Evde PC ile Kayıt...

Bi dur iki dakika arkadaşım. Herkes sana cevap yazayım diye hazırolda beklemiyor ya. Zaman alır bu işler. Cevabını bilen varsa üşenmez yazar bu forumda zaten, sürekli dürtmene gerek yok.

Derdinin çözülmesi dileğiyle .....

saol dostum bliorum da yanllız özel mesajdan şunu yapma böle yazma die pm atıolar oysa soruma cvp yazmaya tenezzül etmiolar...ya bide you tube ye koymam grekioda bras aciliyeti var... ya bilmek istedigim nasıl anfidden pc ye gricegim hangi programla kaydı alıp birleştiricegim ha görüntüyüde unutmayalım aglamak istiyorum ya kaç gündür internette bunu araştırıyorum ama tık yok ...

Buranın dışında oldukça büyük bir internet dünyası var arkadaşlar. Üşengeç olmayın herşeyin size "basamak basamak" anlatılmasını hemde sizin istediğiniz zaman içersinde bunun yapılmasını beklemeyin. Aylık 29.99$ a üye olunan bir site olsaydı burası tabi haklıydınız ama yok öyle şey..

WhiPLaSH01 demiş ki:
Ben amfimi bilgisayara bağlayıp disturtion tonunu burdan verip kayıt yapmak istiyorum.Amfiyi pc ye bağlıyorum burda sorun yok.Kolonlardan disturtion tonuda alıyorum ordada sorun yok.
Ama kayıt yaptığım zaman ise disturtion sesi gelmiyor..Lutfen bi yardım edin.... :roll: :roll:

Bu dediğinin imkanı yok.
-Sesi bilgisayara distortion ile göndereceksin, -bilgisayar bunu bu şekilde algılayıp kolonlara gönderecek....
-Ve buna rağmen kayda clean tonda alacak.

Yok malesef böyle bir teknoloji.
Bu sebeple senin sorunun basamak basamak verilebilecek bir cevabı yok.

mask99 demiş ki:
saol dostum bliorum da yanllız özel mesajdan şunu yapma böle yazma die pm atıolar oysa soruma cvp yazmaya tenezzül etmiolar...ya bide you tube ye koymam grekioda bras aciliyeti var... ya bilmek istedigim nasıl anfidden pc ye gricegim hangi programla kaydı alıp birleştiricegim ha görüntüyüde unutmayalım aglamak istiyorum ya kaç gündür internette bunu araştırıyorum ama tık yok ...

Arkadaşım türkçe bilmiyor öğrenmeye çalışıyor olma ihtimalin nedir? Beni anlayabiliyormusun? Ali ata bak..

saol: Sağol
dostum: √
bliorum: Biliyorum
yanllız: Yalnız

die: Diye
pm: Privite message(Özel mesaj)
atıolar: Atıyorlar
cvp: Cevap
etmiolar: Etmiyorlar
bide: Bir de...... Dahi anlamındaki de ayrı yazılır.
ye: Bura dan senin Youtube sitesinin ismini yazıldığı gibi okuduğunu anlıyoruz.
grekioda: Gerekiyor... buradaki "da" dahi anlamını içerdiği için ayrı yazılacak. Gerekiyor da ;)
bras: Biraz!
anfidden: : √ . Ampliden, anfiden, amfiden, ampfilikatörden.....
pc: √. Bilgisayar

gricegim : √ burada istem dışı yanlış yazdığını tahmin ediyorum. Doğrusu Gireceğim
programla : √ Takdir ettim.
birleştiricegim : √ İnanılmaz
görüntüyüde: Görüntüyü de...... Dahi anlamındaki de ayrı yazılır.
unutmayalım : √ evet yukarıya yazdıklarımı unutmayalım.

Gelelim sorununa ve çözümüne.
Öncelikle probleminin çözümü çok basit. Fakat insanların sana sanki eğitim verme zorunluluğu varmışcasına davranışların hiç hoş değil. Böyle devam ettiği sürece buradan hiçbirşey alamazsın aklında bulunsun.

Ama biraz anlatayım. Anlayabiliyorsun değilmi beni? yKza sNn dilindmi konşyimmm???

