Ogün Sanlısoy

Bir fenerli olarak şunu farkettim ki İyiler Siyah Giyer şarkısı Beşiktaş tribünlerine gayet iyi gider.Kartallar-siyah (beyaz yok gerçi)-özgürlüğe açılmış kanatlar vs Beşiktaşa uygun tam da liderliğe yükselmişken ayrıca boyalı kahramanlar renkleri dolayısıyla GS ve FB ye gönderme yapmaya uygun.Beşiktaş Marşı bile olabilecek kalitede aslında ,ama şarkıya yazık olur o ayrı.Diğer takım taraftarları önyargılı yaklaşır o zaman.Bu arada Ogün sanırım fenerli ama Soner'i bilemem.

Mayıs ayında Ogün'ün single'ı çıkıyormuş.Sanırım iki şarkılık olacak.Açık Radyo'da öyle demişti.İnşallah Korkma'nın klibinin gecikmesi single'ın çıkış tarihini geciktirmez.

evet ben bunu daha önce dinlemiştim çok da sevmedim ama güzel bi düşünce.bu arada korkma klibi sanırım bi kaç hafta içinde yayınlanacak klip çekimi bitti mart başında yayınlanacaktı fakat gecikti(nedeninin bilemiyorum) sanırım fazla da beklemeyiz

Korkma klibi iptal oldu.Sebebi Ogün Sanlısoy'un beğenmemesiymiş.Pentagram'dan Hakan Utangaç gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra tekrar yayınlanabilirmiş.Hakan Abi el atarsa tamamdır :)

Korkma etkileyici parça.Klibin güzel olması bence çok önemli.Yapılan düet falan.Herhalde Ogün Sanlısoy'da buna çok önem veriyoki klip iptal oldu.İnsallah güzel bişey çıkar ortaya.

Bir işe Türk gibi başla,Alman gibi devam et,İngiliz gibi bitir sözünü hatırladım:) O afişler,kliple ilgili açıklamalardan beri heyecanla bekliyorduk.İki ay sonra bu haber üzdü.Bence iyi veya kötü farketmez ama Ogün'ün bir bildiği vardır.

arkadaşlar 7 mayıs günü yani çarşamba günü çapa tıp fakültesinde ogün abi sahne aldı oldukça güzeldi konser.grubun yeni elemanlarıı da sonunda izleyebildik ufak tefek değişiklikler yapılmış müziklerde ama yine aynı kalite yola devam.yeni üyeler de fena değildi benim hoşuma gitti özellikle bassist çok hareketli.

Neden herkes her zaman sorulan soruları soruyor bu adama anlamıyorum.Her röportaj aynı oluyor.Farklı şeyler düşünen yokmu ya :)
Bu arada Ogün Abi gibi Metin Türkcan'a piyasa gitarist dendiğni bende ilk defa duyuyorum :)

:) hehe.eleştirmek istediğim bazı noktalar var tabii artılarda.ogün sanki kendi özgünlüğünden kopmuş gibi,kopmuş hatta.bunda hayko denen adamında malesef etkisi var sanırım.ne bileyim alt yapılar tamamen klavye üzerine olmuş.aynı albümü baştan bas,gitar,davulla kaydetmek te saçma ama ne bileyim.bazı parçalarda sanki techno dinliyormuşum hissine kapıldım.görsel anlamda mehmet turgut tam isabet olmuş.rock çılar neden vesikalık fotoğraf koyarlar albüm kapağına onuda hiç anlamam yaa..bir tane parçada da grindcore tarzında brutal vokal yapmaya çalışmış.hemide ultra brutal.ama olmamış bee ogün.git sende darbuka kullan parçalarda ney kullan kemençe kullan ama kendin ol bee ağabey.

O kayıtlar 90lı yıllara ait.Hayko denen adam yada herhangi birinin etkisi olmadan yapmasının en büyük kanıtını DVD yi izlesen bulursun aslında.Ayrıca Ogün bu ülkede en iyi brutal yapan vokaldir.Canlı dinlemek naship olduğu içinde çok şanslıyım, bence sen darbukalı neyli parçalar dinle çünkü böyle parçalar için çok az gelişmiş bi bakış açın var ;)

Geri