Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

pardon her insan evladı gibi ben de karıştırabiliorum :)
laney hcm 65 de ya celestion G12T-75 yada G12T-100 var ama emin değilim.
power amp olarak kullanmak için bence fiyat/perfomans açısından biçilmiş kaftan bu amfi.

jedaynayt demiş ki:
ha bu arada şunu söyleyeyim cd input stereodur ve giriş empedansı farklıdır ama bir power amfinin girşi line in'dir ve giriş empedansı balanslı olur.
marshall mg serisinde celestion kullanmıyor.laney hcm 65 de o fiyat aralığındaki amfilerde.
e ztn sen p.a sisteme giriosan pedalı alma ztn bence evde çalacaksan da hcm 65 falan al üstünde celestion seventy's speakerlar var.

Haklısında ben MG serileri için söylemedim sadece =) Mg serilerinin dışında birçok seride collestion kullanıyor ama MG serilerinde veya Collestion olmayan speakerlarda da o karakteristikte speakerlar kullanıyor.O yüzden tüm marshalların kendine özgü bir havası vardır ya

peki bişey sölicem

ULTRA-G yi gt-8 e bağladığın zaman. GT-8 in output u ne oluo yine speaker/headphones mu oluo yani Gt-8 in speaker sim i hala açık mı oluo yoksa onu kapatio musun?

jedaynayt demiş ki:
pardon her insan evladı gibi ben de karıştırabiliorum :)
laney hcm 65 de ya celestion G12T-75 yada G12T-100 var ama emin değilim.
power amp olarak kullanmak için bence fiyat/perfomans açısından biçilmiş kaftan bu amfi.

Ben MG derim yanına Ultra-G derim CD input derim GT8 derim o kadar =P

NeroKing demiş ki:
peki bişey sölicem

ULTRA-G yi gt-8 e bağladığın zaman. GT-8 in output u ne oluo yine speaker/headphones mu oluo yani Gt-8 in speaker sim i hala açık mı oluo yoksa onu kapatio musun?

GT8 de speaker değilde sanırım benim kullandığım Line seçeneği yanlış hatırlamıyorsam, senden ondan bahsediyosundur sanırım.

GT8 de hiçbirşeyi kapatmayacaksın normal nasıl kullanıyorsan aynen kullanmaya devam ediceksin.

Diyeceksin ki peki iki kabin simülatörü işi bozmaz mı ? Bozmaz =)

Çünki GT8de ki kabin sim. sese hacim vermeye odaklı, Ultra-G'de kabin sim. ki ise sesi girdiğin her sistemin anlayabileceği bir dile çevirmek gibi.

Bunu şu şekilde açılayabilirim mesala siz evde bir partisyon yaptınız cubase ile fakat siz bunu başka bir bilgisayarda dinlediğinizde tizler baslar frekanslar sizin evdeki dinlediğiniz sounda gibi değil bu sesi nerden almanız gerekli olsa orayada gidip aynı sistemi kurmanız gerek.

Ultra-G ise bu cubase'de ki bu partisyonu tek bir bütüne çevirip mp3 olarak dışarı çıkartması gibidir.Evde, arabada, dışarda heryerde aynı soundu alabilmek için.

amca demiş ki:
NeroKing demiş ki:
İşte bu! ben de Adam Jones neden ibanez delay kullanio diodum =) saol açıklama için. ikinci elini ne kadardır bu ibanez DE7 nin?

Bir de Amca şu gt 8 olayı hakkında şunu diim. Ben de gt 8 var bi de sansamp Tri ac var, sansamp tri ac ın tonları gayet güzel. ben de dedim ki gt 8 e bağlarım koyarım efetkerleri de ordan eq sü herşeyi çok geniş sonuçta. Fakat bi baktım bağlayınca sansamp tri ac ın sesini bozuo. Çünkü dijital işlemden geçio ses. Bu yüzden gt 8 imi satmayı planliorum. ve gt-8in distortion tonları yeterli değil. o kadar amfi modelleri var herşeyi var, bi kere Gt - 8 i amfiyle kullanamiosun returnden girsen bile karakter katio amfi ses bozuluo. illa FRFR rig alman lazım Full Range Flat Response bi alet yani Klavye amfisi . Onu da yanında taşımak gerekio gt 8 de hayvan gibi bi alet zaten. Ama yine de dijitallikten kurtulamiosun.

