Penguen

1 haftalığına bozcaada'ya tatile gidecektim... tam yola çıkarken kafama takılan soru : "acaba oraya penguen geliyor mudur?"
bağımlılık yapıyor bu dergi insanda. bir tek Oda Isısı'na alışamadım...
Genco tipik pısırık türk erkeği :LOL: bildik bir tip olduğu için, okurken sıkmıyor beni.

ama çatlatıyor insanı biraz cesaret be olm bu kadar da pısırık olunmaz ki araban var evin var işin var daha ne duruyosun bul bi manita evlen işte neyse bu arada nehirmavi sen de merak etme penguenin çok geniş bir dağıtım ağı var

buzz demiş ki:
ama çatlatıyor insanı biraz cesaret be olm bu kadar da pısırık olunmaz ki araban var evin var işin var daha ne duruyosun bul bi manita evlen işte neyse bu arada nehirmavi sen de merak etme penguenin çok geniş bir dağıtım ağı var

napsın genco'cuk... bu devirde kolay mı öyle helal süt emmiş oturmsı kalkması yerinde bir kız bulmak :p
aldım zaten ben de :D

ya genco okadar da seçici davranmıyor aslında o sadece ''gül yüzlü'' sünü arıyor gerçi bi tane bulmuştu ama sonraki sayılarda pek bahsedilmedi ondan hatta kooperatif evinde peder basmıştı da kızı görmezden gelmişti falan

Genco baştan banada sıkıcı gelmişti ama ilk kez bi tane akraba düğünü bölümü vardı onu okumuştum gözlemleri çok hoşuma gitmişti o günden beri okuyorum şahsen hiç sıkmıyo beni...:D

ya aslında penguendeki en vasat köşelerden biri olmasına rağmen dikkat çekiyor çünkü herkes kendinden bir şeyler buluyor yani zaten dünyada her yönüyle atılgan bir adam yoktur ki herkeste vardır pısırıklık biraz
genco koruyucu anne baba tarafından yetiştirlmiş yurdum genci
yanlız onun arkadşları dayı oğlu falan da çok şerefsiz adam ortamın şamar oğlanı olmuş resmen

o değil de met üstün mesleğin başında çızıktırdıklarını görmek beni mutlu etse de "eski iş koymak dedikleri bu olsa gerek"diye düşünmekten alamıyorum kendimi. :)

fireincairo demiş ki:
o değil de met üstün mesleğin başında çızıktırdıklarını görmek beni mutlu etse de "eski iş koymak dedikleri bu olsa gerek"diye düşünmekten alamıyorum kendimi. :)

Eski pişmiş kelle okurları bilirler..elemanlar o kadar sık yaparlardı ki bunu artık yeni bir sayısını alınca inşallah bu hafta x köşesi yenidir diyordunuz..istisnasız her hafta bikaç köşe eski olurdu hemde öle çok eskide değil çok sık yapıldığından belki 5-6 hafta önce verilen köşe tekrar karşınıza çıkabiliyodu..(bir gece daha)...ama tabi ki o da işin tuzu biberi...ben belki de metüstün eski çizimlerini pek bilmediğimden tekrar görmek hoşuma gidiyor..

ben gencodan hiç sıkılmıyorum yane zaten dergiyi okumak için alıyorum ve o yüzden uyuz olmadan okuyorum takip etmek istiyorum..dergide en beğendiğim yiğit özgür tabiiki sonrada ilk sayfadaki penguen't ler baya saçma oluyor yane ben istesem o kadar güzel saçmalayamam helal olsun :LOL:

penguenin ilk sayısından beri favorim pazar sevişgenleri,bu değişmeyecek heralde bundan sonra da.alpay erdem in 'ben'e de çok gülüyorum.kapı gıcırtısıyla ilgili yazdığı birşey vardı(özellikle son cümlesi.hatırladığım kadarıyla "hem sen nasıl insansın,oynayacağına o kapıyı yağlasana"gibi birşeydi,evet.),onu okuduğumda sarhoştum abartısız gün boyunca aklıma geldikçe katıla katıla gülmüştüm ona :D
metin in aşıkları mıydı bu geçen haftalarda metin abinin koyduklarının adı?gırgır dönemindense öyle olması lazım.ben de bilmiyorum eski çizimlerini,o çizim tanıdık geliyor gerçi ama başka birine benzetiyor olmalıyım.hoş bir değişiklik oldu onları koyması ama pazar sevişgenlerinin bambaşka bir tadı var :)

Geçen haftaki sayıda Umut Sarıkaya'nın çizdiği lise takımlarının maç karikatürü sadece Penguen'in değil mizah aleminin de son bir yılda gördüğü en muhteşem karikatürlerden birisidir. Özellikle "Hmsff hmsff" kısmı... :LOL:

Türkiye nin tartışmasız en kaliteli mizah dergisi.Gündemide yakından takip etmeleri ayrı bi güzel.
Ersin Karabulut a diyicek söz yok zaten.Erdil Yaşaroğlu,Selçuk erdem,yiğit özgür hepsi birbirinden usta isimler.Altay Öktemin yazılarıda mükemmel oluyo.
Bu aralar rahmetli Oğuz Aral ın avni tiplemesinin her hafta ayrı bi çizer yeniden çiziyo duyurulur..

Geri