- Amplinin üzerinde ne çıkışlar var bunu bilmeden amplinden bilgisayarına nasıl giriş yapman gerektiğini söyleyemem.
Kullanılabilecek muhtemel çıkışlar: Phones(kulaklık çıkışı), Line out, preamp out vs. Bunlardan herhangi biri yok ise eğer. Mikrofonlaman gerekir amplini. Bunun içinde çok iyi birşey istemiyorsan eğer 3-5 liralık bilgisayar mikrofonu bile yeterli olur. Mikrofon girişine takman gerekir bunu sonra ses denetiminden mikrofon seçeneğini işaretleyip sesi, düzgün geldiği bir seviyeye kadar açman yeterli olur. Eğer duyuyorsan gitarının sesini kayıt alabileceğin programa geçeceğim.

polski90 demiş ki:
İlk önce şu linke bir bakıver, burada işe yarar bir program mutlaka vardır:
http://www.turkrock.com/ftopic3009.html

Şu var mesela:
http://audacity.sourceforge.net

Ben birkaç kere denemiştim kullanması çok kolay. Echo, delay, flanger, compressor gibi filtreleride var. Sitesinde türkçe olarak ne özellikleri olduğu anlatılmış. Sen bunu bir kur, biraz karıştır, çözersin zaten.

Polski'nin verdiği linkteki programı araştır. İçinde kırmızı yuvarlak büyük bir nokta olan dikdörtgen şeklindeki butona tıkladığınız zaman kayda başlarsınız. Bu neredeyse bütün "KAYIT" programlarında böyledir. Hatta müzik setlerinde bile böyledir. Hatta ben programı açıp bakmadım bile ama %99 böyledir yani.

Video kayıt mevzusu ses kayıt mevzusuna göre oldukça daha zorlu ve karışıktır, kaydı yapsan bile sana boyutunu düşürebileceğin çeviricileri anlatmak için 3 ayımızı harcamamız gerekir. O kadar vaktim yok kusura bakma.

Bitirincede ilk paragrafı okursanız sevinirim.

1.skull; sen kendini ne zannediyosun çok merak ediyorum peki senin yanlışlarına bakmaya ne dersin?Ali ata bak mış...

hemde =hem de

içerisinde =içerisin de

burası ile baslayan cümle eksiltili...

ama yok öyle şey =bu nebiçim cümledir :D

distortion degil disturtion

gönderecek... VE diye başlamaz biliosun cümle kurmak... 3.sınıf :D

bu sebeple =bu sebeple ,

çok basit =çok basit...

devam ettiği=devam ettiği ''n'' sürece zamir 5. sınıf zeki şey...

Anlatayım dan sonra : konur açıklama belirtir...

ampilin degl anfinin

vs , küçük başlar büyük degil
''yok ise eger''böyle bir cümle olamaz ya gereksiz sözcük kullanımı anlatım bozuklugu bide cümle düşük...

mikrofonlaman degil mikrofon alman

tekrar apilin degil anfinin

programlarında degil prodramların da hani sende bahsetmişsin ya ondan...

hatta hatta kullanılmaz cümle düşük ve akıcı degil...

yeterlidir umarım... Sen kendine Türkçeyi iyi kullanıyorum diyebiliyosun ve önüne geleni aşşagılıyorsun bu nedemektir ya al işte senin yanlışların Türkçe bilmek konuşmak yada Türkçe YAZMAK herhangibi forum sitesinde elaleme hava atmakla olmaz hayatına yaşayış tarzına bak...tamam seni anlıyorum yozlaşmaktan bende nefret ediyorum ama bu bu şekilde aşşagılamakla eline ne geçicegini sanıyosun anlamıyorum ???peki madem Türkçemize bukadar düşkünsün neden ismin ingilizce???yada bunu gibi şeyler herşeyi abartmayalım bence? bida da insanları aşşagılamadan önce 2 kez düşün...bu forumun amacı bilgi paylaşımı...
2.konuya geri dönelim :internette çok fazla araştırmama ragmen elle tutulur bşi bulamadım...ben sadece insanlardan rica ettm baskalarına cevap atarken bnada bişiler yazmalarını sitedim kimseye emri vaki yapmak gibi bi lüksüm olmadıgını gayet iyi biliyorum... çevirme programlarım var teşekkür ederm anlayabilicek kapasitede bi insanım gercekten...(!) neyse : anfim marshall 15 watt fdd çıkışlar phone heat ve cd in(line out) iki tane bilgisayara girmekte sorun yaşıyorum ses kartının line in yada mic in kısımlarını açmaktada mikrofona gerek oldugunu sanmıyorum ben dış kayıt yapmak istemiyorum kameramla çekip küçültüp koymuştum ben bilgisayar içinden ses alıp birleştirmek istiyorum...sesi hangi programla alıcam onu bilmiyorum bidee söyledigin programları sesi kaydettikten sonra neile birleştiricem?

