Boss Gt-8

_DreamofStyks_ demiş ki:
murat_72 demiş ki:
arkadaşlar benim gt8 in ekranda kendiliğinden ordiver distorjin volum 5.6.4 vs.şeklinde çıkıyor bunun nedeni nedir acaba bilen varmı :?:
Apartmanda veya dairende Voltaj sorunu var yaza doğru yaklaştıkça millet klimalara yüklenmeyi bıraktığında düzelicektir yada daha özel veya güçlü bir adaptör yaptırman gerekebilir.
dostum voltaj sorunu var bizim binada ama daha önce böyle olmuyordu bide voltajı yüksek biyerde bakayım eğer bu sebeptense adaptörü değiştirecem..teşekkürler..

Overdrive//Distortion

-Booster
- Boss BD-2 Blues
- Crunch
- Natural OD
- Boss OD-2 Turbo
- Fat OD
- Boss OD-1
- Ibanez Tubescreamer TS-808
- Warm OD
- Distortion
- Mild DS
- Drive DS
- Proco RAT
- Marshall Guv'nor
- MXR Distortion+
- Solid DS
- Mild DS
- Stack
- Boss DS-1 Modern
- Power DS
- Rockman
- Boss MT-2 Metal Zone
- Heavy Metal
- Lead
- Loud
- Sharp
- Mechanical
- '60s FuzzFace
- Oct Acetone Fuzz
- Electro Harmonix BigMuff
- Custom 1-2-3

Compressor//Advanced Compressor(FX2)

Boss GT-8'de FX bölümünden ayrılmış compressor bulunur, ve bunun dışında ayrıca FX bölümünde "Advanced Compressor" modelleri bulunur.Dilerseniz iki compressor üst üste kullanabileceğiniz gibi aynı tonda şarkının bölümlerine göre bir compressorden diğer bir marka/model compressore geçiş yapabilirsiniz.

- Boss GT-8 Compressor
- Boss GT-8 Limiter
- Boss CS-3
- Hi-band
- Light
- MXR DynaCompressor
- Orange Squeezer
- Fat
- Mild
- Stereo compressor (Stereo Comp. olayını henüz bende anlamadım)

WahWah

- Cry Baby
- Vox V846
- Fat
- Light
- 7 String
- Resonator
- Custom Wah 1-2-3

Delay

- Single
- Pan
- Stereo
- Dual Series Connection
- Dual Parallel Connection
- Dual Left/Right
- Reverse
- Analog
- Tape
- Warp
- Modulate
- Hold

Pre-Amp A/B

Channel-Mode
*Single Mode : Seçeceğiniz tek bir pre-amp'ı stereo olarak gönderir.

*Dual Mono : Boss GT-8 çift işlemcili bir processor olduğu için seçeceğiniz iki Pre-Amp'ı dilediğiniz ölçüde harmanlayarak stereo olarak verir.

*Dual Left/Right : Yine çift işlemci sayesinde seçeceğiniz iki Pre-Amp modelinden birini sağ kanala bir diğerini sol kanala gönderir.Bu demektir ki siz gitar çalarken sol kanaldan ses Clean olarak gelirken sağ kanaldan distortion olarak eş zamanlı olarak duyulabilir veya sol kanal farklı bir distortion sağ kanal farklı bir distortion gibi bir çok seçenek..

*Dynamic Mode : Bu mode hiçbir şekilde pedala dokunmadan sadece tuşenizin sertliği veya yumuşaklığı ile bir Pre-Amp modelinden bir diğerine geçmenize olanak tanır.Mesala yumuşak tuşeyle clean ses gelirken bir anda ritm çalmaya başladığınızda distortion gelmesi ve tekrar durduğunuzda tekrar clean olması gibi.

- Roland JC-120
- Warm Clean
- Polytone Mini-Brute Jazz Combo
- Full Range
- Bright Clean
- Fender Twin Reverb Clean
- Fender Pro Reverb Crunch
- Fender Bassman Tweed
- Warm Crunch
- Crunch
- Fender Blues Deville
- Hiwatt Bright Channel Wild Crunch
- Marshall JTM-45 Stack Crunch
- Vox AC-30TB Drive
- Vox AC-30TB Lead
- Vox AC-30TB Clean
- Matchless D/C-30 Drive
- Matchless D/C-30 Hi-Gain Fat Drive
- Matchless D/C-30 Right Lead
- Mesa Boogie Lead
- Mesa Boogie Treble Drive
- Mesa Boogie Rhtyhm
- Mesa Boogie Mark I Smooth Drive
- Mesa Boogie Mark II Mild Drive
- Marshall 1959 Input I
- Marshall 1959 Input II
- Marshall 1959 Parellel I+II
- Marshall JCM-800 Hi-Gain
- Marshall JCM Silver Jubilee Power Stack
- Mesa Boogie Dual Rectifier Clean
- Mesa Boogie Dual Rectifier Raw
- Mesa Boogie Dual Rectifier Vintage Channel 1
- Mesa Boogie Dual Rectifier Vintage Channel 2
- Mesa Boogie Dual Rectifier Modern Chanel 1
- Mesa Boogie Dual Rectifier Modern Channel 2
- Hughess & Kettner Triamp Clean
- Hughess & Kettner Triamp Crunch
- Hughess & Kettner Triamp Lead
- Edge Lead
- Soldano SLO-100
- Drive Stack
- Lead Stavk
- Heavy Stack
- Peavey EVH 5150
- Mesa Boogie Dual Rectifier Metal Stack
- Metal Lead
- Custom 1-2-3

