Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

Kac £ hocam bu ama cook fena bir alet...
Güzel pedal. Gitarpedal.net'te bir başlığı vardı ilk izlenimlerimi şöyle yazmıştım.
Gerçekten çok çok başarılı bir pedal. Uzun zamandır aradığım şey bu pedalmış.
Öncelikle bu pedal bir light overdrive ve amfinizin bir uzantısı gibi. Power lambalarınızın kırılmış hali gibi tonunuza minik bir kompresyon ekliyor ki lamba kırılması da böyle bir durum ve bunu çok yüksek olmayan ses seviyelerinde de yapabiliyor olması harika.
Pek çok pedal için doğal, organik, yumuşak, dolgun vs gibi tanımlamalar kullanılır. Bu pedal gerçekten bunların tam karşılığını veriyor.
Amfinizin karakteri kırılmış lamba karakteri ne ise onu yapıyor.
Sesler açık, çok minik bir kompresyon katıyor ama eq ayarlarına renk katmıyor. Gerçekten çok yumuşak ve çok dolgun.
Tone potu oldukça hassas hemen hemen her durumda başka bir tepki veriyor.
Genel hatlarıyla tonu flat kullanmak kafi geliyor. Tüm frekanslar olması gerektiği gibi. Ne çok önde ne çok geride belki biraz midleri geride olan bir amfide mid eksikliği hissedilebilir ama onun da çaresi önünde bir tane TS pedalını booster olarak ya da Timmy gibi bir pedal kullanmak. Amfim Blues Deluxe, haliyle böyle bir eksiklik çekmedim
icon_smile.gif

Pedal boardımı tamamen değiştirecek bir pedal oldu.
Fiyata çok takılmadım hepsini fazlasıyla hak ediyor. Zaten az ve öz drive pedalım var. Hafif ve koyu bir boost için Klor (Klon Centaur Klonu Akbay Elektronik yapımı) biraz daha drive içinse Green Rhino'yu drive kapalı booster olarak hepsi açık kullanıyorum.

:)Band echo çok farklı direk yankıyı hissedebiliyorsun dm2 ile karşılaştırma fırsatım olmadı fakat bence digital delay ile band echo arasında kalıyor biyerde deneme şansım oldu.inanılmaz bişey Bitane almayı düşünüyorum fakat echoplex ve space echo arasında kalıyorum hep birde bu işin tabiki bakım drumu var ben çok araştırdım fakat bulamadım bi kaç yer söylediler ama güvenemiyorum tabi allah inşallah ikimizede en temizinden birertane nasip eder

:)Band echo çok farklı direk yankıyı hissedebiliyorsun dm2 ile karşılaştırma fırsatım olmadı fakat bence digital delay ile band echo arasında kalıyor biyerde deneme şansım oldu.inanılmaz bişey Bitane almayı düşünüyorum fakat echoplex ve space echo arasında kalıyorum hep birde bu işin tabiki bakım drumu var ben çok araştırdım fakat bulamadım bi kaç yer söylediler ama güvenemiyorum tabi allah inşallah ikimizede en temizinden birertane nasip eder
Bakimi gercekten dert. 125 liraya enson biri Dynacord Echocord mini satiyordu, repeatler gelmedigi icin o kadar ucuzmus. Echoplex ten cok Space Echo benim daha cok hosuma gidiyor dinledigim kadariyla. ya da cok hassaz oldugunu saymazsak Binson Echorec :D

:)Echoplex i daha çok blues gitaristler tercih ediyor çünkü preamp devresi olduğu için hafif boost sağlıyor hatta dunlop echoplex pedalını biliyorsunuzdur. Evet bende space echodan yanayım daha berrak daha temiz ve parça band vs bulmak daha kolay. Hatta benim tarzım rockabilly olduğu için bana tam uygun .dynacod u bende almaya çalıştım arkadaşım bi tanıdığıydı bi kaç yere sordum bandı eskimiş onun değişmesi lazım dediler güvenemedim vaz geçtim birde yeterli gelmedi çünkü birazdaha üstüne koyup copy cat alma şansımız var

20150825_025008.jpg

Ayaktakiler: (Sağdan sola) Jim Dunlop Cry Baby GCB-95, Boss DS-1, Boss OD-3, Boss CS-3, Andoer PT-21, Mooer Graphic-G, Mooer Ensemble King, Mooer Trelicopter. Oturanlar: (Sağdan sola) Donner Jet Convultion, Mooer Shimverb, Mooer Anaecho.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; Forum Ahalisi!! Teşekkürler!! Bu setup sizin eseriniz... (Andoer hariç) Bugüne kadar pazarlıkla, (olduysa) antin kuntin isteklerimle yorduğum herkese şükranlarımı sunuyorum.

Sonrada şunu vurgulamak isterim ki; Genel hatları bu şekilde olmak kaydıyla, halen dinamik. Hergün bişeyler gelip gidiyo. Tam otursun yine paylaşacağımdır..

Saygılar
Salih Mete Kalgay

Geri