moviemaker a ne dersin? işe yararmı? ve evet sesi aldım diyelm ben bilgisayardan müzik açıp anfiden aynı anda şarkıyı çalmak kameramıda webcam olarak kullanıp hepsini birleştirmek istiyorum senin anlicagın...

daha iyi bi fikrin varmı? çünkü normal kameradan kayıt yaparken ses dalgalanoyor ve boğuk çıkıyo buda hiç hoş olmuyo tabiki...

evet disturtion tonunu anfiden vericem bi jag ı gitara baglayıp anfi çıkışını jag küçültücüsüyle bilgisayara baglayıp çalşmka istiyorum... müzigi açıcam şarkı çalmaya baslicam kendi çaldıgımıda duyabilirim galiba yada duyma gerekiyo sonra birleştrcem umarım anlatabilmişimdir...yetersiz Türkçemle...yazış tarzım umarım seni tatmin etmiştir bida insanları aşşagılama bu seni kçültür sadece bilmedigim birşey hakkında yardım istedm okadar...

komik...

cevabını bekliyorum Ali Ata Bak...

mask99 demiş ki:

Benim yazdığım mesajla bunu bir tutuyorsan sen baştan kaybetmişsin arkadaşım. Hataların arasında doğru aramak ile doğruların arasından hata aramak arasında oldukça büyük fark var. Senin yazdığın mesajın elle tutulur, anlaşılır bir yerini göster .....

mask99 demiş ki:
mikrofonlaman degil mikrofon alman

Mikrofon satın almaktan bahsettiğimi nereden çıkartıyorsun?
Ampli mikrofonlamak diye bir eylem var. Bilirmisin? Böyle televizyonlarda , konserlerde falan görmüşsündür.
Amplinin önüne mikrofon koyulur sesi alınır. Hatta bunun bile binbir tane metodu vardır.

mask99 demiş ki:
vs , küçük başlar büyük degil
''yok ise eger''böyle bir cümle olamaz ya gereksiz sözcük kullanımı anlatım bozuklugu bide cümle düşük...
VS.. nerde büyük başlamış göremedim? Yazmışsamda hızlı yazarken olmuştur. Mantaliteden değil!
"yok ise eğer" kısmını bir üst satırın son kelimeleriyle beraber oku! Senin okumayı da öğrenmen gerekiyor sanırım

mask99 demiş ki:
Ampfilikatör kardeşim varmı? Fransızcadan girmiş dilimize. "Anfi" veya "amfi" de denilebilir.

mask99 demiş ki:
programlarında degil prodramların da hani sende bahsetmişsin ya ondan...
Benim yazdığım şeylerden bahset! Sallama nerde yazmışım onu??

mask99 demiş ki:
hatta hatta kullanılmaz cümle düşük ve akıcı degil...
Orada cümleyi düşük yapan "hatta" kelimesi mi? Yoksa en sondaki "yani" kelimesimi? iyi düşün 10 puanlık soru.

mask99 demiş ki:
Anlatayım dan sonra : konur açıklama belirtir...
Eğer açıklamaya başlanacaksa ":" konulur, devam edilecek ise "." veya duruma göre "," koyulur.

mask99 demiş ki:
devam ettiği=devam ettiği ''n'' sürece zamir 5. sınıf zeki şey...
Öznesi nedir bu cümlenin? Onu söyle bana sonra yüzünün fotoğrafını çek gönder bakalım.
Yada ben açıklayayımda anla....