Reverb

- Ambiance, off-mic placed
- Small Room
- Concert Hall 1, Clear
- Concert Hall 2, Warm
- Metallic Plate
- Spring, Guitar Amp Built-In
- Modulate, Wavering Sound

FX 1// FX 2
FX1'de ki bir effect ile FX2'de ki bir effect aynı anda çalıştırabilinir.

//FX 2//
- Advanced Compressor
İçindekileri Compressor bölümünde açıklamıştım.

- Limiter
Boss Stereo - DBX 160X Rack - UREI 1178 Vintage Rack

- Touch Wah
Low Pass Filter - Band Pass Filter

- Auto Wah
Low Pass Filter - Band Pass Filter

- Tone Modify
Fat - Presence - Mild - Tight - Enhance - Resonator 1-2-3

- Guitar Simulator
Single to Humbucker
Humbucker to 2 singles
Humbucker to single half-tone
Single to Acoustic Hollow
Single to Acoustic
Humbucker to Acoustic
Piezo to Acoustic

- Tremolo

- Phaser
Four phase - Eight Phase - Twelve phase - Two phase in series

- Flanger

- Pan

- Vibrato

- Uni-Vibrato

- Ring Modulator
Normal - Intelligent

- Slow Gear

- Defretter (Perdesiz Gitar Efekti)

- Sitar Simulator

- Feedbacker
Oscilattor - Naturel

- Anti-Feedbacker

- Humanizer (insan sesi taklidi)

- Slicer

- Wave Synth

- Sub Equalizer (kullanmak isterseniz GT-8 EQ'su dışında ikinci bir EQ)

- Harmonist (Steve Vai abimiz kullanır bol bol sesin yardımcı seslerini verir çalarken)
One Voice- Two Voice, Mono - Two Voices, Stereo ve hangi gamdan gitmesini istiyorsanız o gam seçimi.

- Pitch Shifter
One Voice- Two Voice, Mono - Two Voices, Stereo

- Pedal Bend (Whammy)

- Octave

- Rotary

- 2X2 Chorus (Yine GT8'in kendi chorusu haricinde kullanabileceğiniz veya diğerleri gibi üst üste bindirebilceğiniz ayrı bir chorus, daha vintage bir tonu var )

- Auto Riff (otomatik sweep)

- Guitar Synth

- Acoustic Processor

- Sound Hold

- Sub Delay (Yine bir diğer ikincisi )

NOT: Ayrıca burada saydıklarımın içinden 22 tanesi FX1 de mevcuttur.Yani örnek iki Phase pedalını arka arkaya bağlayabilme seçeneği gibi..

//Microphon Type//

- Shure SM 57 Dynamic
- Sennheiser MD 421 Dynamic
- AKG C 451 Condenser
- Neumann U 87 Condenser
- Flat Response

//Speaker Type//

- Orginal
- 1X8" Open
- 1X10" Open
- 1X12" Open
- 2X12" Open
- 4X10" Enclosed
- 4X12" Enclosed
- 8X12" Enclosed
- Custom 1-2

Ayrıca bütün preamplarda gain switch Low-Middle-High ile Gain seviyesini ayarlamak, yine bütün preamp modelleri için SOLO butonu ile basıldığında şarkı içinde Pre-Amp modelini boostlanmasını sağlamaktadır.Ayrıca sadece Preamp geçişleri için değil bütün efektler için Dynamic(tuşe hassasiyeti ile değiştirme) modülü kullanılabilinir.

Birde benim en çok sevdiğim şey GT8'in içindeki bağımsız efekt zinciridir.Mesala Wah pedalını birinci tonda Preampın hemen arkasında koyarak daha farklı bir sound alınırken en başa koyarak başka bir tonda daha farklı sound alınıyor.Yani analoglarda nasıl istediğinizi istediğiniz yere koyabiliyorsanız buradada durum aynı.

Şimdilik bu kadarını anlatabildim anlatamadığım bir çok seçenek daha var onlarıda sonra artık.

