KaraLeke (Heavy Metal) - Ankara

funnyasme demiş ki:
ne tarz calıyosunuz?

örnek olarak kimler mesela?

Heavy Metal çalıyoruz.
Iron Maiden, Judas Priest, Hammerfall, Black Sabbath, Metallica, Warlock vb. gruplardan çalıyoruz.
Bunun dışında 2-3 tane iskeleti oturmuş bestemiz var, üzerlerinde çalışmalarımız sürüyor, en yakın konserde beste de çalmak istiyoruz.

"yeni bestelerimizde senfonik öğeler ağırlıkta olcak, cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrası ile bir parça kaydedeceğiz. onun dışında fren sesleri ve caz kalıpları kullanmayı düşünüyoruz bestemizde. ayrıca yeni bestemizdeki torna tezgahı sesini de bizzat kendim atölyede çalışırken kaydedeceğim." dermişim :D
tabii ki böyle uçmuyoruz, direk olarak heavy metalimizi çalıp iniyoruz sahneden :)
bu tarz imkanları bulmak da zor, her şarkıyı başka vokale de söyletme imkanımız yok konserde, yani bizi böyle atraksiyon proje grubu sanmasın kimse :) , değil mi Zafer?

Burada kime laf etmeye çabalıyorsunuz?

İkinci yazılanların konuyla bağlantısını kuramadım. Ayrıca caz kalıplarını sevmeye bilirsin, hatta torna tezgahı sesi gibi geliyor olabilir. Ama aynı tavırla çoğu insan sizin yaptığınız müziği "kuru gürültü" olarak nitelendiriyor.

Erebos demiş ki:

İkinci yazılanların konuyla bağlantısını kuramadım. Ayrıca caz kalıplarını sevmeye bilirsin, hatta torna tezgahı sesi gibi geliyor olabilir. Ama aynı tavırla çoğu insan sizin yaptığınız müziği "kuru gürültü" olarak nitelendiriyor.

ben de senin yazdıklarının baglantısını kuramadım. tanışıyor muyuz?

Erebos demiş ki:

Kuru gürültü diye hardcore denen soad falan saçmalıklarını adlandırıyoruz biz halk arasında , ama heavy metal hiçbirzaman gürültü deildir , hele kuru gürültü asla deildir , müzikten anlamıyorsan başka başlıga hatta yok yok başka siteye...

Kişinin söylediğinin ötesinde lafa anlamlar yüklemek, lafı başka yöne çekmek her zaman için gereksiz çatışmaları getirir. Bence burada son mesajlarda olan bu. Yanlış anlama var; yanlış anlaşılanın üzerinden cevap yazma söz konusu. Boş yere kırmayın birbirinizi. Sonuçta büyük ihtimalle tanışmıyorsunuz bile. Belki tanışınca birbirinizi seversiniz. Forumlar, kişinin tam olarak ne dediğinin rahat anlaşılamadığı yerlerdir. Çok gitmeyin bunların üzerine.

akinu demiş ki:
Kişinin söylediğinin ötesinde lafa anlamlar yüklemek, lafı başka yöne çekmek her zaman için gereksiz çatışmaları getirir. Bence burada son mesajlarda olan bu. Yanlış anlama var; yanlış anlaşılanın üzerinden cevap yazma söz konusu. Boş yere kırmayın birbirinizi. Sonuçta büyük ihtimalle tanışmıyorsunuz bile. Belki tanışınca birbirinizi seversiniz. Forumlar, kişinin tam olarak ne dediğinin rahat anlaşılamadığı yerlerdir. Çok gitmeyin bunların üzerine.

arkadaş sanırım üzerine alınmıştı benim dediklerimi. ben orada caz müziğine laf etmedim kesinlikle.sadece müziğin içine farklı öğeler katmadan müziği beğenmeyen insanlara biraz yüklendim.
ayrıca arkadaşın kendisi de heavy metal davulcusuymuş sanırım :)

junkcan demiş ki:
akinu demiş ki:

arkadaş sanırım üzerine alınmıştı benim dediklerimi. ben orada caz müziğine laf etmedim kesinlikle.sadece müziğin içine farklı öğeler katmadan müziği beğenmeyen insanlara biraz yüklendim.
ayrıca arkadaşın kendisi de heavy metal davulcusuymuş sanırım :)
polemik yaratmayın. burda müzik türlerini yarıştırmıyoruz . bu iş için başka sayfa ve topicler var.

