Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

selamlar ben elektroya başlıcam yakında genelde soad vb sert yani metal ve rock müziğe uygun bir sistem yapmak istiyorum arkadaşım bana boss gt6 veya 8 i fln önerdi ya da wah pedalı al dedi ama ne seçeceğime karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim....

arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var...

Zoom 505(2) nasıl bir prossesördür?kullanan var mı?ben marshall jackhammer alacaktım,ama bu alet için '10 tane analog alacağına 505 al dediler?'alıyım mı arkadaşlar?

anil_ogun_ demiş ki:
ben marshall jackhammer alacaktım,ama bu alet için '10 tane analog alacağına 505 al dediler?'alıyım mı arkadaşlar?
:D

ben de diyorum ki 10 tane 505 alacağına bir tane analog drive al daha iyi :)

laylaycılar demiş olmasın sakın sana bunları :LOL:

ayrıca kim dediyse müzik bilgisinin önünde saygıyla eğiliyorum :LOL:

cavernosum demiş ki:
anil_ogun_ demiş ki:
ben marshall jackhammer alacaktım,ama bu alet için '10 tane analog alacağına 505 al dediler?'alıyım mı arkadaşlar?
:D

ben de diyorum ki 10 tane 505 alacağına bir tane analog drive al daha iyi :)

laylaycılar demiş olmasın sakın sana bunları :LOL:

ayrıca kim dediyse müzik bilgisinin önünde saygıyla eğiliyorum :LOL:

evet evet laylaycılar söyledi...

arkadaşlar çok acele bugün karar vermem gerekiyor.zoom gfx4 mü yoksa digitech gnx1 mi önerirsiniz?tarz olarak alternatif şuan ama kendimce metal de çalıyorum tabiki metal distortionu beklemek zor bu aletlerden ama hangisi daha başarılıdır?ikisinin de fiyatı aynı buarada...

Erdem GNX1 linkini tekrar ver istersen.
GFX-4'le metal tonları alabilirsin. Farklı bir kullanımı var. Bence çok acele etme... Biraz daha düşün... Zoom'a çok takılma, satması çok zor oluyor...

abi düzelttim bir yanlışlık olmuş da...evet zoom kolay kullanımlı bir prosesör ve satması zor biliyorum hani gnx1 de daha az switch var falan bunlar kullanımı zorlaştırabilir ...
peki sen ne önerirsin son olarak ;)

Zoom hakkında yorumumu yaptım, hepsi için geçerli bu. GNX'leri pek bilmiyorum ama GNX1 footswitch olarak biraz yetersiz kalabilir... Eski Digitech'lere bakabilirsin, RP14 yada RP20 olabilir...

genelde daha fazla istiyolar eski rp serisi için...ve ayrıca elektronik aletler sonuçta miadını doldurmaya yaklaşmış olabiliyor ;) bir de gfx4 ün üretimi durmuş.bukadar kullanışlı bi aleti neden üretmemeye karar verdiklerini anlayamadım?ama gnx te gerçekten footswitch az...ne yapsam bilmiyorum şaşırdım kaldım :)

ama switch sayısında pek fark yok gibi...ikisinde de bank switch i hariç 3 switch var...gnx1 de biri amp (yani drive sanırım aynı zamanda) ikincisi efektler ve 3.sü delay ; gfx4 te de birincisi drive sonra ikisine herhangi efektler atanıyor sanırım yani ikisinde de bank switchi ile birlikte 4 switch var yanılıyormuyum yani kullanımda çok fark olurmu?

Dostlar sahnede rahat çalabilmek ve tonlara rahat ulaşabilmek için uygun,genel karakter olarak overdrive,distortion,delay,reverb,tremolo efekleri olan,volume pedalı olmasada olur(morley wah'ım var girişe onu bağlıcam çünkü),bank sitemide geçişlerde rahat olur..Bana bu tarzda önereceğiniz kaliteli prosesörler nelerdir.?
Aslında aklımda pod xt var ama onunda foot controlleri yer kaplıyo.
Neyse tavsiyelerinizi bekliyorum

Arkadaşlar Boss GT8'le aramda geçen olaylarda hiçbir suçu yokmuş aletin başka bir gt8 daha getirdik onda da aynı şey var bizim evin zemininde elektriksel bir durum var o nedenle kablolar etkileniyor.

Hatta size çoğu yerde göremiceğiniz bir durumda gösteriyim iki GT8 yanyana =)

resim0044do.jpg

resim0036my.jpg

Geri