Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Selamlar.
Bir V_amp 2 almayı düşünüyorum arkadaşlar. Ama amerikadan getirteceğim için şimdi tedirginim. Acaba adaptörünü burada yaptırabilir miyim, ya da bulabilir miyim ?

slmlar boss gt6 kullanıcıları ya da anlayanlara bi sorum var alette yeni olduğum için şu mor ve ötezi bir derdim var şarkısının uygun ayarlarını elde edemedim bi türlü en doğru tab ve delay ayarlarını nasıl elde edebilirim

turke01 demiş ki:
Selamlar.
Bir V_amp 2 almayı düşünüyorum arkadaşlar. Ama amerikadan getirteceğim için şimdi tedirginim. Acaba adaptörünü burada yaptırabilir miyim, ya da bulabilir miyim ?

Evet yaptırabilirsin, Amerikadan nasıl getirtmeyi düşünüyorsun? Eğer internetse, Almanya'dan getirt o zaman bildiğim kadarıyla öyle bir derdin olmayacaktır :)

Bir de eğer yurtışından bir alet getirteceksen biraz daha para biriktirip daha iyi bir şey getirtsen verdiğin kargo parasına değse bence daha iyi olur :)

Korg ax 1500g kullanan var mı buralarda :)
Varsa bilgi alışverişinde bulunalım , preset ayarlarımızı paylaşalım.
Yada preset ayarlarını (şöyle süper tonlar yakalayabileceğim) bulabileceğim bir site varsa adresini yazan olur mu?

Ben kullandım ax1500 ama "g" miydi değil miydi bilmiyorum :) Aletin distortion tonlarını bir türlü sevemedim, zaten oldum olası processor sevmem ama bazı efektleri baya güzeldi :) Bence interneti araştır mutlaka bir forumu ve çeşitli tonlar için nasıl ayarlar yapman gerektiğinle ilgili bir database'i vardır :)

Dave Mustaine,
haklısın ama şu anki param ona yetiyor. Ve zamanım da kısıtlı. Teşekkür ederim cevabına. Bir sorum daha olacak. Her şeye karar verdim ama içimde bir tereddüt var. Ben gitara yeni başlayacağım. Acaba "x v-amp" gibi pedallı, daha küçük bir efektör mü alayım (fiyatı da uygun), yoksa "v-amp 2"ye mi karar vereyim. Siz ne dersiniz ? Yani yeni başlayan biri olarak "v-amp 2" bana fazla gelir mi ?

Merhaba arkadaşlar..
Gitara yeni başlıyorum, fakat eskiden tanışırım kendisiyle. Şimdi amfi almak istiyorum fakat ne alacağımı bilmiyorum. Aslında istediğim sesi amfinin mi yoksa başka bir düzeneğinmi ürettiğini bilemiyorum. Mesela sesi uzatmak ve daha metalik bir ses üretmek istiyorum.. gibi. Belki anlatamıyorum ama gitar hakkında fazla bir şey bilmeden de bu kadar anlatılıyor. Tuner vasıtası ile akort yapabiliyorum veya öyle zannediyorum. Tab'ları belli parçaların akorlarını basmak çok hoşuma gidiyor. Bu konulardaki cehaletimi mazur görün ve yardım edin bu arkadaşınıza ağabeyinize..Veya bu işin lugati, sözlüğü, kısaca bilgi edineceğim bir link biliyormusunuz? Herkese selamlar..

slmlar
bende 6 analog pedal var . pedal larımda şunlar: mxr dyna-comp,mxr 10 band eq,vox wah,boss ce-2 ,boss ds-2 ,ibannez tube screamer.. bunun yanında bi de bi tane delay dusunuyorumve

dip var acaba boss ns-2 ile bunu durdurabilirmiyim..bi de hepsini tek adaptorde toplamam mumkun mu ?? cunku farklı markalaroldukları için soruyorumm..
tesekurler

