Çalar Saat

evet arkadaşlar serhat ve serkan yaz boyunca artık çalar saat' te değiller dediğim gibi yazlık başka yere çalmaya gittiler ...bu akşam ve diğer akşamlar normal grubunun gitaristi aynı zamanda eski croak grubunda bizle bas çalan " zalim " in yaratıcısı Mustafa kardeşimiz çalacak...davulu ise sadece bu Cuma' lık beri de Anemi grubundan tanıdığımız davulcu Mehmet kardeşimiz çalacak ....Ayrıca cumartesi günü Çalar saat ooze da çalacaktır... Ooze da ise İn progress ve Detone' den tanıdığımız Ozan arkadaşımız bize sadece o akşamlık çalacak ....
Yaz boyunca bizle çalacak davulcuyu ise tam kesinleşmeden söylemek istemioyrum ama bi aksilik olmazsa belli oldu....En yakın zaman da sizlere ileteceğim... Serkan gidince grubun haber elçiliği bana kaldı ....:)

arkadaşlar normal grubunun davulcusu olan Özgür nam-ı değer fort özgür, Serkan marmaris' te turistlerle ingilizcesini ilerletirken onun yerine çalmak için gruba katılmıştır hayırlısı and the ugurlusu olsundur...hey you yu bence de çalmalıyız sıklıkla ama bigün şarkıda Osman' ın bağırırken beyni patlıcak diye az çalıyoruz....Bence repertuarın en sağlam parçası o....

çalar saat in yaz sezonu programı şöyle:

salı-perşembe terminal
çarşamba-cuma beri
cumartesi ooze

herkesi bekleriz efenim...zaten şu şekliyle bornovada girdiğiniz herhangi bir barda bizi görme ihtimali %74 oluyor ....

''Zalim'' bir şarkı bu kadar mı güzel coverlanır.Harika söylüyorlar.Vokaldede ne gırtlak var ne kardeşim helal olsun.''Çile Bülbülüm''ü söylerken fatkettim :D
Ve o davulcu nedir öyle yaa.anemi ile aynı sahneyi paylaştığı zamanı unutmam asla.

Bir kaç aksilikten dolayı ooze da 2 haftadır çalamadık ama bu cumartesi pacmen yerine ooze da çalar saat başlayacak ....bi aksilik olmazsa ...diğer programlarda bir değişiklik yoktur....

vokalin sesi çoook sağlam..İzmir grupları arasında en sevdiğim gruplar arasında yer alır Çalar Saat..en son geçen eylül de dinlemiştim..ve şuan izmirdeyim 2 programlarına gittim ve kendilerini baya ilerlettiklerini gördüm..çok iyi bir grup ..performansları ve repertuarları çok iyi..hala dinlemeyen varsa şiddetle tavsiye ediyorum...bu gece beri ye mutlaka uğrayacağız...Şunu da söylemeden geçemicem izlediğim amatör gruplarda sesini en çok beğendiğim vokale sahip bi grup..daha ne diyeyim..Başarılar.. :LOL:

bu cumartesi artık aksilik olmayacak ve ooze da çıkacağız eğer bir daha aksilik olursa bi daha da bu konuyla ilgili bir şey yazmayacağım ......Ama %98 çıkıyoruz....bekleriz herkesi ayrıca repertuarı hafif sertleştiriyoruz bir kaç metelika geliyor......

sizden bir kere "hey you" dinlemeden gitmemeliyim :? ... ama gitcem galiba.... çarşamba günü çalmadınız ya bi "hey you"..bugüne söz vermiştin görkem..unutmadık ama biz gelemiyoruz maalesef ki... :(
napalım artık başka zamana kısmetse...
haa buarada o gün de kafanı baya bir şişirdik görkem :D artık kusurumuza bakmazsın biz o ara bi milyonduk .. :D

önemli değil efenm kafa şişirmek denmez ona biraz uzattınız o kadar :) şaka tabiki....çok eğlenceli insanlarsınız çalar saaatin sizin gibi dinleyicilere ihtiyacı var ...
dün de hey you çalmadık zaten...şarkı çok yorucu Osman için o yüzden her zaman çalmıyoruz bide arada sırada çalınca keyfi kaçmıyor...bu akşam Ooze a herkesi bekleriz.....

cumartesi günü Çalar saat 22:30' da ooze da çıkmaktadır ama yaz sezonu geldiği için artık ooze eskisi kadar tıklım tıkış olmuyor...bu yüzden biraz daha rahat olarak takılmak mümkün...herkesi bekleriz....Bu arada nilüfer in yaşamak ne güzel şey diye bir parçası vardı ,cover için nasıl bir seçenektir.?

kesinlikle kötü bi seçenek. moralinizi bozmak gibi olmasın daha iyi şarkılar bulabilirsiniz. sizki zalim gibi bornovanın en iyi cover ını yapan insanlarsınız.

Zalim gibi bir parçanın bi daha gelebileceğine ben şahsen inanmıyorum ...çünkü parça zaten mükemmel bir parça kendisi...o yüzden yeni yapılacak cover ları zalim le karşılaştırmak yanlış olur .... Ama tabi nilüferde pek iyi bir seçenek olmayabilir.....Bir fikrin varmı ...Şöyle hem gaz hem hafif arabesk ...hem de melodik bir parça.......??

calarsaatgitar demiş ki:
cumartesi günü Çalar saat 22:30' da ooze da çıkmaktadır ama yaz sezonu geldiği için artık ooze eskisi kadar tıklım tıkış olmuyor...bu yüzden biraz daha rahat olarak takılmak mümkün...herkesi bekleriz....Bu arada nilüfer in yaşamak ne güzel şey diye bir parçası vardı ,cover için nasıl bir seçenektir.?
ben o şarkıyı çıkaramadım ya hangisi o?

elem acı ve keder bir gün hepsi geçer
tanrı böyle istemiş kullarım gülsün demiş.
ta milattan bu yana acılar ağlayana
hayat dudaklarda mey eğlen durma oyna hey yaşamak ne güzel şey

lay laylaylaylalaylalay........

diye melodik bir şarkı......

Geri