Birde sanırım GT8 ile yapılmış sevdiğim 2-3 kayıdı koyarsam buraya iyi tam olur.
Bu Türk bir arkadaşımızın yaptığı bir Metallica kayıdı.

http://www.freewebtown.com/icedturk/sandmanmastering.mp3

Bu deneysel bir çalışma olmuş ilginç tonlar..
http://mp3.mikseri.net/hifi/m/miracless_-_hippopotamus_hibernation_(demo).mp3

Burdaki soundu Türkiye Koşullarına beklemeyin ama buda GT8 ile yapılmış bir kayıt..
http://www.soundclick.com/bands/song...songID=4307722

Yine aynı şekilde kafayı yemenin elde olmadığı bir GT8 kayıdı daha öğrendiğim kadarıyla burada Heavy Stack modelini seçmiş.

http://members.home.nl/r.basic/html/...n Panic1.mp3

ya şimdiye kadar evde yaptığım tonların hiç biri sahnede güzel olmadı nie anlamıyorum... evde bi ton yazıyorum çok güzel geliyo sonra saund check e gidiyorum bara hiçte evdeki gibi çıkmıyo ses genel olara driver tonlarda yaşıyorum bu tonu saund check de yaptığım geçici tonlarla çalıyorum hep her seferindede beğenmeyip değişitiriyorum işin özüne gelirsek:) sahnede direk miksere girip kullandığınız driver tonları varsa paylaşırsanız sevinirim özeliikle alternatif için... bide şööle bişey var bi arkadaşımdan çok beğenerek aldığım bi ton vardı onun gitarı fenderdi ben ibanez s470 kullanıyorum o aldığım tonla benim gitardan çıkan tonun hiç alakası yoktu benim gitardan daha tiz sesler çıkıyodu bu ton işi gitardan gitarada böyle çok çok değişiyomu????

özellikle red hot için özel ton gerekiyo bir türlü ayarlıyamadım crunc tonlar varsa elinizde paylaşırsanız sevinirim........

mbalaban demiş ki:
ya şimdiye kadar evde yaptığım tonların hiç biri sahnede güzel olmadı nie anlamıyorum... evde bi ton yazıyorum çok güzel geliyo sonra saund check e gidiyorum bara hiçte evdeki gibi çıkmıyo ses genel olara driver tonlarda yaşıyorum bu tonu saund check de yaptığım geçici tonlarla çalıyorum hep her seferindede beğenmeyip değişitiriyorum işin özüne gelirsek:) sahnede direk miksere girip kullandığınız driver tonları varsa paylaşırsanız sevinirim özeliikle alternatif için... bide şööle bişey var bi arkadaşımdan çok beğenerek aldığım bi ton vardı onun gitarı fenderdi ben ibanez s470 kullanıyorum o aldığım tonla benim gitardan çıkan tonun hiç alakası yoktu benim gitardan daha tiz sesler çıkıyodu bu ton işi gitardan gitarada böyle çok çok değişiyomu????

özellikle red hot için özel ton gerekiyo bir türlü ayarlıyamadım crunc tonlar varsa elinizde paylaşırsanız sevinirim........

Sorduğun sorular ve yaşadığın problemlerle ilgili bilgiler bu başlık altında uzun uzadıya tartışıldı haberin olsun bence bu başlığı baştan bi okursan sorularının cevabını alırsın. Bu arada gt8 gitara, ahşaba, manyetiklere vs. göre tamamen farklı sonuçlar veriyor. Ama bunu yanlış amlama yani bu söylediğim aslında çok iyi bişey. Sonuçta bu aletin analog düzeneklere en yakın bir processor olmasından kaynaklamıyor. Mesela bir digitech rp 80 için bu farkların (ağaç, kasa, manyetik vs) algılanması daha düşüktür. hatta bazen yoktur.

spree demiş ki:
mbalaban demiş ki:

Sorduğun sorular ve yaşadığın problemlerle ilgili bilgiler bu başlık altında uzun uzadıya tartışıldı haberin olsun bence bu başlığı baştan bi okursan sorularının cevabını alırsın. Bu arada gt8 gitara, ahşaba, manyetiklere vs. göre tamamen farklı sonuçlar veriyor. Ama bunu yanlış amlama yani bu söylediğim aslında çok iyi bişey. Sonuçta bu aletin analog düzeneklere en yakın bir processor olmasından kaynaklamıyor. Mesela bir digitech rp 80 için bu farkların (ağaç, kasa, manyetik vs) algılanması daha düşüktür. hatta bazen yoktur.

