Evde PC ile Kayıt...

yav arkadaşlar ben reason cahiliyim.gitarı bağlayıp(ax1500 G var) nasıl kayıt alabilirim.bana basamak basamak yol gösterecek birileri varsa minnettar kalırım.şimdiden teşekkürler.

gitarı pc'ye girmen ile reason un pek bir alakası yok gitarla kayıt yapmak için sequencer programına (mesela sonar, cubase, adobe audition vs) ve gecikme (latency) sorunu yaşamaman içinde iyi bir ses kartına ihtiyacın var... eğer onboard olmayan ama pro da olmayan bir ses kartın varsa asio4all driverlarını google dan aratıp kullanabilirsin ben cubase'in ilk versiyonu ve creative sb live ses kartıyla gecikme olmadan kayıt yapabiliyordum...reason cahiliyim demişsin fl studio kullanırsan başlangıç için uygun daha sonra reasona geçiş yaparsın...kolay gelsin...

ayrı bir sorum daha olacak.music maker programında gitar kaydı alıyorum fakat kanal yapmayı denediğimde gecikme oluyor,yani arpejin üstüne attığım solo tam üzerine oturmuyor bunu nasıl engellerim(ses kartıylamı alakalıdır)

Yaa ben bu electro gitardan pc ye kayıt olayına yeni başlıcam Benin Tek istediğim şey kanal kayıt yapmak mesela ilkonce riffi çalıp kaydedip sonrada soloyu veya 2. riffi ustune kaydetmek istiorm ama yeni olduum icin nasıl program kullanıcagımı bimiyorum + bide benim 15 watt apmteg amfim var distortion nu da burdan vericem...
Eğer bu konuyla ilgilenirseniz cok sewiniriö....

WhiPLaSH01 demiş ki:
Yaa ben bu electro gitardan pc ye kayıt olayına yeni başlıcam Benin Tek istediğim şey kanal kayıt yapmak mesela ilkonce riffi çalıp kaydedip sonrada soloyu veya 2. riffi ustune kaydetmek istiorm ama yeni olduum icin nasıl program kullanıcagımı bimiyorum + bide benim 15 watt apmteg amfim var distortion nu da burdan vericem...
Eğer bu konuyla ilgilenirseniz cok sewiniriö....
Yazım hatan oldukça yüksek, malesef cevap veremiyoruz. Bari başlığı okusaydın...

8O Yeni Başlayanlar için Evde PC ile Kayıt... 8O

Bana Kanal Kayıt Konusunda Yardım Edebilecek Biri Var mı?
Bilgisayarımın Ozellikleri:
P3 650 mhz. 256 Ram Ses Kartı Sound Blaster16 yazıyordu yanılmıyorsam..

Ampteg 15 watt amfim var.
Electro Gitarı bilgisayarıma bağlayıp kanal kayıt yapmak istiyorum ve kanal kayıt yapma olayında daha yeniyim(onceden sadece windows un ses kaydedicisinde kaydetmiştim).Tek istediğim şey, ilk önce riff i kaydedip daha sonra 2.riff yada soloyu ustune kaydetmek.Bana Bilgisayarımın kaldırabileceği sadece bu soylediğim şeyi yapabilicek(artı birşey istemiyorum.)Bir program soyleyip, nasıl kullanacağımdan biraz bahsedebilirseniz beni cok mutlu edersiniz :)

Şimdiden Teşekkürler...

Bana Kanal Kayıt Konusunda Yardım Edebilecek Biri Var mı?

Bilgisayarımın Ozellikleri:
P3 650 mhz. 256 Ram Ses Kartı Sound Blaster16 yazıyordu yanılmıyorsam..

Ampteg 15 watt amfim var.
Electro Gitarı bilgisayarıma bağlayıp kanal kayıt yapmak istiyorum ve kanal kayıt yapma olayında daha yeniyim(onceden sadece windows un ses kaydedicisinde kaydetmiştim).Tek istediğim şey, ilk önce riff i kaydedip daha sonra 2.riff yada soloyu ustune kaydetmek.Bana Bilgisayarımın kaldırabileceği sadece bu soylediğim şeyi yapabilicek(artı birşey istemiyorum.)Bir program soyleyip, nasıl kullanacağımdan biraz bahsedebilirseniz beni cok mutlu edersiniz :)

Şimdiden Teşekkürler...