Merhaba arkadaşlar,
Prossesör almayı düşünüyorum.Kafamada iki marka var Digitech ve Boss ama Digitech bana biraz daha yakın.RP 80 veya RP 100 modelini düşünüyorum bunların artılarını eksilerini ve ya bu fiyat aralığında (200-230 ytl) başka prossesör tavsiyelerinizi bekliyorum kalın sağlıcakla

turke01 demiş ki:
Dave Mustaine,
haklısın ama şu anki param ona yetiyor. Ve zamanım da kısıtlı. Teşekkür ederim cevabına. Bir sorum daha olacak. Her şeye karar verdim ama içimde bir tereddüt var. Ben gitara yeni başlayacağım. Acaba "x v-amp" gibi pedallı, daha küçük bir efektör mü alayım (fiyatı da uygun), yoksa "v-amp 2"ye mi karar vereyim. Siz ne dersiniz ? Yani yeni başlayan biri olarak "v-amp 2" bana fazla gelir mi ?

pedallı derken ton değiştirebilmen için olan pedaldan mı bahsediyorsun yoksa "wah ve volume" pedalı olarak kullanılabilenden mi? Banan sorarasan v-amp al kendine. x-vAmp'in fiyatı yanılmıyorsam 10-20 dolar kadar ucuzdu v-amp'ten, tabii ne kadar paran var bilemiyorum ama v-ampler yırtdışında 100 dolar yani hazır vermişken v-ampi alabilirsin, zaten onun da footswitch'i var :) Aslına bakarsan yeni başladığın için çalarken ton değiştirmeye pek ihtiyacının olacağını sanmıorum, öncelikle şarkıların bölümlerini ayrı ayrı çalmaya çalışacaksın büyük ihtimalle çünkü :) Senin yerinde olsam v-amp alırdım ama x-vamp çok da iy ibilmiyorum onu da söyliyim :)

burokrat demiş ki:
Merhaba arkadaşlar..
Gitara yeni başlıyorum, fakat eskiden tanışırım kendisiyle. Şimdi amfi almak istiyorum fakat ne alacağımı bilmiyorum. Aslında istediğim sesi amfinin mi yoksa başka bir düzeneğinmi ürettiğini bilemiyorum. Mesela sesi uzatmak ve daha metalik bir ses üretmek istiyorum.. gibi. Belki anlatamıyorum ama gitar hakkında fazla bir şey bilmeden de bu kadar anlatılıyor. Tuner vasıtası ile akort yapabiliyorum veya öyle zannediyorum. Tab'ları belli parçaların akorlarını basmak çok hoşuma gidiyor. Bu konulardaki cehaletimi mazur görün ve yardım edin bu arkadaşınıza ağabeyinize..Veya bu işin lugati, sözlüğü, kısaca bilgi edineceğim bir link biliyormusunuz? Herkese selamlar..

Elde etmek istediğin ses konusunda biraz daha bilgi verebilirsen yardımcı olabiliriz, amfi kullanarak sesi aslen uzatmasan da, daha uzun süreyle duyabilirsin. Ve eğer yanılıyorsam affet ama bahsettiğin metalik ses "distortion" diye tabir ettiğimiz metalcilerin köküne kadar kullandıkları şey mi? Eğer oysa evet bir gitar amfisine ihtiyacın var. ama gitarının sesinde değişiklik yapmak için gitar amfisi değil de bir efekt pedalı alsan da onu bağlayuıp çalabileceğin bir amfiye, ya da bir bilgisayar gibi bir şeye ihtiyaç duyacaksın aldığın şeye göre...

tifo demiş ki:
slmlar
bende 6 analog pedal var . pedal larımda şunlar: mxr dyna-comp,mxr 10 band eq,vox wah,boss ce-2 ,boss ds-2 ,ibannez tube screamer.. bunun yanında bi de bi tane delay dusunuyorumve

dip var acaba boss ns-2 ile bunu durdurabilirmiyim..bi de hepsini tek adaptorde toplamam mumkun mu ?? cunku farklı markalaroldukları için soruyorumm..
tesekurler

Tahminimce dip gürültüsünün esas kaynağı kullandığın compressordur. Analog pedallarda genelde dülşük seviyelerde dip gürültüsü oluyor ama sayı artınca ve compressor kullanınca o dip gürültüsü rahatsız edici olabiliyor. Eğer klasik durumun dışında bir problem yoksa bir ns-2 işini görecektir :)

