Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Line6 Pedalları nasıldır, Uber Metal edinme gibi bir düşüncem var. Trash'e death'e gidermi. Solo ve ritim karışık çalıyorum grupta.

Pek bahsedilmiyor Line6'lardan forumda.

arkadaşlar 350 tl gibi bir bütçeyle ikinci el hangi prosesörü önerirsiniz?ben zoom gfx5 ve korg ax3000g arasında kaldım hangisini önerirsizin ve başka bir alternatif düşünmelimiyim?bir de genelde alternatif,grunge,yeri geldiğinde trash metal yapılabilcek bi prosesör düşünüyorum

Zoom G9.2tt Twin Tube Guitar Effects Console arkadaşlar bu alet hakkında bilgisi olan var mı özelliklerini okudum gayet hoş görünüyor.. Sizce almalı mıyım bu pedalı? G9 400$ vermeye değecek bir alet mi sizce?

lupine demiş ki:
Zoom G9.2tt Twin Tube Guitar Effects Console arkadaşlar bu alet hakkında bilgisi olan var mı özelliklerini okudum gayet hoş görünüyor.. Sizce almalı mıyım bu pedalı? G9 400$ vermeye değecek bir alet mi sizce?
Kağıt üzerinde oldukça mükemmel, fiyatının hakkını rakiplerine göre de tek başına da fazlasıyla veriyor gibi duruyor, (hatta benim beklediğimden çok daha düşük açıkladılar fiyatını) ama yine de acele etmemek lazım... 1 ay kadar içinde ne olduğu belli olur...
Şimdiden şahsi görüşüm ise aletin benim için çok fazla olduğu... G7 bile aslında bana çok... O kadar özelliğe şahsen ihtiyacım yok. Ama ayağının altında herhangi birisinin olması kötü olmazdı... G9'un 2. pedalı çok iyi, özellikle tanıtımlardaki 1. seçenek (wah + drive/gain) çok yaratıcı olabilir... 2 lamba da aleti amfileştirmiş... Sonuç oalrak aslında kağıt üzerinde söylenecek çok fazla birşeyi yok ama herşeyden önce sesini dinlemek lazım... Yalan olabilir... :D

Değil 350, 1000ytl'ye kadar olan tüm bütçeler için bence tek alternatif bir dizi line6 ürünü ve pod xt serisi bir setup'tır. (xt veya xt live olabilir). Amfi gerektirmez, belki bir adet tech-21 pe 60'ile volume'unuzu yükseltebilirsiniz. Onun da fiyatı 400$ civarı olsa gerek.

GT-8 savunucuları gelmesin sakın, gt-8 alınca güzel de bir amfi almak lazım çünkü. Ben de biliyorum opeth'in gt serisi kullandığını ama yanında vox ve laney kullanıyor onlar diyerek konuyu bambaşka bir yere çekmeden bitiriyorum yazımı...

Arkadaşlar çok yakın zamanda distortion pedal alacağım ... Fakat ne alacağıma karar veremedim . Öncelikle çok sert bir müzik yapmıyorum (metal gibi) bu sebepten boss mt 2 , digitech death metal gibi pedallar düşünmüyorum(en azından şimdilik) . Alternatif ve pop rock ağırlıklı bir repertuarımız var . Bana nası desem safkan bir distortion lazım . Boss ds 1 , digitech hot head , dod supra gibi ... Bunların dışında da distortion pedallar var , hem de daha iyileri var fakat şu an benim açımdan bulunabilirlik çok önemli . Şu an elimde marshall jackhammer ve boss cs 3 var . Bu yüzden distortiona ek olarak overdrive bir pedala da ihtiyacım yok boss os 2 gibi ( jackhammer overdrive için iyi bir pedal .) Boss ds 1 in ve digitech hot head in ses örneklerini dinledim açıkçası hot head hoşuma gitti ama o örneklerin çok ta önemli olmadığını düşünüyorum , özellikle kullanan arkadaşların düşünceleri benim açımdan çok önemli(ds 1 , hot head ,supra ...) . Son olarak ; bir analog sette 3 4 değişik marka olması açıkçası bana garip geliyor ( sanki bana 1 tanesinin en fazla 2 tanesinin ağırlıklı olması , bunun yanına değişik 1 2 markanın gelmesi mantıklı geliyor ) Eğer bir sakıncası yoksa ağırlıklı bi marka olsun diye kasmayacağım ... Yardımlarınızı benden esirgemeyin ...

arkadaşlar B.C rich mockingbird gitar aldım heavy metal tonlarını elde etmek için hangi pedalı almalıyım 100 ytl civarında? DOD VFX86 hakkında ne düşünüyosunuz?

ZOOM 707 II nasıl bir pedaldır almaya değermi Yada O fiyat Aaralığında ona alternatif başka bir pedal olarak ne öneririsiniz Genelde Thrash Ve Death metal yapmaya çalışıyorum saygılar herkese

Abi şunu söyleyebilirimki uyduruk şeylerle uğraşmayın. Anladıım kadarıyla profesyonel setup istedii için analog hazırlamış arkadaşımız süperde etmiş.Ama bence en mantıklı olan o kadar kasmışken bi tanede BCB-60 alıp pedalları bağlamak ondada 6 tane pedal yeri war fakat 1 taende ekstradan çıkış war, yani 7 yapıo. Hem taşıma kolaylığıda sğlamış oluo. Ben aldım ve çok mutluyum.:) İyi günler

slmlar ben elektroya başlıcam yakında genelde soad vb sert yani metal ve rock müziğe uygun bir sistem yapmak istiyorum arkdşım bana boss gt6 veya 8 i fln önerdi ya da wah pedalı al dedi ama ne seçeceime karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim....

arkadaşlar digitech gnx 2 yi nasıl bilirsiniz?distortionları çok cılız kalırmı vede wah ı nasıldır?distortionu prosesör den önce girersek(kullananlar varsa) prosesörün kendi efekt sırasını bozmadan iyi bir sonuç alabilirmiyiz vede bunun yanında kullanmak için dist pedalımı yoksa wah mı önerilebilir?

emirizmir demiş ki:
Ben yanlış mı görüyorum yoksa bunlar arasında fark mı var,resimler arasında ton farkı mı var (resim kalitesi)İki resimide büyütüp yan yana koyun farkı anlarsınız.Boss metal zone mt2.Bunlar aynı pedallar mı?

simsiyah
http://www.zzounds.com/item--BOSMT2

yeşile çalan siyah
http://www.music123.com/Boss-MT2-Metal-Zone-i21788.music

Aynı aynı... resim kalitesinden öyle çıkmış. Hem farklı renkte Boss pedallar olabiliyor diye biliyorum. Üretim yerine göre değişiyormuş renkleri sanırım.

Geri