Türkiye'deki Gitar Ustaları & Luthierler

Arkadaşlar gitarımın volume potansı rahmetli oldu artık sadece tamamen açıkken ses veriyor.Ayrıca hazır götürmüşken telleri de 0.10 taktırmayı düşünüyorum(tabi bütün ayarlar baştan yapılcak doğal olarak) İzmirde bunları doğru düzgün nerde yaptırabilirim bilen varsa bi yardımcı olsun Allah rızası için :( Dünyanın kazığını yemeyelim şimdi.

arkadaslar gitarimi sdc tel degisimi sap ayari entonasyon yani genel bakimi icin ankara da nereye verebilirim? yıllardır kenan abiye veriyorum ama agustos ayı boyunca gitar almıomus ve benim acilen bakim yaptirmam gerekio..kenan abi disinda kenan abinin isine en yakın kim yapabilir? tesekkurler:)

arkadaşlar Kenan Turgut'un telefonunu alabilirmiyim...

İstanbul'dayım ama büyük ihtimalle fretleri değiştirmek için ankara yollarına düşeceğim...

Yüksel ustayı da Rıfat ustayı da tanırım güzel iş yaparlar ama Kenan Turgut'u ekstra bir övdüler...ve açıkçası gitarımı sağlam ellere (yanlış anlamayın Yüksel usta ve Rıfat ustanın bir kötülüğünü görmüş değilim)teslim etmek istiyorum...

varsa daha iyi bir önerisi olan dinlerim...

istanbuldaysan kesinlikle murat sezene git.murat abi su an islere bakmıyo ama emin ol yanında calısan remzi ustada bi o kadar maharetli.fret değişimi,fret bakımı falan gibi işleri bu kadar temiz yapan henüz gormedim.eski bi epi les paulum vardı.1 yıldır ne sap ayarı ne baska bişi gormus bi gitarı verdim.2 gün sonra bana ole bi sekilde verdiki.fretler temizlenip ayarlanmıs,sap ayarı muazzam bi bicimde mukemmel,yukseklik ve entonasyon ayarlarıda dahil süper işcilik cıkardı.kesin tavsie ederim.kenan ustada süperdir ama su sıralar iş kabul etmiyomus die biliorum ben.

elektromun sapı catladı....Ekremmi Feridunmu hangisi acaba??? ikisinede gitar ustunde oynatma yaptım ama bu sepı en ii kim yapar??? bi fikir verin bana ???

yüksele param yok abi sonra versem olurmu diyin eyvallah kardeş der.ben bi yığın şey yaptırdım fuz faiten fred değişimi ayar yeni teller 150 dolar almıştı ayrıcada arkaddaşlarımın giatrlarınıda götürüyorum hepsine ayrı ayrı para lamıyo bi gittiğimde hepimize bi iyilik yapıyo saolsun.

bu arada ufak tefek aksaklıklar heryerde olur.bende murat sezene götürdüm ilk benim jemi adamın yardımcısımı çırağımı kalfasımı artık neyse gözümün önünde arkasınında baş parmak tırnağı kadar polyesteri kadırdı tahtasını gördüm ya o derece bide ben yapmadım diyo denyo.anlayacağınız aksilikler olabilir ama ben asla başka bi ustaya bırakamam bu saatten sonra.yükseli tek geçin.kapı gibi itü diploması var.

İzmir'den Atilla Tanaydın. Entonasyon, sap ayarı, manyetik değiştirme, gitar elektroniği vs. ile ilgili işleriniz için tavsiye ederim. Çankaya Stüdyo Plus'ın sahibi. Trigon, Çalgıcı gibi müzik marketlerinin de ustası bildiğim kadarıyla. Analog pedal da yapıyor kendisi. Daha kıllı işler için Erkan Sızarlar diyorum.
Stüdyo Plus Tel: 0232 445 00 10

ozen demiş ki:
yüksele param yok abi sonra versem olurmu diyin eyvallah kardeş der.ben bi yığın şey yaptırdım fuz faiten fred değişimi ayar yeni teller 150 dolar almıştı ayrıcada arkaddaşlarımın giatrlarınıda götürüyorum hepsine ayrı ayrı para lamıyo bi gittiğimde hepimize bi iyilik yapıyo saolsun.