Adaptör konusununsa 2 noktası var. 1.si farklı markalar oldukları için eğer adaptörleri varsa onlardan yoksa da internetten kaç volt, kaç MA vs.lik adaptörlere ihtiyaç duyduklarını öğrenmelisin. eğer aynıysa bu değerler o zaman bir adaptörle, daha doğrusu çoklu adaptör görevi gören bir aletle işini görebilirsin. Bunu elektrikçilere yaptırman mümkün burda, Ankara'da Konya sokakta yapıyorlar. 2. nokta ise bu bahsettiğim çoklu adaptörler baya bir dip gürültüsüne yol açabiliyor :D

punkylemon demiş ki:
Merhaba arkadaşlar,
Prossesör almayı düşünüyorum.Kafamada iki marka var Digitech ve Boss ama Digitech bana biraz daha yakın.RP 80 veya RP 100 modelini düşünüyorum bunların artılarını eksilerini ve ya bu fiyat aralığında (200-230 ytl) başka prossesör tavsiyelerinizi bekliyorum kalın sağlıcakla

Ne istediğini , ne tarz müzik yaptığını bilmiyorum ama ben olsam digitech ve boss arasından boss'u tercih ederdim. 230 milyona olmasa da biraz daha ekleyerek kendine 2. el bir boss me-30 bulabilirsin tahminimce :)

hmm boss ha bir bakıcam blues ve enstrümantal rock üzerine müzik yapıyorum.Digitech vs Boss en iyisi gitarımı götüreyim ve deneyim ama önce bir gitarı satayım

alirifat demiş ki:
slmlar boss gt6 kullanıcıları ya da anlayanlara bi sorum var alette yeni olduğum için şu mor ve ötezi bir derdim var şarkısının uygun ayarlarını elde edemedim bi türlü en doğru tab ve delay ayarlarını nasıl elde edebilirim

Bizim Fırat var. O sana yardımcı olabilir belki :D

Bu arada MüzikTek mod'u arkadaşlardan bir ricam olacak. Sizce de bu sabit başlıklar fazlaca büyümedi mi? Ve açılan diğer bağımsız başlıklar kadar faydalı olabiliyorlar mı? Özellikle "Gitar ve ekipmanı hakkında herşey" gibi diğer sabit başlıklara oranla daha popüler olan başlıklarda sorulan soruların (ki forum tanımına göre üslubuna uygun yazılmış tüm sorular aynı önemdedir) %60-70'i cevapsız kalıyor. Ya da tek tük cevap geliyor. Fakat kullanıcılar konuyla ilgili olan sabit başlık yerine ayrıca bir başlık açtıklarında pek hoş karşılanmıyorlar (ki bu da normaldir). Moderatör arkadaşlarımın eğer biraz zamanları varsa bu konu ile ilgili biraz kafa patlatmaları mümkün müdür acaba? Ya da anket vb. gibi bir yolla kullanıcıların fikirleri alınabilir mi? Bence bu güzelim forum daha da güzelleşebilir.

Hoca saolasın,
Zaten kararımı vermiştim ama bir de bilene sorayım dedim. V-amp 2 alacağım. 20-30 $ için hiç uğraşmaya değmez, zaten herkes beğeniyor V-amp 2 'yi. Bir bildikleri var heralde.

euphrates demiş ki:
Bu arada Müziktek mod'u arkadaşlardan bir ricam olacak. Sizce de bu sabit başlıklar fazlaca büyümedi mi? Ve açılan diğer bağımsız başlıklar kadar faydalı olabiliyorlar mı? Özellikle "Gitar ve ekipmanı hakkında herşey" gibi diğer sabit başlıklara oranla daha popüler olan başlıklarda sorulan soruların (ki forum tanımına göre üslubuna uygun yazılmış tüm sorular aynı önemdedir) %60-70'i cevapsız kalıyor. Ya da tek tük cevap geliyor. Fakat kullanıcılar konuyla ilgili olan sabit başlık yerine ayrıca bir başlık açtıklarında pek hoş karşılanmıyorlar (ki bu da normaldir). Moderatör arkadaşlarımın eğer biraz zamanları varsa bu konu ile ilgili biraz kafa patlatmaları mümkün müdür acaba? Ya da anket vb. gibi bir yolla kullanıcıların fikirleri alınabilir mi? Bence bu güzelim forum daha da güzelleşebilir.

