piiz

Kayıtlarınızı dinledim gerçekten hepsi çok güzel olmuş...
Tebrik ederim...

Benim de bir ufak eleştirim var ancak...
Enstrumanlara söyleyecek hiç bir lafım yok hepsi çok başarılılar kayıtlarda, özellikle davulcu arkadaşın performansı şarkının havasını değiştirmiş...

Forumu baştan son okuduğum sırada parçaları indiriyordum ve Duman la ilgili benzerliklerden bahsedilmiş... Vocalde onu bende bir hayli hissettim... Ancak panda açıklamış duman hastası diye, çok fazla dinlemekten bu kalmış olabilir ancak bunu biraz daha değiştirip kendi tarzını bulması vocal arkadaş için daha iyi olacaktır...

Çoğunlukla bu tüm vocallerin genel hatasıdır... Beğendiğimiz bir başka vocale benzeriz söylerken... Bize o an güzel gelir ama dinleyiciye sanki taklit ediliyormuş havası yaratır...

Arkadaşın ses tonu gayet güzel bence gırtlağı kasmayı bırakıp sesini kullanmaya çalışırsa bu performansını oldukça etkileyecek ve çok daha iyi bir noktaya getirecektir...

Nacizane eleştiri ve önerilerim...

Saygılar ve daha büyük başarılar dileğiyle.

öncelikle eleştrin için çok teşekkür ederim dostum.bende bu konuya kendime göre açıklık getirmek istiyorum
vokalimizin duman sevdiği dorudur.davulcumuz o yazıyı epey oldu yazalı.ben de belki en az vokalimiz kadar seviyorum dumanı.kimse yaptıklarını inkar edemez.yalnız şunu söleyebilirim ki.vokalimizin ses aralığı daha geniştir.ve daha hakimdir sesine.ama türkiye de malesef gırtlak kullanarak rock alt yapılı vokal yapan ilk insan o olduğu için(kaan)sonra gelenler malesef benzetilmeye mahkumdur.emin ol kendi ses rengini kullanıo ve kendi tarzını yaratıo.yapmacık diil.kaldı ki yapmacık olsa bile taklit edilmesi kolay nameler diil.taklit ediliosa o sesine hakimiyettir.ama tekrar saol eleştrin için.besteleri de dinlediysen.hiç biri kağıt kitap işi diil yürek işiydi.yani taklit edilen bi yürek varsa oda piiz yüreğiydi.eyvallah...

bnm favorım farkındamısın..nss ye onla katlsaydnz daa ii olrdu bnm ıcın 3 demoyu da dnledm ve sahane..hakkaten sn zmnlarda dnledgm en ii gruplardansniz..smdıden yenı srkılarnzı aramya bşladm..frkndamsn hadı dnzım ve serde dsnda demolar vrsa ltfen isityorum..başarılarnz devamı dlegyle..

dumandan bile daha başarılı olabilirsiniz.....ama önce kendinizi piyasaya göstermeniz lazım bence....fazla bilinmiyosunuz

piizahmet demiş ki:
öncelikle eleştrin için çok teşekkür ederim dostum.bende bu konuya kendime göre açıklık getirmek istiyorum
vokalimizin duman sevdiği dorudur.davulcumuz o yazıyı epey oldu yazalı.ben de belki en az vokalimiz kadar seviyorum dumanı.kimse yaptıklarını inkar edemez.yalnız şunu söleyebilirim ki.vokalimizin ses aralığı daha geniştir.ve daha hakimdir sesine.ama türkiye de malesef gırtlak kullanarak rock alt yapılı vokal yapan ilk insan o olduğu için(kaan)sonra gelenler malesef benzetilmeye mahkumdur.emin ol kendi ses rengini kullanıo ve kendi tarzını yaratıo.yapmacık diil.kaldı ki yapmacık olsa bile taklit edilmesi kolay nameler diil.taklit ediliosa o sesine hakimiyettir.ama tekrar saol eleştrin için.besteleri de dinlediysen.hiç biri kağıt kitap işi diil yürek işiydi.yani taklit edilen bi yürek varsa oda piiz yüreğiydi.eyvallah...

Evet onu atlamışım besteleriniz de gayet güzel ben beğendim...

Her ne kadar tarz olarak bana yakın gelmesede evet Duman (en azından Türkiye'de ufak bir kitleyi arkasından sürükleyebildiği için) saygıyı hak eden bir grup...

Vocal arkadaşın ses renginden ve şarkıları söyleyiş tarzındanda aslında bu "kasılmayı" bıraksa çok daha güzel şeyler çıkaracağı imajını aldım ben...

Kaan'ın vocal'inde tam anlamıyla sadece gırtlak kullandığı söylenemez ama değişik bir tarzı olduğu çok açık... Saygılıyım buna da :)

Taklit edilmesi konusuna gelince benim fikrim taklit edilmesi o kadar da kolay olmadığı yönünde... Birazcık ses, gırtlak ve diafram kullanımı hakkında bilgi biraz da kulak aslında o vocaldeki tiz tonlara çıkmak için yeterli olacaktır...

Ama yine de tekrar tekrar söylüyorum müziğinizi beğendim vocal de bana öyle aman aman batmadı... Sonucunda piyasada parça taklit eden, taklit etmeyi geçtim parçaları çalan (hırsızlık anlamında) pek çok grup varken piiz in yaptığı iş saygıyı hak ediyor...

Bu sene bizimde Eskişehir planlarımız var :) (ne de olsa komşu kapısı :)) umarım aynı sahneyi paylasma fırsatı bulur ve daha yakından tanışırız...

Başta da söylemiştim tekrar söylüyorum bestelerinizi beğendim... Daha güzellerinide çıkaracaksınız...

bestelerinizi dinledim.vokalistinizin sesi müzikle uyum içinde göze batan bi durumu yok.duman sadeece bi örnekti vokalistiniz için herkeste oolduğu gibi onunda kendine ait bi tarzı var...ne diyim ben beğendim başkalarınında dinleyip beğenmesini isterim

size karşı gelen bi düşüncem olduğunu söleyemem.çok saolun en azından bişiler için yardımcı olmaya çalıştınız.eyvallah biz her eleştriyi süzgeçten geçirior kulak arkası yapmıoruz.saolun

Ya vokal buna , şuna benziyor yapmasın demek çok doğru değil açıkcası . Her vokal , gitarist , davulcu vs... kimi severse kimi fazla dinlerse illaki ona benzeyecektir . Bunun önüne geçmek imkansız ne yazıkki . Bunu en aza indirgemek onemli olan . Ben o kadar abartılı bi benzerlik görmedim açıkcası . Bikaç yıl önce beraber sahneye çıkmıştık eski bir grubumla , iyi sıcakkanlı insanlar hepside. Umarım dilediğiniz yere gelirsiniz arkadaşlar , başarılar .

Geri