bu arada ufak tefek aksaklıklar heryerde olur.bende murat sezene götürdüm ilk benim jemi adamın yardımcısımı çırağımı kalfasımı artık neyse gözümün önünde arkasınında baş parmak tırnağı kadar polyesteri kadırdı tahtasını gördüm ya o derece bide ben yapmadım diyo denyo.anlayacağınız aksilikler olabilir ama ben asla başka bi ustaya bırakamam bu saatten sonra.yükseli tek geçin.kapı gibi itü diploması var.

kendi de birçok işi bol bol geciktirdiği için parayı sonra vermeni kabul ederek vicdanını rahatlatıyordur. evet yüksel usta iyi bir insan ama disiplinli değil ne yazık ki.

arama sonucu bu konuya mesaj atmakta karar kıldım, gitara manyetik takmak , ve genel bir bakım için kenan turgut'a gitmeye karar verdim fakat ankarada yaşamıyorum o yüzden gitmeden önce bir şekilde ulaşmam lazım(telefon,mail vs..) kendisine randevu gibi birşey almak için yardım edebilecek varmı ?

Arkadaşlar alt tarafı bir manyetik takımı, bir-iki ayar için taa İstanbul'dan Ankara'ya Kenan Bey'e gitar göndermenize hiçbir anlam veremedim, duyan da adam büyüyle gitarı güzelleştiriyor sancak. İstanbulda da Murat Sezen var, Yüksel Usta var, Ekrem Usta var onlar da işinizi görür yani.

banaysa bu laf ilk olarak antalyada yaşıyorum, burası köyden farksız bu konular bakımından. ikincisi ise seni hiç mi hiç ilgilendimez nereye gideceğim.
bu arada yokmu kimsede bu adamın telefonu filan yahu?

nepenthe demiş ki:
banaysa bu laf ilk olarak antalyada yaşıyorum, burası köyden farksız bu konular bakımından. ikincisi ise seni hiç mi hiç ilgilendimez nereye gideceğim.
bu arada yokmu kimsede bu adamın telefonu filan yahu?

Laf sana değildi, üstüne alınmasan da olurdu. Ayrıca beni ilgilendireceğinden değil, tavsiyede bulunmaktı amacım, çünkü öyle bir bahsedilmiş ki sanki başkası hiç anlamıyor bu işlerden. Bazı arkadaşlara alternatif çözümler sunmak istedim.

Gibson_Les_Paul demiş ki:
arkadaşlar Kenan Turgut'un telefonunu alabilirmiyim...

İstanbul'dayım ama büyük ihtimalle fretleri değiştirmek için ankara yollarına düşeceğim...

Yüksel ustayı da Rıfat ustayı da tanırım güzel iş yaparlar ama Kenan Turgut'u ekstra bir övdüler...ve açıkçası gitarımı sağlam ellere (yanlış anlamayın Yüksel usta ve Rıfat ustanın bir kötülüğünü görmüş değilim)teslim etmek istiyorum...

varsa daha iyi bir önerisi olan dinlerim...

Bak işte...

Marvel demiş ki:
Kenan usta=Evrensel müzik

İzmir caddesinde tutes pasajımıydı turtesmiydi tam hatırlamıyorum. Şimdi yenikaramürselin yanından maltepeye doğru çıkarken yay üst geçidi var onun yukarı doğru çıkarken sol tarafında kalıyor. Soldan devam ettin 50 100m ileride sağda bodrum katta. EVRENSEL MÜZİK diye kocaman yazıyor zaten.

Tel: 0 312 417 47 93
0 312 417 53 25

bu forumun 4. sayfasına baksaydın kendin de görürdün..

manyetik_porecesi demiş ki:
Arkadaşlar alt tarafı bir manyetik takımı, bir-iki ayar için taa İstanbul'dan Ankara'ya Kenan Bey'e gitar göndermenize hiçbir anlam veremedim, duyan da adam büyüyle gitarı güzelleştiriyor sancak. İstanbulda da Murat Sezen var, Yüksel Usta var, Ekrem Usta var onlar da işinizi görür yani.

peki ben gitarın telleri cok yukarda diyelim hem floydrose la hem de gitarın içindeki o cubuk(adı neydi hatırlayamadım) işte onların ayarlarını yaptırıp normal seviyeye indrcem mesela (1perdede tel 22perdeden neredeyse iki kat daha yakın (sacma bi gitarım var benim işte:))) mesela bu murat sezen ekrem falan kaç para alır? tahmini bi fiyat elbet gitarı gormesi lazımdır belki sorun benm tahmin ettigimden daha fazladır ama bi fiyat soleyebilirmisiniiz ona gore goturcem gitarı da...

Geri