+1000

Öncelikle cevaba layık gördüğünüz için teşekkürler. Evet ben " distortion " yapmak veya üretmek istiyorum. Gitarım Washburn Oscar Shmidt. Bir gitar amfisi alsam ve daha sonra bahsettiğiniz eklentileri alsam olmaz mı? Sonuçta memur adamız..Unutmadan söyleyim ben İstanbul'dan yazıyorum. Benim işimi görecek marka ve fiyatta bir aleti nerden bulabilirim. 150-200 YTL ayırabilirim nafakamdan..Sevgiler selamlar..

arkadaşlar size bişey sorcam.aklımda bi kaç prosessör var.bunlar arasında bana bi tercih yapar ve bilgi verirseniz sevinirim?

1-pod 2.0 + food switch
2-pod xt + food switch
3-v- amp 2 + food switch

yada bunalrın dışında belki akustik gitarımı satıp pod xt live getirtme ihtimalim var.ne dersiniz?

şimdi pod xt ve food switch bayaa pahalı oluyo yurt dışında 500 $ ı geçiyo.bu ihtimal pek kuvvetli değil onun için.ben ve amp ve pod 2.0 üzerinde duruyorum.ama siz ne dersiniz.fikirlerinizi beyan ederseniz sevinirim.

kendinize iyi bakın.hepinize kolay gelsin.müzikle kalın.:D

melihbozkurt84 demiş ki:
arkadaşlar size bişey sorcam.aklımda bi kaç prosessör var.bunlar arasında bana bi tercih yapar ve bilgi verirseniz sevinirim?

1-pod 2.0 + food switch
2-pod xt + food switch
3-v- amp 2 + food switch

yada bunalrın dışında belki akustik gitarımı satıp pod xt live getirtme ihtimalim var.ne dersiniz?

şimdi pod xt ve food switch bayaa pahalı oluyo yurt dışında 500 $ ı geçiyo.bu ihtimal pek kuvvetli değil onun için.ben ve amp ve pod 2.0 üzerinde duruyorum.ama siz ne dersiniz.fikirlerinizi beyan ederseniz sevinirim.

kendinize iyi bakın.hepinize kolay gelsin.müzikle kalın.:D

burokrat demiş ki:
Öncelikle cevaba layık gördüğünüz için teşekkürler. Evet ben " distortion " yapmak veya üretmek istiyorum. Gitarım Washburn Oscar Shmidt. Bir gitar amfisi alsam ve daha sonra bahsettiğiniz eklentileri alsam olmaz mı? Sonuçta memur adamız..Unutmadan söyleyim ben İstanbul'dan yazıyorum. Benim işimi görecek marka ve fiyatta bir aleti nerden bulabilirim. 150-200 YTL ayırabilirim nafakamdan..Sevgiler selamlar..

ne tazr müzik yapmak istediğinizi söylerseniz daha iyi olur :) Önce amfi sonra diğer ekipmanı tabii ki alabilirsin hatta diğerini belki hiç almayabilirsin bile :)

abicim bizim grubun tarzı altarnatif rock.ama ben kendim her tarzı çalan bi adamım.yani kafama eserse evde matalde çalarım,kafama eser anadolu rock,hard rock çalarım yada blues çalarım.yani bi sınır koymuyorum kendime.tek sınır öyle death metal çalmıyacağım.ilgilendiğin için teşekküler.cevabını bekliyorum.kib.hepinize kolay gelsin.müzikle kalın.:D

melihbozkurt84,
bence pod2+footswitch, tabii eğer çok müthiş profesyonel işler yapmayacaksan. biliyorum "profesyonel iş" lafı birilerini rahatsız edecek ama bence gt6, podxt gibi aletlerde aşırı fazla detay var. bu yüzden pod2 daha kullanıcı dostu geliyor bana.

Geri