Türkçemizde ö ve ç harfleride mevcut, onlarıda kullan da üzülmesinler. ;)

İlk önce şu linke bir bakıver, burada işe yarar bir program mutlaka vardır:
http://www.turkrock.com/ftopic3009.html

Şu var mesela:
http://audacity.sourceforge.net

Ben birkaç kere denemiştim kullanması çok kolay. Echo, delay, flanger, compressor gibi filtreleride var. Sitesinde türkçe olarak ne özellikleri olduğu anlatılmış. Sen bunu bir kur, biraz karıştır, çözersin zaten.

Bide bir sorum daha olacak.
Ben ''Cool Edition 2.0'' kullanmaya başladım.Biraz biraz çözdüm sayılır.İşte gitarları falan çalıyorum projeyi tamamladım.Kaydet diyorum ama kendi formatında kaydediyor.Ama ben mp3 wav vb. gibi formatlarda kaydetmesini istiyorum.Eğer bu programı kullanan varsa lutfen bana bu kayıt olayında yardım etsinler yetkililere sesleniyorum :LOL: :LOL:

File menüsünde Export diye bir seçenek olması lazım. Oradan miksini mp3 şeklinde kayıt edebilirsin. Eğer parçanın tümünü yapmak istiyorsan ctrl+a yap. Sadece seçtiğin bir kısmı mp3 yapmak istersen: wave üstünde mouse'un sol tuşuyla basılı tut ve alanı seç. Sonra export et.

Import ise tam tersi. Programa mp3, wav, midi formatlarında kanallar eklemek içindir.

arkadaşlar bn pc de kayıt olayını blmiorum kamerayla kaydedp koyuyodum ama bildgniz gibi ses berbat çıkıo anfiden pc ye grmeye karar verdm fakat nasıl yapılıcagını blmiorum adım adım anlatrsanız çok sevnicemmmm marshall 15 watt fdd kullanıyorum jag phene heat an baglayıp dier ucunu küçültücüye taktıktan sonra küçültücüyü nereye baglicam ses grişi hangisine?sonra sesi hangi programla alıcam videoyu hangisiyle çekip birbirrlerine nasıl eşlicem sesleri ve görntüler ltf yarım edn ya:( syıracam

Ben amfimi bilgisayara bağlayıp disturtion tonunu burdan verip kayıt yapmak istiyorum.Amfiyi pc ye bağlıyorum burda sorun yok.Kolonlardan disturtion tonuda alıyorum ordada sorun yok.
Ama kayıt yaptığım zaman ise disturtion sesi gelmiyor..Lutfen bi yardım edin.... :roll: :roll:

WhiPLaSH01 demiş ki:
Ben amfimi bilgisayara bağlayıp disturtion tonunu burdan verip kayıt yapmak istiyorum.Amfiyi pc ye bağlıyorum burda sorun yok.Kolonlardan disturtion tonuda alıyorum ordada sorun yok.
Ama kayıt yaptığım zaman ise disturtion sesi gelmiyor..Lutfen bi yardım edin.... :roll: :roll:
Disturtion değil Distortion.

Amfinin çıkışını, ses kartının Mic In veya Line In girişine bağlayacaksın. Sonra ses kartının mikser penceresinden Mic In veya Line In girişini aktif edeceksin. ( yani seçili değilse seçeceksin ).

Ek olarak iyi kayıt yapabilmek için:

Ses kartının giriş seviyesi ve amfinin çıkış seviyesi ile oynayarak ( yani biraz açıp biraz kısarak) yapılabilecek en iyi kayıt seviyesini bulun. Fakat amfinin çıkışını fazla açmayın zira ses kartına zarar verebilirsiniz. Gitarın sesini duyabilmek için amfinin değil, speaker'ın sesini açın.

mask99 yazımın çok kötü. Forum kurallarını okumanı tavsiye ederim.

slm

peki tamam ama anlamadığım şeyler var mesela hangi programla sesi alıcam kaydedicem görüntüyle birleştiricem küçültücüyü line in e taktıktan sonra fln ya bastan ve basamak basamak anlatrsanız harika olur ya...ha bide phane heat tan çıkış yaşpıcaz dimi?ayrıca ses kartının active edemedm bulamadım benim onboard... neyapıcaz?

ya kaç gündür cvp bekliyorum bi Allahın kulu yokmu yardım edicek yaaa polski90 özel mesajda yazmışsın ama hala soruma cvp vermemişsin bnde bu konuda snden hassasiyet bekliyorum eleştirmek yerine yardım etmelisin de dier insanlarda yararlansınlar...

Geri