Skull_KruSher demiş ki:
Fakat insanların sana sanki eğitim verme zorunluluğu varmışcasına davranışların hiç hoş değil. DAVRANIŞLARIN böyle devam ettiği sürece buradan hiçbirşey alamazsın aklında bulunsun.
Yerim zamirini ;)

mask99 demiş ki:
bu sebeple =bu sebeple ,

çok basit =çok basit...
Bunlarda ne varmış afedersin? Yazda kalabalık görünsün ;)

mask99 demiş ki:
distortion degil disturtion
Bunu nerede yazdığımı göster.

mask99 demiş ki:
ama yok öyle şey =bu nebiçim cümledir

mask99 demiş ki:
burası ile baslayan cümle eksiltili...
Bu şekilde başlayan bir cümle yok arkadaş! Nerenle okuyorsun? Cümle ortasında var. O da bir üstteki "ama yok öyle şey" kelimeler grubunun başında. Ama itiraf edeyim oraya bir "," olmalıymış.

mask99 demiş ki:
içerisinde =içerisin de
"içerisin" ne demek? Ha senin dilinde sanırım. Ben bilmiyorum onu.

mask99 demiş ki:
Valla bunda ben de muallakta kaldım. Ama doğrusu "hemde" gibi görünüyor, öğrenmek lazım( bak ne güzel örnek oldu "ben dahi" muallakta kaldım) ;) Cin ali seni ;)

mask99 demiş ki:
yeterlidir umarım...
Değildir! Keza yazdıklarının hepsi boş.

mask99 demiş ki:
Sen kendine Türkçeyi iyi kullanıyorum diyebiliyosun ve önüne geleni aşşagılıyorsun bu nedemektir ya al işte senin yanlışların Türkçe bilmek konuşmak yada Türkçe YAZMAK herhangibi forum sitesinde elaleme hava atmakla olmaz hayatına yaşayış tarzına bak...

Hayır ben öyle birşey demiyorum. Aksine dil bilgisi konusunda kara cahilim, ama yazdıklarım anlaşılıyor.(sen anlayamıyorsun o başka konu)
Önüme geleni aşağılamıyorum ayrıca ama senin gibi o kadar çok gereksiz adam varki forumda, foruma yazı asma isteği gelmiyor içimden.

Senin sorununa çok rahat çözüm getiririm biraz daha detaya girsen ama sen kalkıp 5 dakikanı ayırıp adam gibi derdini anlatmadıktan sonra neden ben saatlerimi verip kafamı yoracağım?

Yozlaşmak falan hiç bir tarafımda değil! Bana ne kim ne halt ederse etsin umrumda değil. Her birey kendisinden sorumludur. Ben kendime saygı duyuyorum bu yüzden adam akıllı, anlaşılabilecek mesajlar yazıyorum. Anlaşılmasını istiyorum yazdığımın. Sende bunu yaparsan insanların sana farklı davranırlar.
Senin uslubundaki başka bir kişiye de aynı şekilde davranırım. Yani olay a veya b kişisiyle değil. A veya B uslubuyla alakalı.

Seni aşağıladığımıda benim elime birşey geçmez ama belki senin eline geçer.Mesela bana laf yetiştircem diye düzgün yazmaya başlamışsın bile ;)

Neyse diğer detayları geçiyorum. Güzel, mantıklı şeyler yazmışsın. Çoğuna katılıyorum ama herşey karşılıklı.. Bir bahçeden elma yemek istiyorsan o bahçenin sahibinin kurallarına uymalısın.

Şimdi başlayalım
"anfim marshall 15 watt fdd çıkışlar phone heat ve cd in(line out)" diyorsun yani.

CD-In, Tape-In, AUX-In gibi girişler isimlerinden de anlaşılabileceği gibi bu aletlerin ürettikleri sesi preamptan geçirmeden sırasıyla poweramp--->kolon vasıtasıyla harici ünitelerin seslerini yükseltmek amacıyla kullanılabilecek girişleridir. Yani line-out değillerdir aksine Line-in görevi görürler.
Sen kulaklık çıkışını kullanacaksın bu durumda.

Şimdi senin yapmak istediğin. Kameranın karşısına geçip birşeyler çalıp, çaldığını ampliden çıkış alarak ses olarak bilgisayara kaydederken aldığın kamera görüntüsünün sesini yok edip görüntünün arkasına ampliden bilgisayara kaydettiğin sesi koymak. Sıralıyorum çok uzun bir cümle oldu.

-Kameranın karşısına geçtin
-Amplinin kulaklık çıkışını bilgisayarın line-in girişine bağladın
-Kamera açık kayıttasın
-Bilgisayarda ses kaydedeceğin program açık
-Sesi kaydetmek için kayıt tuşuna bastın(kamera zaten kayıtta)
-Çalıyorsun. Bilgisayar sesi, kamerada görüntüyü kaydediyor.
-Sonrasında sen görüntünün arkasındaki sesi kırpmak yerinede ampliden kaydettiğin sesi koymak hatta bunun üzerine birkaç gitar davul bas falan koymak istiyorsun?

