Korku Filmleri

Üç Sıradışı'na yaz tatiline gitmeden önce gidecektim; Büyülü Fener'de oynuyordu. Bir aksilik çıktı gidemedim :(

Gozu'yu da izledim. Sapık bir film o da. Ölü veya Diri'leri çok merak ediyorum ama izleyemedim. Bende çoğunun cdsi vardı ama birilerine verdim, sonra kime verdiğimi unutuyorum gidiyor hepsi :( Q Visitor vardı bir de sanırım izlediklerim arasında.

asmashingpumpkin demiş ki:
DooBeR demiş ki:
cansu_09 demiş ki:
ya izleyen var mi bilmiyorum ama iskelet anahtar bence berbat bir film!!
halkanın yapımcılarının bütün filmleri berbat oluyo zaten nedense karanlık suda direk kustum ya korku filmi demeye bin şahit ister... şahit olsalarda inanmam gerçi :roll:

halka 1 kesinlikle vasatın üstünde bi film, filmi ne açıdan beğenmediniz bilmiyorum ama sırf o kaset bile ilk izleyen bi insanı ürkütmeye yeter

iskelet anahtar,genel olarak değil ama şaşırtıcı sonu itibariyle en azından izledikten sonra kesinlikle bu filmi niye izledim demeyeceğiniz bi film

karanlık sular,büyük beklentilerle izlenmezse eğer kadın karakterin film boyunca tırmanan psikolojik travmasını yansıtmadaki başarısı ve gerilim yanında taşıdığı dramatik mesajlar açısından izlenebilir bi film

bu yüzden bu senaryoların türün son zamanlardaki örneklerine bakıldığında kesinlikle kötü olmadığına,en azından berbat olmadığına inanıyorum...
ya kardes bence sen fazla iyimsersin tamam kabul ediyorum halka 1 güzeldi özellikle o ada ve kadının gercek olmasıda beni baya etkilemisti ama geri kalan filmleri son derece anlamsızdı halka 2 konusundan sapmıstı dark water gerilim bile değildi o film beni sadece duygulandıran bir annenin fedakarlığını anlatan bir yapıt olarak etkiledi acıkcası bu kadar önyargıdan sonra iskelet anahtara gitmedim cünkü onun büyü gibi birsey olmasından korktum (bak bu manada beni korkuttu) ve vereceğim paraya acıdım

Bugün Tanrıdan Gelen (Godsend)'i seyrettim.Klonlama ile ilgili bir filmdi bu konuda seyrettiğim ilk filmdi ve çok ilgimi çekti.Robert De Niro'nun başrolde oynadığı bu filmin izlenmesi gerektiğini düşünüyorum...

beni en çok geren fılmlerden biri halka 1..o vıdeo göruntulerı bıle tek başına ınsanı urkutuo...zaten o goruntulerın psıkologlar eslıgınde hazırlandıgını duymustum..insan bilincini geren şeyler...karanlık sular o kadar iyi değildi..ama bu iki filmin atmosferi beni etkilio..zaten bu çekik gözlü arkadaşlarımız başlı başına bi gizem teşkil etmekte...

Halka korku değil ya gerilim. Ben gerilim filmlerini çok seviyorum, adrenalin istiyo insan.
Ama geçen televizyonda Hannibal'ı seyretmeye çalıştım abimle. Beni odama yolladı. Adamın bağırsakları dökülmüştü ben de kumandayı alıp başka bir kanala geçmiştim en son. Gerisini izlemedim, izleyemedim daha doğrusu. Korku filmlerini bütün bünyeler kaldıramaz, bu bir gerçek.

Korku filmi demek "vahşet içeren film" demek değildir ki. :) Halka korku filmi katagorisine girer aslında, hatta Hannibal Halka ile kıyaslandığında daha bir gerilim filmidir.

