Penguen

Penguen alınır,
patates baskıya şöyle bir göz atıldıktan sonra
doğrudan sandık içine geçilir,
sandık içi sadece okunmaz, içe çekilir
ardından yiğit özgürle moda girilir
selçuk erdem, serkan altuniğne, erdil yaşaroğlu sırasıyla okunur
esin özbek'in "kız olmaktan tiksindiğim anlar" bölümü itinayla onaylanır
cem dinlenmiş ve uğur gürsoya tebessüm edilir
emrah ablak warsa okunmadan geçilmez
umut sarıkaya'da kahkahalar atılır...
kısacası penguen bir yaşam tarzı, insanın kendine yakışanı giymesidir

mellon_collie demiş ki:
Penguen alınır,
patates baskıya şöyle bir göz atıldıktan sonra
doğrudan sandık içine geçilir,
sandık içi sadece okunmaz, içe çekilir
ardından yiğit özgürle moda girilir
selçuk erdem, serkan altuniğne, erdil yaşaroğlu sırasıyla okunur
esin özbek'in "kız olmaktan tiksindiğim anlar" bölümü itinayla onaylanır
cem dinlenmiş ve uğur gürsoya tebessüm edilir
emrah ablak warsa okunmadan geçilmez
umut sarıkaya'da kahkahalar atılır...
kısacası penguen bir yaşam tarzı, insanın kendine yakışanı giymesidir

çok güzel özetledin durumu..budur ;)

ya otisabi eskiden vardı bi ara kaldırdılar yeniden koydular şimdi ya derginin konseptinin biraz dışında sonuçta penguen türkiyedeki olayları inceliyor otisabi türkiyenin biraz dışında :LOL: ama iyi yine tabi severek okuyoruz

Bencede unutmayalım "Şaduman Ağabeyimizi" elimdeki penguen toplama kitaplarından birinden bikaç alıntı yapayım dedim bende, buyrun:

Zeynepkamil'den Sururi: Kanalizasyon tarihinin en değerli kakasına sahip muhteşem kişilik Şaduman Ağabey , ben Ümraniye sapığı olmak istiyorum.Fakat Ümraniye sapık mafyası beni Zeynepkamil'li olduğum için Ümraniye sınırları içinde sapıklık yapmama izin vermiyor.Neymiş efendim;Ümraniye'de ikamet etmeyen Ümraniye'de sapıklık yapamazmış...Bu mafyayı şikayet edebileceğim bi mercii var mıdır abi?...Beni aydınlatıver abicimm...

Şaduman Ağabey'in Yanıtı: Değerli Sururicim, sene 1945...Ekmeğin karneyle verildiği dönem...Hiç unutmam, karnemde iki zayıf olduğu için o sene hiç ekmek vermemişlerdi bana...Neyse ki 1946 yılına girince karneyle ekmek uygulaması sona ermiş, yerine araba ruhsatıyla sandviç verme dönemi başlamıştı...
İlginçti o yıllar be Sururi...

Şaduman Ağabey'den Özlü Sözler:

-Şöminenin önünde postu bulunan ayı romantizm şehididir
-Süpürgeyle uçan cadı, faraşlada su kayağı yapar
-Sağ ayağı 42 numara olanın sol ayağı 38 numara olmaz
-6 parmaklı eldiven giyen, 12 parmak daktilo yazar
-Veremle sevişilmez savaşılır
-Gümpleyen züpek büpürmez
-Horlayan köpek ıssırmaz, uyuyordur
-Bir cüceye; "Büyüyünce ne olacan?..."diye sorulmaz.

Bilmiyorum biraz hatırlattımı bunlar şaduman abimizi, ama saygım sonsuzdur kendisine...

hayatmızın içindeki detayları en iyi anlatabilen, bu nedenle de bizi kahkahalara boğabilecek dergidir kendileri.. ama adı neden penguen? bunu hala çözemedim, benim en hoşlandığım köşeler: süper saçmalayan yiğit özgür, hayattaki detaylara dikkat çeken genco'nun yalan dünyası, ve süper mizah yaratabilen umut sarıkaya..

çoğu yazarın çizimleri kötü de olsa ersininkiler hepsini dengeler aslında..

evet yav şimdi söyleyince aklıma geldi şaduman abi bir numaraydı özellikle insanların şaduman ağabeye hitabet şekilleri çok komikti :LOL: kim hazırlıyodu o köşeyi ya hatırlıyomusunuz kim hazırlıyorsa mail yağmuruna tutalım gene yayınlansın şaduman ağabey :LOL:

Kimin yazdığını bilmiyorum ama bu mail fikri aklıma yattı...En azından penguen dergisine mail atsak nasıl olur acaba

Çünkü dikkat edin genelde Penguen dergisi veya yazarlarına attığınız mailler cevapsız kalmaz

valla alırlar çok samimi insanlarmış zaten benim izmir- kemancıda çalışan bi arkadaşım anlatmıştı erdil telefon açmış biz penguen ekibi olarak gelcez kemancıya ama 10 sapız olur mu demiş:D

Geri