Sahibinden.com Dolandırıldım...dikkat!!!

PTT Kargo'nun Kapıda Öde servisiyle yapılan alışverişin güvenilirliği de satıcının insafına kalmıştır, kargo şirketinin size vereceği tek garanti elinize bi paket geleceği, paketi parayı ödemeden açamıyosunuz, gitar kutusunun içinde köpük bile gönderilebilir.

İnsanlar son dönemde ilginç bi şekilde birbirlerine çok güvenmeye başladı, dört yıl önce sitede 200 TLye RG470 ilanı gördüm, tamam alıyorum dedim, satan kişiyle buluşmaya giderken yanıma her ihtimale karşı iri yarı bi arkadaş almıştım, sonuçta 200 TL kimine çok bi para gibi görünmeyebilir ama bu ülkede 200 TL için cinayet işleyecek bile adam bulunur, organ mafyası bile olabilir karşıdaki... İnanmayan herhangi bi haber bültenine bakabilir. Demem o ki burası İsviçre değil, bankacılık, eğitim, hukuk sistemlerimiz kan ağlıyo, birisi bizi dolandırdıysa en oluru kendimiz bulup geri alırız parayı, ülkede alanen adam öldürüp beraat edenler var, umarım yanılıyorumdur ama 1000 TL için kimse kasmaz gibi geliyo bana, ve malesef pişkinliğine bakılırsa dolandırıcı da bunu biliyo gibi görünüyo.

Bu arada hesap nonun sahibinin de kumaşçı / alacaklı falan olduğunu sanmıyorum, o adam galiba Esaretin Bedeli'ndeki gibi sessiz ortak, arayana böyle söylemesi ezberletilmiş, müzik enstrümanına yoğunlaşmış bi seri dolandırıcının öyle bi işi olacağını sanmıyorum.

PTT Kargo'nun Kapıda Öde servisiyle yapılan alışverişin güvenilirliği de satıcının insafına kalmıştır, kargo şirketinin size vereceği tek garanti elinize bi paket geleceği, paketi parayı ödemeden açamıyosunuz, gitar kutusunun içinde köpük bile gönderilebilir.

İnsanlar son dönemde ilginç bi şekilde birbirlerine çok güvenmeye başladı, dört yıl önce sitede 200 TLye RG470 ilanı gördüm, tamam alıyorum dedim, satan kişiyle buluşmaya giderken yanıma her ihtimale karşı iri yarı bi arkadaş almıştım, sonuçta 200 TL kimine çok bi para gibi görünmeyebilir ama bu ülkede 200 TL için cinayet işleyecek bile adam bulunur, organ mafyası bile olabilir karşıdaki... İnanmayan herhangi bi haber bültenine bakabilir. Demem o ki burası İsviçre değil, bankacılık, eğitim, hukuk sistemlerimiz kan ağlıyo, birisi bizi dolandırdıysa en oluru kendimiz bulup geri alırız parayı, ülkede alanen adam öldürüp beraat edenler var, umarım yanılıyorumdur ama 1000 TL için kimse kasmaz gibi geliyo bana, ve malesef pişkinliğine bakılırsa dolandırıcı da bunu biliyo gibi görünüyo.

Bu arada hesap nonun sahibinin de kumaşçı / alacaklı falan olduğunu sanmıyorum, o adam galiba Esaretin Bedeli'ndeki gibi sessiz ortak, arayana böyle söylemesi ezberletilmiş, müzik enstrümanına yoğunlaşmış bi seri dolandırıcının öyle bi işi olacağını sanmıyorum.

