Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

guraynet demiş ki:
merhaba digitech gnx 2 hakkında bilgi verirmisiniz?Arama dan baya bir baktım ama tatmin edici gelmedi bana.
drive lari nasıl?hangi tur muzikler yapılabilir?
artık cok mu eskidiler?birde digitech yeni bir seri cıkarıp tarihe mi karısacak bunlar?
cok dijital oldugunu duydum.sizce nasıl?
efektleri hakkında neler soylenebilir?wah ı nasıl?
son olarakta gnx3 ile sadece kayıt farkı mı var?
boss gt8 ile arasında daglar taslar mı var?:LOL:
ilgilenenlere simdiden tesekkurler

Bende de digitechin pros.larına karşı bi ön yargı vardı ama deneyince beğendim gerçekten.Rp serileriyle ton olarak kıyaslanacak modeller değilidr GNX ler.Bildiğim kadarıyla sadece kayıt farkı war gnx3le.Wahı fena değil ama beni pek memnun etmedi açıkcası.Kullanım acısından GT8 ve GT6 dan daha kolaydır. Bossun bu modellerini aldığın zaman uzay mekiği gibi gelio hakikaten ama tabiki de daha ii modeller. Daha başka bilgiye ihtiyacın olursa söliyebilirm ;)
Tarihe karışma lafına gelince yeni efektler icad ederslerse karışır ;) Hangimiz tarihe karışmıyajaz ki :D :D :D

bu gün bi arkadaşımda ciddi bi şekilde tartışmaya girdik arkadaşım elektro prosesörününü bassda kullanılabilceini ve bi şey olmıcanı söledi kendiside denemiş heralde hiç bişi olmamış bu doğrumu bass gitarı elektro prosesörüne bağlarsak bişi olmazmı bence olması lazım olursada nolur veya ne kadar zamanda bişi olur pedalamı olur gitaramı olur üstelik gitar aktifse nolur aklım çok karıştı şimdi bi kaç kişi çıkıp bass la bass procössörü kullan dicek bende öle olması gerektini biliorum ama sadece merak ettim o kadar tartışmadan sonra bilen veya tecrübesi olan varmı

bi kere gereğinden az az ses verebilir çünkü bas gitarın daha fazla amplifikasyona ihtiyacı olduğunu birçok yerde okudum.
ayrıca tonal olarak sağlıklı bir çözüm olacağını sanmam.
gitar pod 2.0 ı ile bas gitar kaydeden insanlar duydum, ayrıca ben elektro amfisine bas takıp çaldım yani çok üstün bir bas sesi gelmiyor ama zorunlu kalındığında yapılabilir.
bir problem oluşursa prosesörde oluşur. aklınızda bulunsun.

bu arada söylemeden geçmek istemedim en iyi distortion diye bir şey mi var acaba distortion bir tone değil midir? her gurbun tarzı ve isteğine göre bir sürü pedallar var en iyi demek doğru olmaz gibime geliyor yanılıyor muyum?

gdlssfrog demiş ki:
bu arada söylemeden geçmek istemedim en iyi distortion diye bir şey mi var acaba distortion bir tone değil midir? her gurbun tarzı ve isteğine göre bir sürü pedallar var en iyi demek doğru olmaz gibime geliyor yanılıyor muyum?

yanılmıorsun, gayet de doğru bişey dedin. "Renkler ve zevkler tartışılmaz" kapsamı içine girebilecek bi konu Distortion tonu =)

selamlar..

az önce ayrı bir başlık açtım sanırım, yönetim kusura bakmaz umarım çünkü burayı görmemiştim..

arkadaşlar,
ben bir ay once bir slash crybaby satın aldım ve şu anda bozuk..bunu tamir edebilecek istanbul ya da tekirdağ yakınlarında kimi bulabilirim??..
bir kaç güne kadar izmire gitmek zorundayım..
orada yapabilecek birisi varsa o da işime gelir..