elimden geldiğince forumu takip etmeye çalışıyorum bayaa bilgi edindim bu forumdan. zamanla kendi tonumu yakalayacağım belkide ama şimdi bana beni idare edicek bi driver tonu laızım her zaman kullanaileceğim.. belki senin kullandığın ton benim işime yarayabilir belki başka bi arkadaşınlki.. mesela kendi yaptığım bi clean ton var gerçekten çok güzel herkeste beğeniyo isteyen olursa bu tonun değerlerini yazıp paylaşabilirim bence forumda bunu yapmalıyız tmm her gitar için girdiğin sisteme göre manyetiğe göre değişiyo olabilir ton ama muhakkak birinin işine yarar...

mbalaban demiş ki:
spree demiş ki:
mbalaban demiş ki:

elimden geldiğince forumu takip etmeye çalışıyorum bayaa bilgi edindim bu forumdan. zamanla kendi tonumu yakalayacağım belkide ama şimdi bana beni idare edicek bi driver tonu laızım her zaman kullanaileceğim.. belki senin kullandığın ton benim işime yarayabilir belki başka bi arkadaşınlki.. mesela kendi yaptığım bi clean ton var gerçekten çok güzel herkeste beğeniyo isteyen olursa bu tonun değerlerini yazıp paylaşabilirim bence forumda bunu yapmalıyız tmm her gitar için girdiğin sisteme göre manyetiğe göre değişiyo olabilir ton ama muhakkak birinin işine yarar...

Evet haklısın. Ancak biz burada aylardır bir türlü senin dediğin paylaşımı başlatamadık. Yanlız bazı arkadaşlar gerçekten tonlarını paylaştı ve yorum istedi ve çok da güzel oldu ama ilgilenen çıkmadı bilesin. Ben bu konuda tamamen sana katılıyorum çünkü bence birbirimize şu tonları gt8 editör dosyası formatı olarak göndermek yerine tonumuzu değerleri ile yazıp (ki .... değerini bu değerde yaptım çünkü .....'yı amaç edinmiştim) birde altına kullandığımız ekipman ile ilgili detaylı bilgileri yazarsak sanırım ezberci ve hazıra konan zihniyetten uzaklaşıp öğretici bir ortama gireriz. Tabii bu uzun bir yazı demek ama Dream of styks arkadaşımızın yazılarına biraz bakarsak uzun yazmaktan korkmamamız gerektiğini düşünüyorum.
Bir düşünsenize hepimiz farklı ekipmanlara sahibiz. Benim ekipmanımda aldığım tonun falan kişinin ekipmanı ile nasıl bir sonuç verdiğini vs...
Yada ben burada ctl'ye basınca x değerinin y olmasını sağladım çünkü bu sayede ....'ya ulaşmış olacağımı düşündüm gibi.

o zaman biz başlatabilirz bunu :) benim gitarım s470 ibanez... bu vericeğim clean ton gerçekten güzel oluyo benim gitarımla sizdede güzel olabilir...

peramp>chA>fullrange>gain 50>bass50>middlle 50>teble 40>presence 0>level 45>gain sw middle>solo off>sp type orginal>mic type flat

CHORUS> mode stereo1>rate 40>deapth 50>pre delay 3,5>low cut flat> high cut flat>level 37

REVERB>type plate>rev time 2,8>per delay 0>low cut 200>high cut 6,00>desity 10>level 5

Compressor>sustain50>attack50>tone 0>level 55

EQ> low cut flat>low EQ +7 low midf 500> low mid q 1>low mid EQ +6>hi mid F 4,00>hi mid q 1>hi mid EQ +14>high EQ +6>high cut flat>level +5

FX1> adv comp>type light>sustain 50>attack 50>tone 0>level 50

Değerler budur arkadaşlar zamanla daha güzel tonlar bulursam paylaşırım...

dreamofStyks_ dostum bu GT8 master programını arattırdım fakat internetten indirecek bir yer bulamadım bana yardımcı olurmusun indirebileceğimiz bir site var mı? eğer varsa bir site ismi verirmisin şimdiden teşekkürler.....

ben hala gt8 yerine biraz daha biriktirip (çok değil) analog setup kurmalı mıyım diye düşünüyorum kafayı yemek üzereyim

param hazır hala ne alacağıma karar veremedim

SPAWN-THeUndead demiş ki:
Ya gt 8 param yetmedi me 50 aldım.Ama ilk defa prosesör kullandıgım için biraz soguk kaldım.Me 50 hakkında bilgi sayipleri yardımcı olabilirseniz sevinirim.
bir arkadaşımda var,ben de bir kaç kez denedim fakat arkadaşım çalarken daha çok duyma fırsatım oldu, kendisi çok başarılı tonlar yazmıştı açıkcası... gerçekten çok başarılı ve güzel bir alet..öğrenmen için boss gt-8 deki gibi 3 aylık bir kışla eğitimimden geçmen gerekmiyor ;)

Geri