Alıcının çalıştığı banka şubesi ile görüştüm. adam gerçekten kilisli bir esnaf. kumaşçılık yapıyor kapalıçarşıda. gizli ortak mıdır bilemiyorum ama haksız kazanç elde etmiş bir insan. dolandırıcı şahıs üzerinden 1 günde hesabına 5 ayrı kişiden 4070 TL tutarında para girmiş durumda. Ve bu edinimin bir karşılığı yok. her koşulda ahlaksız bir durum. dün akşam haberlerde van'a gönderilen bir yardım paketinden çıkan 5.000 TL'nin depremzede tarafından sahibine iade edildiği haberi vardı. önemli olan ahlaklı insan olmak. mesleği ne olursa olsun Ali Yimenicioğlu denen adam ahlaksız bir adam ve hukuken suç işlemiş durumda. bu paraları sahiplerine iade etmekle yükümlü.

işin daha da acı tarafı sosyal hukuk devletinde bu tür suistimallerin ne özel sektör ne kamu sektörü tarafından ciddiye alınmaması ve bu tip dolandırıcıları cesaretlendiren bir kamu düzeni oluşmuş olması. adam elini kolunu sallaya sallaya en son dolandırıcılığın üzerinden 2 gün geçmiş yeni ilan verme cesaretini buluyor kendinde. ne ilan sitesinin umrunda ne de devletin savcısının. bu nasıl bir düzen? bu nasıl bir ülke? isyan ediyorum kendi kendime. içim kan ağlıyor. 88. yılını kutladığımız cumhuriyetimiz 3. sınıf ülke gibi. ama bir bürokratik ilişkiniz varsa, paranız çoksa kamu, hukuk emrinizde...yazıklar olsun....

+1 Birde tüm şehirlerde bu tip aletleri en azından görüp uyaracak temsilciler olması....Yani şayet Hatay da en azında bir temsilci yada gönüllü olsaydı en azından ortada bir gitar vs varmı yokmu bellli olurdu.Aletin fake vs olması tabi bu kapsam dışı.Sonuçta hepimiz eksper değiliz.....Ama en azında hiç olmayan ürünlerle bu tip dolandırıcılıklar önlenebilir.Ben kendi adıma İzmir de böyle bir misyona talibim....

Alıcının çalıştığı banka şubesi ile görüştüm. adam gerçekten kilisli bir esnaf. kumaşçılık yapıyor kapalıçarşıda. gizli ortak mıdır bilemiyorum ama haksız kazanç elde etmiş bir insan. dolandırıcı şahıs üzerinden 1 günde hesabına 5 ayrı kişiden 4070 TL tutarında para girmiş durumda. Ve bu edinimin bir karşılığı yok. her koşulda ahlaksız bir durum. dün akşam haberlerde van'a gönderilen bir yardım paketinden çıkan 5.000 TL'nin depremzede tarafından sahibine iade edildiği haberi vardı. önemli olan ahlaklı insan olmak. mesleği ne olursa olsun Ali Yimenicioğlu denen adam ahlaksız bir adam ve hukuken suç işlemiş durumda. bu paraları sahiplerine iade etmekle yükümlü.

işin daha da acı tarafı sosyal hukuk devletinde bu tür suistimallerin ne özel sektör ne kamu sektörü tarafından ciddiye alınmaması ve bu tip dolandırıcıları cesaretlendiren bir kamu düzeni oluşmuş olması. adam elini kolunu sallaya sallaya en son dolandırıcılığın üzerinden 2 gün geçmiş yeni ilan verme cesaretini buluyor kendinde. ne ilan sitesinin umrunda ne de devletin savcısının. bu nasıl bir düzen? bu nasıl bir ülke? isyan ediyorum kendi kendime. içim kan ağlıyor. 88. yılını kutladığımız cumhuriyetimiz 3. sınıf ülke gibi. ama bir bürokratik ilişkiniz varsa, paranız çoksa kamu, hukuk emrinizde...yazıklar olsun....​
Dün akşam kendi kendime düşündüm.Devletin görevi burada başlıyor.Yani bana ne kardeşim deme hakkı yok.Şöyle düşünün ben sahte bir ilan açtım.Sizde para yolladınız sonra savcılığa gittiniz ve size devletin '' bana ne kardeşim ne yolluyorsun para!'' deme hakkı yok...Çünkü o zaman herkese böyle tezgahlar kurma hakkı veriyor.Yani tutturana kadar dene hiç suç değil gibi.O zaman evime hırsız girdiğinde de o zaman kardeşim tedbir alsaydın diyecek.Hiç mi dolandırıcının hırsızın suçu yok.Devlet asıl vatandaşı korursa asıl suçu önlerse devlettir.Yani burada iş savcılara hukuk sistemine düşüyor.Ben diş hekimiyim.Örneğin bir savcı yada hukuk adamı vs bana geldi..Yanlış yaptığı bir şey yüzünden sağlığına zarar geldi.O zaman bende ''bana mı sordun'' mu diyeceğim.Asla...Etik olarak tek ama tek görevim geçmişine ona buna bakmadan gerekli tedaviyi yapmak sağlığına kavuşturmak.Aynısı savcılar hakimler içinde geçerli.Bir mağduriyet yada şikayette olayı doğru analiz edip hakkaniyetle karar vermek.Yani parayı alan kişi eğer bu para karşılığı bir hizmet vs verdiğini ispat edemiyorsa bence resmen organize planlı bir suçun içinde..Bir ülkede eğer bunla mücadele edecek güç ve irade de ise işte o zaman o gerçek bir hukuk devletidir......​
Dediğinize katılıyorum.Etrafta kimsenin 5 kuruşuna tenezül etmeyen şerefli insanlar olduğu kadar üç kuruş para için şerefini satan haysiyetsizlerde var.Adam olanın böyle bir imada bile yüzü kızarırken bütün bunlara rağmen pişkin pişkin aile kuran hayata devam eden haysiyetsizlerde var maalesef.