İbanez geçenlerde 7 serisi pedalları içinde DE7 ve TS7'yi sınırlı üretim acaip renkli modellerle piyasaya sunmuş. Demek ki bu iki model tutuldu. Demek ki DE7'nin iyi olduğunu düşünen çok insan var :)
Forumda 70 ytl'ye bu pedaldan satıldığını gördüm. Hatta ben de çok sıkışık olduğum zamanlarda 75 ytl'ye satmak istemiştim, gitmemişti. İyi ki gitmemiş :)
Kıvılcımda 130 dolar filandı ama kışın bir kampanya vardı, %50 indirim yapıyorlardı pedallarda. O dönem tam alınacak zamandı vala.
Alışveriş sitelerinde de DE7 pedalla ilgili güzel şeyler yazmışlar.
Bir sitede amfide treble artırıldığında pedalın sesinin bozulduğu yazıyordu. Ayrıca forumdan sanırım Kerem arkadaştı, bu pedaldan memnun değildi. Ama ben bu tarz sorunlar hiç yaşamadım. Belki pedallar arızalı filandır.
Adam Jones'un analog delay kullandığını düşünüyordum. Sonuçta ibanezin de analog delayi var. Ama guitargeekte baktım, ibanez digital delay diyor, DE7 dememiş ama ibanezin digital delayi DE7 olduğuna göre dediğin doğru olmalı.

Açıkçası ben bu pedalı çok çeşitli kombinasyonlarda denedim ve her seferinde tellere sert vurduğumda ilk gelen orjinal seste değilde arkadan gelen delay seslerinde bozulma oldu. Pedal kapalıyken veya hiç bağlı değilken böyle bir bozulma söz konusu olmadı ayrıca daha önce delay olarak boss ps-2 kullandım şimdi de boss dd-3 kullanıyorum ve böyle bir sorun yaşamıyorum dolayısıyla bende ''amca''yla konuştuktan sonra pedalda bir sorun olduğunu düşündüm ve aldığım arkadaşla konuştum pedalı geri yolladım ki kendisi de bu pedalı çok seviyordu. Geri yolladığımda tekrar denemiş pedalı ve onda ise hiç bir sorun olmamış hatta şimdi setupında kullanıyor. Sorunu ben halen anlamış değilim ama sanırım bu pedalların GİRİŞLERİ(input) bosslar kadar yüksek sesi kaldırmıyor ve cızırdama yapıyor.

DreamofStyks demiş ki:
NeroKing demiş ki:
peki bişey sölicem

GT8 de speaker değilde sanırım benim kullandığım Line seçeneği yanlış hatırlamıyorsam, senden ondan bahsediyosundur sanırım.

GT8 de hiçbirşeyi kapatmayacaksın normal nasıl kullanıyorsan aynen kullanmaya devam ediceksin.

Çünki GT8de ki kabin sim. sese hacim vermeye odaklı, Ultra-G'de kabin sim. ki ise sesi girdiğin her sistemin anlayabileceği bir dile çevirmek gibi.

Bunu şu şekilde açılayabilirim mesala siz evde bir partisyon yaptınız cubase ile fakat siz bunu başka bir bilgisayarda dinlediğinizde tizler baslar frekanslar sizin evdeki dinlediğiniz sounda gibi değil bu sesi nerden almanız gerekli olsa orayada gidip aynı sistemi kurmanız gerek.

Ultra-G ise bu cubase'de ki bu partisyonu tek bir bütüne çevirip mp3 olarak dışarı çıkartması gibidir.Evde, arabada, dışarda heryerde aynı soundu alabilmek için.

O zaman GT-8 ile bi irff çal . sonra ULTRA-G yi ekleyip o riffi çal, bi farkına bakalım =) bi ara böle bi kayıt yaparsan çok sevinirim =)

[quote="KeReMmM]
Açıkçası ben bu pedalı çok çeşitli kombinasyonlarda denedim ve her seferinde tellere sert vurduğumda ilk gelen orjinal seste değilde arkadan gelen delay seslerinde bozulma oldu. Pedal kapalıyken veya hiç bağlı değilken böyle bir bozulma söz konusu olmadı ayrıca daha önce delay olarak boss ps-2 kullandım şimdi de boss dd-3 kullanıyorum ve böyle bir sorun yaşamıyorum dolayısıyla bende ''amca''yla konuştuktan sonra pedalda bir sorun olduğunu düşündüm ve aldığım arkadaşla konuştum pedalı geri yolladım ki kendisi de bu pedalı çok seviyordu. Geri yolladığımda tekrar denemiş pedalı ve onda ise hiç bir sorun olmamış hatta şimdi setupında kullanıyor. Sorunu ben halen anlamış değilim ama sanırım bu pedalların GİRİŞLERİ(input) bosslar kadar yüksek sesi kaldırmıyor ve cızırdama yapıyor.[/quote]