Bi polemikde ben atayımmı buraya :D walla arkadaşlar Hard Core bir laf duydum orda çok üzüldüm başka bir forma ya da siteye de gitmem ona göre :)
Arkadaşlar (özelliklede Kehanetci arkadaşım ) ben bu müziği tam 17 senedir dinliyorum Hard Core müziği çıkaran Anthrax dır hatırlatayım hatta Public Enemy gibi rap müziğin dünyada ki bir numarasıyla beraber ve sana da herhalde Anthrax ın kim olduğunu söylememe gerek yok. hatta hatta Judas ın Fıght gibi diğer projelerinde yaptığı tarzlarda ve featuring lerde kimlerle çalıştığını bir arştır, gözünün yağını yiyim :) .
Ya işin şakası amacım polemik yaratmak falan değilde müzik türlerinin bu kadar basit eleştirilmesi beni biraz kızdırıyor sadece. Yani kuru gürültü falan demek gerçekten saygısızlık arkadaşlar bence......tabiki Iron Maiden,Judas v.s farklı olacak yapılan tarz tamamıyla fark edecek ama şu bir gerçektir ki sewmesenizde milyonları peşinde koşturan farklı yorum farklı türler olacaktır hatta Motley Crue, Wasp, gibi büyük grupların tarzını inanılmaz değiştirmelerine sebep olacak kadar etkili olmuşlardır. Ya öle ki zamanının Vanilla Ice denen Beyaz Zencisi şu an ABD de inanılmaz sert ve dehşet bir müzik yapmaktadır ( mutlaka inceleyiniz )
Lütfen türleri eleştirmeyelim ya da eleştirirken biraz daha dikkatli olalım .
Bu arada forum sayfanızı bööle bir yazıyla işgal ettiğim için ayrıca özür dilerim ancak mesaj amacına ulaşırsa çok sewinirim.
BAŞARILAR KARALEKE ;sizi destekleyen adamlardan biriyim bunu asla unutmayın............

Kara Leke'deki arkadaşların başka tarzlara bir şey demeyeceği v.s çok açık ama onların ne demek istediğini anlamadan, bilmeden kendilerini tanımadan ortaya atlayıp "vay efendimm sen şuna buna nasıl böyle dersin..." diyen arkadaşı algılamak biraz zor oldu.

Ne gereksiz muhabbetler. Artık forumlarda bu tarz polemikler tükenmeye başladı zannediyordum ben. :!:

Ayh yine mi baslamıs böle polemikler ,, Zaten artık topiclerde muzikten baska hersey var ,, Burası karaleke ' nin muzik adına yaptıgı seylerin tartısıldıgı forum bu mesaj da son mesaj olsun bari konu ile ilgili .. Konser monser vardır yakınlarda , degişik projeoler vardır belkim :}

Bakın ben tutup "heavy metal" kuru gürültüdür demedim. Yazdıklarımdan nasıl böyle bir anlam çıkardınız? Hatta heavy metal parçaları çaldım. Sadece birileri aynı yaklaşımla heavy metal "kuru gürültü" diyebiliyor. Bu kadar basit.

Benim hatam bunu burada dile getirmekti. Hatam Junkcan'a özel mesaj atmamaktı. Ama arada geçen, beni müzikten anlamayan, ortamı bulandırmaya çalışan biri olarak görenler yazdıklarımdan bunu nasıl çıkardıklarını bana özel mesaj yoluyla anlatsınlar.

Bu kadar karışmasını istemezdim, beni rahatsız eden hor görmeydi; arada geçen Junkcan'ın mesajı yeterince açıklayıcı oldu bu konuda ve yeterliydi.

Alanınızı işgal ettiğim için üzgünüm...

Gençlik boşverin bu gereksiz olayları zaman müzik zamanı..............
Vokal arıyormuşsunuz galiba ne oldu ondan haber verin bakalım ne zaman grup toparlanıyo ne zaman konser var açıklama yapın bakalım siz Black Tooth un kardeş grubu sayılırsınız ilk defa beraber konsere çıktık bizim ilk di sizin de ölemiydi bilmiyorum tabiii............. :D
Ne oldu vokalist arkadaş neden ayrıldı ? Umarım çok iyi birini bulursunuz yanlız bir de ricam olcak biraz bestelere ağırlık verin hemde cover ladığınız tarzlarda besteler bizraz alem müzik görsün.........

downender demiş ki:
Gençlik boşverin bu gereksiz olayları zaman müzik zamanı..............
Vokal arıyormuşsunuz galiba ne oldu ondan haber verin bakalım ne zaman grup toparlanıyo ne zaman konser var açıklama yapın bakalım siz Black Tooth un kardeş grubu sayılırsınız ilk defa beraber konsere çıktık bizim ilk di sizin de ölemiydi bilmiyorum tabiii............. :D
Ne oldu vokalist arkadaş neden ayrıldı ? Umarım çok iyi birini bulursunuz yanlız bir de ricam olcak biraz bestelere ağırlık verin hemde cover ladığınız tarzlarda besteler bizraz alem müzik görsün.........

teşekkürler :)
vokalistin sanırım kafasında yapmak istediği tarz bu değildi. içinde heavy metal ruhu olmayan bir insanla da bizim sanırım sürekli çalışmamız çok mümkün değildi :)

dostum soyle guzel bı demo yapın bari yakın zamanda ya hadi kıstan beri vokal arıyonuz abi ne bu sansızlık sizdeki anlamadım ki??hadi yapın bi demo artıkın

kabir demiş ki:
dostum soyle guzel bı demo yapın bari yakın zamanda ya hadi kıstan beri vokal arıyonuz abi ne bu sansızlık sizdeki anlamadım ki??hadi yapın bi demo artıkın

Hele bir vokal bulalım da :)
Önce vokal ve oturmuş bir kadro sonra da demo :)
Şimdilik tamamlanmaya yakın yalnızca bir bestemiz var diyebiliriz :)

Geri