Sağolasın. Korku filmleri gerilim filmlerini kapsıyorsa ben vahşet içeren filmlerden söz ediyorum. Halka'ya gelince o kadar gerilmedim, daha iyilerini de gördük hani... Bir de İşaretler filmi var, kasıklarıma ağrılar girmişti gülmekten. Filme göre değişiyo yani, sonuçta İşaretler filmi de gerilim kategorisine sokulabilir. (Signs filminin çevirisinin İşaretler olduğunu varsayıyorum, hatırlamıyorum.)
Hannibal türü filmleri benim midem kaldırmıyor sadece, zevk alamıyorum yani, onu kast etmiştim.

Tabi karışabiliyor korku filmi - gerilim filmi kavramları, fakat korku filmleri genel olarak doğa üstü veya olağanın dışındaki olayları (metafizik olmayabilir) ve karakterleri içerir. Gerilim filmlerinde ise, gerilim sağlam bir kurguyla ve "geren" sahnelerle yaratılır. Ha bana soracak olursanız, bu kavramlar çok birşey ifade etmez. Çünkü bir filmdeki gizem, filmin son dakikasına kadar anlaşılamıyorsa ne olacak? Biz o filmin tamamını izledikten sonra mı ne filmi olduğunu anlıyacaz? "Abi, geçen x diye bi film izledim, meğerse korku filmi değilmiş, gerilim filmiymiş, sonunda anladım" mı diyecez?

Korku filmlerinin delisiyim.En sevdiğim türdür korku.5 yaşından beri korku filmlerine olan bir tutkum var.Bu tutkumuna başlangıcı Nightmare on elmstreet'a dayanıyor.Küçükken acayip çok korkardım Freedy Kruger'dan.Şuan bana göre korkunç bir fil yok yani beni Korkutan.Ama eğer sıralamak gerekirse

1.Evil Dead
2.Nightmare on elm street (7 ve 8 hariç)
3.It(stephin King Filmi)
4.Şeytan
5.Cinnet(stephen King)
6.Rose Red Konağı(stephen King)
bu filmleri ne yapın edin mutlaka izleyin

Gerilim Filmlerine gelirsek
1.The Ring I ve II
2.Jeepers Creepers I ve II
3.Final Destination I ve II
4.Joy Ride
5.Gothika
6.28 days Later
7.The Others
8.Ghost Ship

Cinnet kötü bir film bence, onun yerine orjinal "Shining" daha iyi. Bir de, fazla popüler bir liste olmuş bu, (özellikle gerilim kısmı) eskilerde daha iyi filmler var ;) Yanlış anlama, yazdığın filmler de kötü değil...

NIRVANA_17 demiş ki:
Gerilim Filmlerine gelirsek
1.The Ring I ve II
2.Jeepers Creepers I ve II
3.Final Destination I ve II
4.Joy Ride
5.Gothika
6.28 days Later
7.The Others
8.Ghost Ship

listenin populerligine katiliyorum

1. ring 1 hangimiz gerilmedik diyosa bilki yalan soyluyodur.....katiliyorum basariliydi ama 2 de devami gelmedi bence
2. ikiside bence vasat filimler hatta vasattanda kotuler
3. amanin nezaman olcekbu simdi??? guzeldi guzel hatta mide gerekiyo bazi sahneler icin
4. bunu bilemicem hatirlamiyorum boole bi film izledigimi
5. yani hale abla olmsa islenmesdi bence
6. dizlerimi cekip izlememin otesinde muziklerinide super bulmustum( bide kargali sahne var bitane....kan damliyo adamin gozune hani......ahhhhhhhhh :) )
7. bu gerccekten adami geren bi filim iste....sonunu tartismiyorum bie........ay o ne bicim yasli kadin oyle (boooo..)
8. o afise cok daha basarili bi film beklerdim o ne ya oole .........

arkadaşlar cinnet diye bi film war bilmem izleyen warmı? 4 cdlik biraz uzun bi film... stephen king yazmış. aslında çok fazlada korkunç değil. ama insanı epey geriyo ben korktum yani. çekim çok iyi. 4 kişi izledik gece helaya gidemedim walla, arkadaşı çaardım. :D