şimdiden çok teşekkürler..

vesselam..

someone help me!

arkadaslar benimde bi sorum olacak. bi kac ay once digitech df-7 aldim. aleti evdeki 15vatlik kucuk anfimle kullanirken hic bi sorun yasamiyorum fakat studyoya girince metalzone metalmaster gibi sert distorsin tonlarini sectigimde (gain sonda) inanilmaz bi dip gürültüsü aliyorum. aletin bas tiz mid ve mid freq.. eko ayarlarini düz kullaniyorum, gürültü anca gaini yari yariya kisinca kayboluyo. bu durum aleti pille kullanirkende böyleydi benim dandik bi 9volt 300miliamper adaptorle kullanirkende böyleydi, aleti emg 81li bir gitarda kullaniyorum. bi arkadas sorunun adaptörden olabilecegini dedi bu nekadar dogrudur?

mrblar gitar-rv5-amfi üçlüsünü bağlasam ve drive tonlarını amfiden alsam istediğim verimi alamam rv5ten öyle değil mi?yani rv5ten önce mutlaka bir drive pedalı gerekli midir?yardımcı olursanız sevinirim..

Re: someone help me!

metal_ruh demiş ki:
arkadaslar benimde bi sorum olacak. bi kac ay once digitech df-7 aldim. aleti evdeki 15vatlik kucuk anfimle kullanirken hic bi sorun yasamiyorum fakat studyoya girince metalzone metalmaster gibi sert distorsin tonlarini sectigimde (gain sonda) inanilmaz bi dip gürültüsü aliyorum. aletin bas tiz mid ve mid freq.. eko ayarlarini düz kullaniyorum, gürültü anca gaini yari yariya kisinca kayboluyo. bu durum aleti pille kullanirkende böyleydi benim dandik bi 9volt 300miliamper adaptorle kullanirkende böyleydi, aleti emg 81li bir gitarda kullaniyorum. bi arkadas sorunun adaptörden olabilecegini dedi bu nekadar dogrudur?

Bence o kadar fazla gain açmaman gerekio. Belli bi gainden sonrası zaten dip gürültüsü yaratacaktır. Gaini açtıın zaman levelını kıs bari pedalın o şekilde dengele. gainla birlikte volume da yükselio haliyle

guitarist76 demiş ki:
mrblar gitar-rv5-amfi üçlüsünü bağlasam ve drive tonlarını amfiden alsam istediğim verimi alamam rv5ten öyle değil mi?yani rv5ten önce mutlaka bir drive pedalı gerekli midir?yardımcı olursanız sevinirim..

evet benim de merak ettiğim bi konu bu

Normalde efetk sıralaması

Wah - Drive - Preamp + Effektler (delay,reverb,chorus..) die oluyor.

pedalların varken bi sorun yok da Amfi distortionı kullandıın zaman efetkleri nasıl driveın sonrasına atabilirsin ki?

Bir de kendi sorumu soriim son olarak =)

Şimdi analog setupımı kurdum sayılır. Fakat gitarım Les Paul ve bu yüzden sahnede sürekli akordumu kontrol etmem ve düzeltmem gerekicek. Boss TU-2 ye verecek param kalmadı. Sahnede tune etme alternatifi neler var ucuz yoldan. Bi de jakı pedallardan çıkartıp tunera bağlama dışında =)

NeroKing demiş ki:
Bir de kendi sorumu soriim son olarak =)

Şimdi analog setupımı kurdum sayılır. Fakat gitarım Les Paul ve bu yüzden sahnede sürekli akordumu kontrol etmem ve düzeltmem gerekicek. Boss TU-2 ye verecek param kalmadı. Sahnede tune etme alternatifi neler var ucuz yoldan. Bi de jakı pedallardan çıkartıp tunera bağlama dışında =)
planet waves'in kromatik akort aletleri var. 85$ gibi bir fiyata satılıyor kadıköy srv müzikte. belki daha uygun bir fiyata bulabilirsin. bildiğin normal bir pedal gibi çalışıyor. ayrıca cort'un akort aletlerinde kablo giriş ve çıkış yerleri var. bu da normal bir pedal gibi sinyali üzerinden geçiriyor, setup'ın başına ekleyelerek kullanabilirsin. anlatamadım galiba :roll:

Geri