Çalar Saat

.

selamlar.
malum yaz tatili,izmirdeyiz,biz de 2-3 haftadir izliyoruz calarsaati,begeniyoruz,repertuar cok guzel,egleniyoruz.

minicik bi elestiri getirsem calarsaatgitar'a? ukalalık olarak almazsınız umarım. wah pedal kullansan sanki daha iyi olmaz mı sololarda? bi de enter sandman'in tonunun gainini azcık daha arttırsan ya da ne biliim "modern hi gain" guzel vamp2de. :) o parcada gaza gelmek istiyorum barda

ne demek efenm eleştiriler süper yararlıdır bende hemen açıklayayım.
vah pedal kullanabilmek için bir vah pedalımın olması gerekiyor ve bu aralar vah alcak para pek yok....araba aldım çünkü :)...ayrıca cry baby falan kullanmayı düşünmüyorum çünkü çok kötü o vah lar....v-amp taki vah ise iğrenç ötesi onu kullanıcağıma hiç kullanmam şeklinde düşünüyorum.....ama bi arkadaşta morley 2 var.... bana al kulan dedi bi de taşımak gerekiyor falan ama yakında alcam kurcam...
ton ve gain olayına gelince.....ilk öncelikle şarkıda gerekli olan gain değil ilk bakışta öyle geliyor ama ben o konuyu çok düşündüm tınlama problemi olduğunu ve gainmiş gibi göründüğünü biliyorum ama esas o şakıyı tınlatmayan şey gainden ziyade fenderlerden sert ton çıkmaması ama genede ben bi daha ki sefere gaini açıcam ki sen de gör ama gene olmayacak .... biraz ses de vermek lazım hem ayriyetten o şarkı için...ama belki biraz daha iyi olabilir...bir de itiraf etmek gerekirse hemen çalmamız gerektiği için program akışı gereği pek zaman olmuyor eğilip tekrar ayar yapmak için...bi de tabi her şeyden önemlisi benim şarkının solosunu çıkarmam gerekiyor hala işkembeden atıyorum hatırladığım kadarıyla.....tavsiyelerin için teşekkür ederim ben pek belli olmaz eksikler düye düşünmüştüm ama bi daha ki sefer dediğin gibi yapalım ve nolcak görelim...

calarsaatgitar demiş ki:
ne demek efenm eleştiriler süper yararlıdır bende hemen açıklayayım.
vah pedal kullanabilmek için bir vah pedalımın olması gerekiyor ve bu aralar vah alcak para pek yok....araba aldım çünkü :)...ayrıca cry baby falan kullanmayı düşünmüyorum çünkü çok kötü o vah lar....v-amp taki vah ise iğrenç ötesi onu kullanıcağıma hiç kullanmam şeklinde düşünüyorum.....ama bi arkadaşta morley 2 var.... bana al kulan dedi bi de taşımak gerekiyor falan ama yakında alcam kurcam...
ton ve gain olayına gelince.....ilk öncelikle şarkıda gerekli olan gain değil ilk bakışta öyle geliyor ama ben o konuyu çok düşündüm tınlama problemi olduğunu ve gainmiş gibi göründüğünü biliyorum ama esas o şakıyı tınlatmayan şey gainden ziyade fenderlerden sert ton çıkmaması ama genede ben bi daha ki sefere gaini açıcam ki sen de gör ama gene olmayacak .... biraz ses de vermek lazım hem ayriyetten o şarkı için...ama belki biraz daha iyi olabilir...bir de itiraf etmek gerekirse hemen çalmamız gerektiği için program akışı gereği pek zaman olmuyor eğilip tekrar ayar yapmak için...bi de tabi her şeyden önemlisi benim şarkının solosunu çıkarmam gerekiyor hala işkembeden atıyorum hatırladığım kadarıyla.....tavsiyelerin için teşekkür ederim ben pek belli olmaz eksikler düye düşünmüştüm ama bi daha ki sefer dediğin gibi yapalım ve nolcak görelim...

eywallah dostum. başarılar. tüm üyelere selamlar. ha bi de kazasız belasız ;)

efenm çalarsaatin çalmakta olduğu terminal bar geçen akşam Osmanın sinirlenip kalaşnikofla bütün barı taraması sonucu zorunlu bir tadilat dönemine girmiştir....Bu yüzden çalarsaat terminal barda çalamamaktadır...bilgilerinize......

Yurdumuzda tümden tatil günü olarak bilinen ama bence o günde çalışılması gereken pazar günü artık bir iş günü olmalıdır, Çalar saat bu propoganda yı desteklemek ve bu düşünce karşıtlarını protesto etmek amacıyla her pazar beri bar da çalacaktır...

selam arkadaşlar muhabbetler ilerlemiş ben görmeyeli helal olsun:)
Görkem bey biras susun lütfen:)
ÇALARSAAT kardeşler sizleri özledim iyi bakın kendinize biras repertuar yapın ben gelene kadar yoksa sıkılırım yine aynı şeyleri çalmakla:)ÇALİŞİN ÇAlişin:))

Serkan, efenm nasılsınız sonunda bizleri hatırladınız ha.:)
Çalar saat serkan' ın marmaristen hala atacağı mail in içindeki repertuarı çıkaracaktır....beklemektedir....ayrıca kendisini bu sene çalar saatte perküsyon çalarken görebilirsiniz her an :p

gün geçmiyor ki bir aksilik olmasın şu naylon dünyada...diyerekten ....çalar saatin gene bir aksilik olmazsa salı günü yerine pazar günü beride çalacağını bildiririm.......

heyy allahım geçen sizi araken beri de harika avcılara mı macera avcılarımı böleee abuk sabuk bir gruba denk geldim..allah bu tarz zahiyetlerden bizi korusun.. siz bornova daki tapılası gruplardan bir tanesisiniz..arkadaşlar başarılar.. :twisted:
bu arada alsancak piyasasına çıkıyor musunuz merak ettim..

Sanırım Alsancak'ta çalmıyorlar..

Bu arada bu forumu toparlayan Görkem Bey'e de selamlar :D

Bu arada sitede ufak tefek aksaklıklar olabilir (özellikle forumla ilgili)..

Sonbahar'da bayaa bi yenileme yapacağız.

programa gitmeden once mutlaka yanlarina ugrarim, zaten artik ayni barda caliyoruz, daha sik gorebiliyorum kardeslerimi.. keyif alarak izledigim nadir gruplardan biridir.. hepsi de islerini hakkini vererek yapiyor.. basarilarinin devamini gormeyi diliyorum.. hepinize selamlar kardesler..

ehem biraz geç oldu cevap kusura bakmayınız.alsancak da bios ta çaldık bi ara artık çalmıoyruz ama gelecek planlarımızda alsancak mevcuttur çünkü duman ve benzeri şeyler çalmaktan kusacak durumdayız....hatta ben geçen gün kustum biraz sahnede köprüaltı çalarken...

arkadaşlar çalarsaat bundan sonra her çarşamba ....teknolojini ilerlemesiyle nesli tükenmekte olan toplu mouse' ların korunmasını ve geliştirilip semirtilmesini sağlamak için ooze bar da çalacaktır...gecenin geliri ise biriktirilip çalarsaat amacı ile örnek olsun diye sene sonunda şenliklerle yakılacaktır....

Geri