Zelenhgorm demiş ki:
Cinnet kötü bir film bence, onun yerine orjinal "Shining" daha iyi

Ben orjinali "The Shining " olan veJack Nicholson'un oytnadığı 1980 yapımı
Cinnet filminden bahsediyorum bayabi etkileyiciydi

somnolent demiş ki:
arkadaşlar cinnet diye bi film war bilmem izleyen warmı? 4 cdlik biraz uzun bi film... stephen king yazmış. aslında çok fazlada korkunç değil. ama insanı epey geriyo ben korktum yani. çekim çok iyi. 4 kişi izledik gece helaya gidemedim walla, arkadaşı çaardım

Bu filmi bende izledim.Cinnet filminin yeniden çekimi ilki 2,5 saati bu yeni versiyonu 6 saate çıkarmışlar. Bu ilki kadar güzel olmasada baya bir etliyeci

Korku ve Gerilim Listelerindeki filimler popüler filimlerdir ve bana görede hepsi birere baş yapıttırlar.

Yazmayı unuttuğum bazı harika filmler

Child's Play 1-2-3(bundan sonra çekilenler küçük çocuk Andy olamdığı için hiç güzle değil)Hellraiser 1-2-3-4,13. cuma tüm serisi,Yaşıyan ölülerin gecesi,Fısıltılar,Göz(japon Filmi),Blair Cadısı II,Hole,Stigmata,Lanetli Tepe,Geri Döndüler I,Korku kapanı,Hayvan mezarlığı,Scream I,suspiria,John Carpenter's The Fog

Hiç beyenmediğim korku filmleri

Garez,Halowen tüm serisi,Blair Cadsı 1,ölüm bizi gözeliyor,Ölüm oyunu,Karanlık Sular( japon çekimi),köy

Çocukken korkardım ama artık pek bi etkilemiyor korku filmleri beni.Ama beni yakın zaman da cidden korkutan tek korku filmi Eye(Japon yapımı).Filmi gecen sene izledim .belki korkmamın sebebi o gün evde benden başka kimsenin olmayışı ve ondan önce 2 tane daha korku filmi izlememdir

NIRVANA_17 demiş ki:
Zelenhgorm demiş ki:
arkadaşlar cinnet diye bi film war bilmem izleyen warmı? 4 cdlik biraz uzun bi film... stephen king yazmış. aslında çok fazlada korkunç değil. ama insanı epey geriyo ben korktum yani. çekim çok iyi. 4 kişi izledik gece helaya gidemedim walla, arkadaşı çaardım

Bu filmi bende izledim.Cinnet filminin yeniden çekimi ilki 2,5 saati bu yeni versiyonu 6 saate çıkarmışlar. Bu ilki kadar güzel olmasada baya bir etliyeci

Korku ve Gerilim Listelerindeki filimler popüler filimlerdir ve bana görede hepsi birere baş yapıttırlar.

İyi de, bunu ben demedim ki :D

goz de bende baya bi sarsilmistim.......belki bende yalniz islediimdenir :) bence genele bakilinca en iyi japon korku filmi

hole super bi filmdir...ozellikle daha bi pis gozuksun die mavi filtreylen cekilmis.....hos olmus

lanetli tepe dediigin hause on haunted hill mi??

oyleyse bence cekilmis en iyi korku/gerilim ne denirse filmidir........bikmadan usanmadan izlerim bi ara show tv suyunu cikarmisti iki haftada bir veriyordu....artik her karesini ezberlememe ragmen hala tir tir titrerim...taa ki son on dakika gelen kadar.....o evin ruhu gibi sey ortaya ciktiigi an butun buyusu bozuluyo film direk komediye donuyor.........ya masanin etrafindan dolanan bir hayalet gordunuzmu hic allah askina yaa........

Geri