasıl bu kadar değişebilir inanamıyorum.
değişimin nedeni popularite. nasıl ki demir demirkan pentagramdan ayrıldığında pop yapmaya başladıysa ogün sanlısoy da öyle. Demir Demirken ikinci albümü 2004 İstanbul ile kendi tarzına döndü, belli populariteyi yakaladıktan sonra.. ogün sanlısoy da ikinci albümünde kendi tarzına dönecektir. ayrıca saydığın şahıslar fazlasıyla gereksiz isimler. murat göğebakan ile murat kekilli neciler zaten hiç anlayamamışımdır. haluk levent ise bir zamanlar iyiydi ama eskisi kadar yetenekli değil, tipik anadolu çocuğu..

ogün sanlisoy bu albümde bir facia..Pentagram albümündeki o ses yok,sanki baska biri..berbat bir albüm..ne sarkilar ne ses ne de yorum..hiç bir sey yok bu albümde.hayret yani.ben bu isimden çok sey beklerdim..ve cover,harika ha?o sarkiyi dinledigim anda ogün bitti benim için..klip te ayri rezalet..yazik.

ARKADASLAR KORKMA ALBÜMÜ HİÇBİRYERDE YOOOOOOK bulabileceğim biyer biliyosanız söyleyin de alayım yahuu...ha bu arada ekliym,Bu albüm süper bence:))) şimdiden teşekkürler

xece demiş ki:
ogün sanlisoy bu albümde bir facia..Pentagram albümündeki o ses yok,sanki baska biri..berbat bir albüm..ne sarkilar ne ses ne de yorum..hiç bir sey yok bu albümde.hayret yani.ben bu isimden çok sey beklerdim..ve cover,harika ha?o sarkiyi dinledigim anda ogün bitti benim için..klip te ayri rezalet..yazik.

arabesk adamın içinde varmış yapacak bişey yok.

xece demiş ki:

birisi rojhan beken isimli sanatçının başlığına bu tarz bir eleştiri yazsa,kıyametleri kopartırsınız.eleştirininde bir sınır var,bir üslubu var.
eleştirirken sanatçıya ve dinleyicilerine saygılı bir biçimde görüşlerimizi belirtelim,lütfen. :!:

merhabalar:) turkrock sitesiyle dün tanıştım:) ogün sanlısoyun sitesinden buldum...kendisinin yeni fakat gerçekten çok severek dinleyen bir hayranıyım...maalesef ne ilk albümden haberim oldu nede pentegram dinleyicisiyimdir:-/// (utanarak yazıyorum) aslında rock müzik de dinlemezdim...ama kendisini çok seviyorum ve müziklerini inanılmaz güzel buluyorum...rock müzik dinlemeye de başladım...hatta radyodan bir kanal ayarladım sırf rock müzik çalan...onu sadece güzel müzik yaptığı için değil farklı bir müzik türünü sevmemi sağladığı için de seviyorum.....

yener demiş ki:
xece demiş ki:

birisi rojhan beken isimli sanatçının başlığına bu tarz bir eleştiri yazsa,kıyametleri kopartırsınız.eleştirininde bir sınır var,bir üslubu var.
eleştirirken sanatçıya ve dinleyicilerine saygılı bir biçimde görüşlerimizi belirtelim,lütfen. :!:
yapma Yener ya,ben elestiriye asla kizmam.hatta en gerekli gördügüm seydir sanatçi için.sanat elestirmekle büyür.
Benim kizdigim sey,olaya siyasi mana yüklenip sanatçiya degil,direk kullanilan dile saldirilmasi.yani Rojhan Beken söyle kötü yapmis-böyle eksik yapmis denilse kim ne diyebilir ki?Ama birileri çikip;
''kürtlere ölüm'',''en iyi Kürt ölü Kürttür' v.s. yaziyorsa hepimiz sinirlenmeli ve tepkimizi koymaliyiz.yani sanata degil bir halkin degerine laf söyleniliyorsa hepimizin diyecek bir seyi o1lmasi lazim.
konu bu yani..

xece demiş ki:
yener demiş ki:
xece demiş ki:

yapma Yener ya,ben elestiriye asla kizmam.hatta en gerekli gördügüm seydir sanatçi için.sanat elestirmekle büyür.
Benim kizdigim sey,olaya siyasi mana yüklenip sanatçiya degil,direk kullanilan dile saldirilmasi.yani Rojhan Beken söyle kötü yapmis-böyle eksik yapmis denilse kim ne diyebilir ki?Ama birileri çikip;
''kürtlere ölüm'',''en iyi Kürt ölü Kürttür' v.s. yaziyorsa hepimiz sinirlenmeli ve tepkimizi koymaliyiz.yani sanata degil bir halkin degerine laf söyleniliyorsa hepimizin diyecek bir seyi o1lmasi lazim.
konu bu yani..

benim belirtmek istediğim 'berbat bir albüm' gibi cümleler yerine daha düzgün eleştiride bulunmanız.albümü ve ogün sanlısoy'u beğenmiyor olabilirsin fakat daha medeni bir biçimde fikrini söylemelisin.

saygılar

ben Pentagram fanatigiyim ve Ogünü sevmeme ihtimalim olamaz.ama solo albümündeki tercihlerini ve yaptiklarini onaylamiyorum.(belki de Pentagram hasretimin biriktigindendir)

Geri