Ogün Sanlısoy

korkma07fx2.jpg

KORKMA’YA KORKU-GERİLİM KLİBİ

99 da yayınlanan ilk albümü Korkma’yı 2007 de yeni düzenlemeleriyle tekrar yayınlayan Ogün Sanlısoy, albümle aynı adı taşıyan ve Hayko Cepkin’le düet yaptığı ‘Korkma07’ şarkısına kısa film tadında bir klip çekti.

Senaryosu Ogün Sanlısoy tarafından yazılan klipte, Hayko Cepkin’in yanı sıra güçlü oyunculuğu ile Demet Evgar da yer alıyor. Klipte, iç dünyasında gelgitler yaşayan, varlığının anlamını kendi dışında arayan genç ve yalnız bir kadının kabusu konu ediliyor.

Korku - gerilim içerikli bir kısa film tadında çekilen klibin yönetmenliğini Yavuz Öztop yaptı. Klip Mart ayında müzik kanallarında izlenebilecek.

------------------

www.ogunsanlisoy.info
Korkma'07 klibi haber videosu...

Tarafımdan hazırlanmıştır... Maksat klibin duyurusunu yapmak...

http://www.youtube.com/watch?v=8aGzBGIT3LI

...

Ogün Almora'nın yeni albümünde İyiler Siyah Giyer isimli parçayı seslendimiş:)

Albüm ile ilgili bilgiler;

Senfonik ve Gotik Rock’ın ülkemizdeki en büyük ismi Almôra, iki yıllık aradan sonra yeni albümü “Kıyamet Senfonisi” ile müzik arenasına geri dönüyor. Albümün tamamı, güçlü gotik ve epik temalar taşıyan Türkçe sözlü şarkılardan oluşuyor. Almôra, “Kıyamet Senfonisi” ile birlikte masallarına kaldığı yerden devam ederken aynı zamanda Türk Rock Müziğinde yapılmış İlk Türkçe Sözlü Gotik Rock albümüne de imzasını atıyor.

Almôra’nın mimarı Soner CANÖZER’in söz ve müziklerinden oluşan bu albümün çalışmaları İstanbul RMS, M.İ.A.M. ve New York Masterdisk Stüdyolarında tamamlandı. Kayıtları Başar ÜNDER ve Nidal ARAS tarafından tamamlanan albümün miksajı Başar ÜNDER tarafından yapıldı. Albümün masteringi ise; bu konuda dünyaca ünlü projelere imza atmış “U2, Rush, Mariah Carey, Madonna, Christina Aguilera, Rammstein, Smashing Pumpkins, Staind, Limp Bizkit ve P.J. Harvey” gibi birçok farklı tarzda dünyaca ünlü grup ve müzisyen ile çalışmış olan Roger LIAN tarafından New York Masterdisk stüdyolarında gerçekleştirildi. “Kıyamet Senfonisi” albümünün kapak tasarımı ise Kanadalı sanatçı Vitaly Samarin ALEXIUS imzasını taşıyor. Albümün prodüktörlüğünü ve müzik direktörlüğünü ise Soner CANÖZER üstleniyor.

Albümün en büyük sürprizlerinden biriyse Türk Rock Müziğinin en önemli seslerinden biri olan Ogün SANLISOY’ un “İyiler Siyah Giyer” isimli şarkıyı güçlü yorumu ile seslendirmesi. Yaylı çalgıları Şenyaylar Yaylı Çalgılar Topluluğu tarafından çalınan albümde, davulda Arbak DAL ve basta Burak KULAKSIZOÐLU gibi Türk Rock dünyasının iki önemli müzisyeni de konuk olarak yer alıyorlar.

Klip mart ayı ortalarında yayınlanacak..

3-4 gün daha sabredin.. veya son bi hafta ...

........

Bu arada dünkü Rock'n Dark Express Ankara finalinde sahne aldı ..

Fan Club'ı olarak oradaydık... Harika bir konser oldu... Müthiş bir performasn sergiledi her zaman ki gibi...

.........

Ogün abiyle ilgili birkaç haber daha vereyim sizlere....

#
#
# SAMSUN OMÜ FELSEFE VE BİLİM KULÜBÜ

Sevilen rock sanatcısı Ogün Sanlısoy Ondakız Mayıs Üniversitesi Felsefe ve Bilim Kulübüne Söyleşi için eRe organizasyon işbirliğiyle getirtiliyor.
Daha önce 19 Haziran Doğupark Anfi Tiyatro'da 1000'e yakın hayranıyla buluşan Ogün Sanlısoy şimdi de üniversitelerle bir arada olmak için eRe organizasyon'un katkılarıyla FELSEFE VE BİLİM KULÜBÜ'NDE
HERKESİ BEKLİYORUZ.

TARİH : 10 MART P.TESİ
SAAT : 15,00
YER : OMU KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ

omupaneltd9.jpg

#
#
# 14 MART :
Ogün Sanlısoy 14 Mart Cuma günü Sinek tv'de canlı yayınlanan Link Programın konuğu.

(Sinek Tv Dıgıturk Kanal No:99'da izlenebilir.)

#
#
#
s6036474387_7415.jpg

Aylık müzik dergisi Yüxexes' in Mart 2008 sayısının kapak konuğu Ogün Sanlısoy.

saykodelikzade demiş ki:
Almora'nın son albümünü edinin mutlaka ogün'ün seslendirdiği parça enfes.

Dün gece 24 'ten sabah 5 'e kadar aralıksız dinlediğim şarkı...

Abartmıyorum.. Buna klip çeksinler... Türkiye sallanır bu şarkıyla..

Harika yorumlamış Ogün abi... Tebrikler Almora , tebrikler Ogün abi..

Daha dınleme fırsatım olmadı almoranın yeni albumunu.Dolayısıyla ogun sanlısoyun seslendırdıgı parcayıda dınleyemedım.Ama emınımki ismine rock muzıgıne yakısır bır parcadır.

saü'deki konserinde metinin olmaması bizi üzdü
zira davulunda garip hataları eklenince pek bi keyif alamadık
ama yinede ogün sanlısoy'u dinlemek güzeldi...

Almora'nın yeni albümü Kıyamet Senfonisi'nin ve özellikle İyiler Siyah Giyer'in müptelası oldum kaç gündür. Bu parça ile olaya son noktayı koymuşlar. bugüne kadar böyle bir şey dinlemedim.. Ogün'ün sesine , Soner'in eline sağlık.

İYİLER SİYAH GİYER
Ruhumu bıraktım sert rüzgarlara
Şarkımı söyledim hür kartallara
Ruhumu bıraktım kör zindanlarda
Ve bir savaşçı gibi durdum karşında!

Hadi hapset beni kudretin yeterse,
Ördüğün oyuncak duvarlar içinde
Benzemez senin boyalı kahramanlarına,
İyiler Siyah Giyer, bunu unutma!

Benim özgürlüğe açılmış kanatlarım var!
Sonsuzluğa çıkan zamansız kapılarım var!
Senin beş para etmez kuralların varsa,
Benim inandığım ölümsüz masallarım var!

böyle bir söz, böyle bir yorum var mı? helal olsun.

Bu şarkı Ogün için biçilmiş kaftan, Ogün bu şarkıya çok yakışmış.30 saniyesini dinledim ama sözler kafamdaki Ogün algısıyla birebir örtüşüyor.

Geri