DE-7 alacaktım böle diince korktum şimdi off

NeroKing demiş ki:
DreamofStyks demiş ki:
NeroKing demiş ki:
peki bişey sölicem

O zaman GT-8 ile bi irff çal . sonra ULTRA-G yi ekleyip o riffi çal, bi farkına bakalım =) bi ara böle bi kayıt yaparsan çok sevinirim =)

Tamam bu gece yapmaya çalışıcam ablam istanbuldan geldiği için erken uyuyor gitar sesi ile uyandırmak istemem ama en geç yarın koyucam ;)

Ama söylediğim kombinasyonu yapan hatta sadece Ultra-G almaları için direttiğim sonra alanlardan hiçkimse asla pişman olmadı GT8 konusunda analoglarda da aynı şekilde.

Sizde olmıcaksınız emin olun ;)

O zaman bu alet pre amp gibi kullanılabilir mi?

Yani dielim bi distortion pedalım var herhangi bi Boss Metal Zone örneğin. Normal efektleri bağladım bi de Ultra G bağladım. mixere girdim , iş yapar mı?

anladıım kadarıyla o bana verdiin kayıtda adam distortion pedalına direk ultra g bağlamış. pre ampsiz.

NeroKing demiş ki:
O zaman bu alet pre amp gibi kullanılabilir mi?

Yani dielim bi distortion pedalım var herhangi bi Boss Metal Zone örneğin. Normal efektleri bağladım bi de Ultra G bağladım. mixere girdim , iş yapar mı?

anladıım kadarıyla o bana verdiin kayıtda adam distortion pedalına direk ultra g bağlamış. pre ampsiz.

Tabi ki deli gibi iş yapar hatta GT8'de olduğundan çok daha fazlasını yapar..Fakat Preampişlevini yapmaz çünki preamp dediğinde Gain,EQ vb etkenlerde içinde vardır ama ben senin ne demek istediğini anladım demek istediğin analogları amfiye girdiğimizde sesin lead tonuna dönüşmüş gibi insan kulağana gelmesini sağlayan frekans değişimini sağlar mı demek istedin sanırım.Evet sağlar=)

(Bu arada teknik terimlerin ne anlama geldiğini bilmiyorum o yüzden bana çağrıştırdığı anlam ile anlatıyorum, sonradan ona öle denmez die polemik olmasın)

ha tamam anladım =)

güzel ya ucuz bi alette , hmm gt-8 i kesin satıcam ona karar verdim çünkü amfi alamıcam. ama analog setimde şu ultra g yi kullanır mıyım acaba die düşünüorum =)

NeroKing demiş ki:
ha tamam anladım =)

güzel ya ucuz bi alette , hmm gt-8 i kesin satıcam ona karar verdim çünkü amfi alamıcam. ama analog setimde şu ultra g yi kullanır mıyım acaba die düşünüorum =)

Eğer pc hoparlörü kullanmıyorsan müzik seti gibi tweaterlı bir kabini olan set kullanıyorsan GT8'ini hiç satma derim.

Bende de amf yok vardı sattım hatta =)

NeroKing demiş ki:
Şu an analoğum yok ki =)

param da yok
GT-8 i 450 dolara bırakıp o parayla analog efetk alacam planım bu =)

Senin durum öleyse o zaman bence sakın analoğa geçme çünki analog demek bolca para demek artı analogta amfin olmaması GT8'de amfi olmamasından çook daha kötü birşey..sattığınla kalırsın doğru düzgün birşeyde geçmemiş olur eline üzülürsün.Az sayıda analog yerine para biriktir dediğim amfi ve ultra-g'yi al.

benım bı sorum olcak bu efektorlerden ve pedallardan fazla anlamıyom ama olsun...
attıgım rıtmlerı kaydedebılcegım ve ıstedıgım zaman acıp uzerıne solo atabılcegım sonra kapatıcagım bır alet varmı ılgılenıp cevap yazarsanız cok sevınırım

Geri