Doğru muyum?

Buraya kadar anlamak için ne acılar çektim bilemezsin 1 saattir mesajını çözüp yazı yazmakla meşgulüm. Bunu yapmak yerine counter strike oynayabilirdim veya gitar amplisi mikrofonlama üzerine araştıma yapabilirdim. Şimdi beni anladın mı? :roll:

Tek istediğim biraz daha anlaşılabilir yazman. Türkçeye değer verme veya "de" leri ayrı yazma bunlar sorun değil. Ama fln idir edrim vs.vs.vs. yazma. kelimelerin tam olması yeter.

komik...bak yazdıklarımın hiç birisi yanlış degil... dil bilgisi konusunda senden daha bilgiliyim inan bna yarışmalardan falan...bazılarını düşürmüşsün... bu cümlede ne var dedigin şeylerde noktalama hataları virgül ve 3 nokta eksklikleri var be senin cümlelerini bastan degl bazılarını sondan aldım bunuda anlayamaman normal tabi...yaxzdıklarımın hepsi doğru eksikliklerin...
ne demek gereksiz insan ?bu kanıya nerden kapıldın peki sorabilirmiyim?inan bna,!!! bu cümleleri kuran yada bu konularda olan insanlar gereksiz degillerdir...
aşşagılamak konusuna gelince aşşagılamak kendini büyük göstermeye çalşmak...aynı uyarıyı şu şekilde yapabilirdin arkadaşım yaımına dikkat edermisin? şeklinde ama sen her nedense özellkkle zaman ayırıp yazdıklarımı irdelemişsin aslında çok komik evet o vakti baska şeklde geçirebilridn yazıcagın tek cümleydi...ben anlaşılabilir oldugunu düşündügüm için o şekilde yazıyodum ha anlamıosan yada anlaşılmıosa eyvallah der degiştriririm sorun degil...
mesela bi önceki yazımda ufak tefek hariç yanlışlıklar yok...senin kelimelerini irdelemiorum görüyorumki sendede yanlışlıklar var ve açıklama yaptıgım şeyler dogru yargılar eger yazdıgını ben anlamıyosam o sorundur...ampilin gibi...senden baska kim kullanıyo çok merak ediyorum tamam fransızcadan geçmiş olabilir ama değişmiş bilgisayar=computer gibi computermi kullanalım yani?ufak tefek yanlışlıklar olur tamm bundan sonra yapılmaz diger yazdıgın yazılarıda okudum elaleme şunu düzelt bunu yapma falan ya abartma çok bariz şeyler varsa söle baskalarınıda küçük görme ne dedigimi anladın umarım...evet kişiyle degil konuyla alakalı bi kelime yeterliydi ... yazdıklarımızı ele almaktan vazgeçelim ufak tefek i unutmalar falan olur ya anlamak önemli sen fln = falan şeklinde anlamıyomusun?neyse yetr bukadar konumuza dönelim:

tamam herşeyi en ince ayrıntısına kadar anlatıcam şimdi benim yapmak istedigimden baslayalım ben bilgisayarın basına geçip kameraqmı açıp kayıt yapmak istiyorum fakat anfi tonunu bilgisayara grip bilgisayardan ses almak istiyorumfakat çaldıgım şeide duyabilcekmiyim çaldıgım parça anfiden degilde ses sistemimden mi çıkıcak?

neyse :gitardan çıkan jag ı anfiye ordanda (hang çıkışla bilmiyorum) pc ye (hangi girişle bilmiyorum) gricem sanrım ses kartındaki bazı şeyleri açmak gerekiyomuş neyi nerden açıcam onuda bilmiyorum küçültücüyü taktıgımda hata verio küçük bi hata...
sonra kameram sesli kayıt yapıo o sesi nasıl kesip çaldıgım sesi koyucam? hangi programla çaldıgım sesi alıp birleştricem?
kameramı webcam olarakmı yoksa normal olarakmı kulalnıcam eger webcam olraksa onu nasıl yapıcam yani senin anlicagın bu pc de kayıt olayında kapkara bi cahilim...ha üstüne bateri falan eklemicem sadece şarkıyla birleştricem youtube deki parçalar la ayı olucak ama böylece ses ve ton birebir olucak... ama bunu yapamıyorum işte...ha arkadan orjinal parçada duyulması gerekiyor hem kameradan öekilen sesi kırpıklicam oraya anfiden çıkan sesi eklicem arkadayda orjinal parçayı eklicem ...belkide sessiz kayıt yapmalıyım ama sanırım ondada webcam olarak kullanmam gerekiyo yani neyi nasıl yapıcagımıda bilmiyorum :oops: :? umarım anlatabilmişimdir en bastan anfinin neresinden çıkıcam falan yardım edersen harika olucak şimdiden sagol