İdeal bi dünyada hukuk sisteminin böyle işlemesi gerekiyo ama mahkeme kararıyla belediyenin FAY HATTInı 400 metre ileri aldığı, bu durumda gayriresmi olan fay hattının da tam üstüne okul yapılan bi ülkede yaşıyoruz, o mahkemenin eline Allah düşürmesin diyeyim.

Eğer mahkeme sonuçlanırsa nasıl ki çalıntı arabayı alan da çalan gibi suçlu sayılıyo ve araba gerçek sahibine teslim ediliyosa, dolandırıcı kadar suça alet olan banka hesap no sahibi de suçlu sayılacaktır.

yok artık... arkadaşlar nerdeyse mağdur arkadaşlar -ki ben de buna dahilim- nerdeyse suçlu ilan ediliyor. Ltf yorum yapmak için yorum yapmayalım. Dolandırıcılığı teşvik edici yorumlara dikkat etmek gerekir.

Arkadaşlar hukuken bu olayın çözümü basit değil... Düşünün ki bir banka memuru YANLIŞLIKLA hesabınıza havale yapsa parayı geri alamıyor.. Ve sizde geri vermek zorunda degılsınız bu parayı... Ancak sizin rızanızla para geri transfer edilebiliyor...Konuyla ilgili avantaj birden fazla kişinin olması.. havale yapılırken not kısmına şu şu model gitar karşılığıdır vs gibi bir not yazılmıştır sanırım .. Çevremde yaşanan bir olayda, bir arkadaşım bolgenın emnıyet mudurune ulaşmıştı.. Olayı anlatıp belgelerı de gosterınce, emniyet muduru kişiyi çağırtıp biraz aba göstererek parasını geri almıştı... Tabi bu müdürün tanıdık olmasından dolayı..

yok artık... arkadaşlar nerdeyse mağdur arkadaşlar -ki ben de buna dahilim- nerdeyse suçlu ilan ediliyor. Ltf yorum yapmak için yorum yapmayalım. Dolandırıcılığı teşvik edici yorumlara dikkat etmek gerekir.

Mağdur arkadaşlar şanssız ve hatalılar.. bunu kendileri kabul ettikleri için üzgünler.. Yapılanlar yada yapılabilecekler burda paylaşılıp başka insanların mağduriyeti önleniyor.. Yazılanlar yaşananlardan ibaret... Kimse burda dolandırıcılığı teşvek edemez.. Bilinçlenmesi gereken bizler normal insanlar... Dolandırıcılar zaten konuyla ilgili fazlasıyla bilinçliler..

