Thomann'dan Alışveriş

Arkadaşlar ben genelde evde bulunmuyorum ve ailem de alışverişlerimin eve teslim edilmesinden hoşnut olmuyor. Direkt Avcılar PTT / İstanbul şeklinde adres yazsam sıkıntı olur mu?

selam
ben kargolarımı alırken PTT .... şubesi teslimi diye yazıyorum ve alıyorum.hiç sorun olmadı şimdiye kadar
Merhabalar, bende bu konuya çok takılıyodum. Thomanndan yakın zamanda sipariş vermeyi düşünüyorum, adres kısmına direk bunu yazmam herhangi bir sıkıntı yaratmaz değil mi kesin ? Kargo görevlisi adres yok diye geri gönderir falan, bu durum baya kafamı kurcalıyor. Siz bu şekilde thomann üzerinden alışveriş yaptınız mı ?

Arkadaşlar ben genelde evde bulunmuyorum ve ailem de alışverişlerimin eve teslim edilmesinden hoşnut olmuyor. Direkt Avcılar PTT / İstanbul şeklinde adres yazsam sıkıntı olur mu?

Merhabalar, bende bu konuya çok takılıyodum. Thomanndan yakın zamanda sipariş vermeyi düşünüyorum, adres kısmına direk bunu yazmam herhangi bir sıkıntı yaratmaz değil mi kesin ? Kargo görevlisi adres yok diye geri gönderir falan, bu durum baya kafamı kurcalıyor. Siz bu şekilde thomann üzerinden alışveriş yaptınız mı ?

Valla arkadaşlar, adamlar prensipte gönderimi direk adrese yapıyorlar. Bence siz de ikamet adresinize gönderim isteyin. Yakınınızdaki PTT şubesine gelir ama, olur adamlar adresinizi bulamaz, kargo geri gidebilir. Evde bulamasalar da kargo ya UKİM merkeze ya da yakınınızdaki PTT şubesine gider. Sağlam olan yolu takip edin bence.

Arkadaşlar merhaba thomandan iki ürün aldım 73 ve 65 euro aynı fatura da kargo dail 160 küsür. Toplam miktarına mı vergi öderim yoksa ürünleri tek tek söylesem paçayı kurtarırmıyım sizce

Gümrük memuru faturadaki toplam tutara bakıp vergilendirmenizi yapacaktır, 138 euro üzerinden vergi ödeyeceksiniz yani kargo ücreti hariç olan bölümden %18 hesaplansa 25 euro civarında bir tutar yapar.

Yanlış anlamayın ama vergi kaçırma gibi bi riske neden girmek istediğinizi anlamadım, böyle bir açık var olsa dahi yasalara aykırı şekilde davranmanızı tavsiye etmem, dikkat etmekte fayda var..

Ürünleri tek tek söylemekten kastınız ayrı zamanlarda söylemek ise, iki ayrı kargo ücreti ödemek zorunda kalırsınız. Bu da size fazladan 30 Euro maliyet getirir.

thomann dan yapmadım ama Amazon ve diğer sitelerden yaptım ve eve teslim konusundan hoşlanmadığım için hep şube teslimi aldım..kargo izini sistemden takip edebildiğiniz için şubeye geldiğini görebiliyorsunuz.Bir sorun çıksa bile şubeye gidip kargonuzu alabiliyorsunuz.En sağlıklısı ptt şubesine telefonla sormanız.

Geri