bu arda sölemek istedigini tabiki anladım okadar kötüde yazmıyorum ufak tefek hatalar kabulümdür ama anlaşılır:) techisatım ibanez sz320 marshall 15watt fdd canon digital fotograf makinesi(IXUS 65) kablolar jaglar küçültücü ...bunun haricinde baska bişiyim yok dönüşüm programlarını billiyorum zaten var bya ama crackli sürümünüü bulmakta sorun yaşamıştım ama buldum:D umarım artık anlıyosundur... bu arda msn kullanıyosan verirsen daha çok soru sormama imkanım olur vaktin varsa tabi...

ya of ne diyosun yada ne anlatmaya çalışıyosun anlamadım?istedigin şeyleri istedigin gibi açıkladım? neden aynı dili konuşmuyormuşuz?komik...ne oldu gene çok merak ediyorum doğrusu???sence hala msn diliylemi yazıyorum? bu yüzdenmi?

arkadaşar şu ana kadar olan yazım şeklimden dolayı hepinizden ve tüm forum kullanıcılarından özür diliyorum...

ufffff ya burası TRT diil ki turkrock forumu hepimiz genciz istanbul turkcesi konusup msn turkcesi yazıyoruz :) :) bu dil konusunun ustunde neden bukadar duruluyo anlamıyorum

!!!!sakın bu yazdıgım yorumun altına..

Whiplash01 demişki...
bukadar değil= bu kadar
diil değil= değil

yazıp beni duzeltmeye calışmayın....... :!: :!: :!: :!:

yazdığım şey anlaşılıyomu anlaşılıyo O KADAR......... :!: :!: :!: :evil: :evil:

wiplash01 di galiba sana katılıyorum ... hangimiz konuşurken falana fln derki?
anlaşılıosa... dil iletişim aracıdır... nese uzatmayalm arkadaşlar...
skull cevap verirsen sevinicem ... ?

WhiPLaSH01 demiş ki:
ufffff ya burası TRT diil ki turkrock forumu hepimiz genciz istanbul turkcesi konusup msn turkcesi yazıyoruz :) :) bu dil konusunun ustunde neden bukadar duruluyo anlamıyorum

!!!!sakın bu yazdıgım yorumun altına..

Whiplash01 demişki...
bukadar değil= bu kadar
diil değil= değil

yazıp beni duzeltmeye calışmayın....... :!: :!: :!: :!:

yazdığım şey anlaşılıyomu anlaşılıyo O KADAR......... :!: :!: :!: :evil: :evil:

Takdir ettim seni. Aynen devam et ;) Burada kendiniz gibi insanlar bulup onlarla iletişime geçebilirsiniz. Kolay gelsin.

kamerayı nasıl kanal sistemine geçiricegimi bileniniz varmı? web cam şeklinde görüntü alamıyorum ve kaydedemiyorum...?

arkadaşlar ben araştırdım bulamadım belki cevabı vardır
ama sorayım dedim

cubase de kayıt yapıyorum pek başarılı olduğum söylenemez ama merak ettiğim şimdi bi ritmi loop yaptığımda ardarda koyduğumda başında ve sonunda cızırtı geliyor ritmin
başını ve sonunu uzatıp birini bi kanala ondan sonrakini diğer kanala attığımda hem ses biraz artıyor baş ve sonlarda hem de yine hafif bi cızırtı geliyor

şimdiden teşekkür ederim

Audio tabındaki Crossfade'i denedin mi ? Yanyana duran iki loopu seçip X' e bas bir dene. Eğer olduysa hepsini birden seçip aynı işlemi yapabilirsin.

Ha bir de nokta, virgül kullanırsan... ;)

Geri