Sahibinden com hala bu şerefsizin yeni ilanını şu an "onay sürecinde" tutuyorsa ve müracaat etmeme rağmen bilgi veremem diyorsa bu sitenin duyarsızlığını ve dolandırıcılığa yol açabilecek yanlış bir tavırda olduğunu göstermektedir. Burda kaptırılan para, saflık, hata yapılması önemli değil. Müziğe gönül verenlerin üzerinden ahlaksızca haksız gelir elde edenlerin deşifre edilmesi ve engellenmesi önemli.

Siteye destek merkezi uzerinden mesaj attim. Bu adam dolandirici savciliga suc duyurusunda bulundum diye. Bana savciliga suc duyurusunde bulunun diye otomatik cevap geldi. Trajikomik ve acinacak bir durum. Sahibinden sitesini konuya yaklasimlari ve tavirlari nedeniyle kiniyorum.

Dün bahsi geçen şahısa mesaj attım, kargo ücretini sordum, hemen mesaj atmış:
"kargo ücretini benim çalıştıgım firma üzerinden göndereceğim için sorun yok ben karşılıyacağım"..
Bugün tekrardan bir yazayım da telefonunu alayım diye düşündüm karşıma çıkan şu oldu:
"İşleminiz gerçekleştirilemedi : Kullanıcı kara listede, mesaj gönderemezsiniz."

:)

Teşekkür ederim.

Moderatör arkadaşlarımdan ricam kısa bir süre bu başlığı sabitleyebilir miyiz?

Ne kadar çok arkadaş okursa o kadar önleyebiliriz bu tip ahlaksız olayları..
Arkadaşlar merhaba bu dolandırıcıya 26.10 2011 günü sahibinden com vasıtası ile gitar konusunda irtibata geçmek üzere mesaj gönderdim.mesaja telf numaramı da ekledim.biraz sonra malum numaradan aradı.çok acil ihtiyacından dolayı eğer anlaşırsak paranın hemen aynı gün elinde olması gerektiğini ertesi güne bile beklemeye tahammülü olmadığını söyleyince ben de 63 yaşında 45 yıllık fenderci olmamın verdiği tecrübeye dayanarak fender gibi bir gitarı peynir ekmek gibi internetten hemen satamıyacağını ,hele hele böyle bir gitarı acil ihtiyaçtan bile olsa neden bu kadar ucuza satmak istediğini ,gitarın orijinal resimlerini neden siteye koymadığını , gitarı elime alıp kontrol etmeden (Çakma bir fender olabileceğini) yarı fiyatına da versen almıyacağımı , hakikaten dediğiniz gibi temiz ve orijinal bir Fender ise, Ben BODRUM da oturuyorum yol paranızda benden olmak kaydıyla kendiniz getirdiğiniz veya birisiyle gönderdiğiniz takdirde gitarı alabileceğimi tanımadığım bir şahsa para göndermenin prensiplerime uymadığını söyledim . O zaman bu iş olmaz Bodrum buraya çok uzak parayı havale edersen gitarı gönderebileceğini söyleyince ben kabul etmedim ve telf nu kapadım . Aramızda geçen bu telf kouşması beni çok şüpelendirdi ve tedirgin etti.Keşke aynı gün bu şüphemi forum da siz arkadaşlarımla paylaşsaydım acaba bir faydam olurmuydu .Ortada bir şey yokken de tanımadığım insanları suçlamak istemedim.

Mesaj attım ben de jackson rr1 için ve bana da depremde herşeyini kaybettiğini, elindeki herşeyi sattığını söyledi. Bu kadar acı kayıplar yaşatan bir doğal afeti bile kendi oyunlarına madara ediyorsa bu adamın hakkı içeri girmektir.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...l-satilik-63309875/detay/?source=directSearch

yeni ilanı bu. teli 5423604391. allah rızası için biri bu şerefsizi durdursun. göz göregöre dolandıracak yine insanları...bu nasıl bir iştir???

Şark kurnazından öte birisi belli. İlk resimde arka plandaki duvar prizleri yabancı girişli olduğu için "gitarı yurt dışındayken aldım" diye yazabilmiş :) Tam bu işin piçi yani.. Bu tipleri ya sallandıracaksın ya da uzun seneler içeride tutacaksın.

Geri