Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Selamlar;

Arkadaşlar birşey soracağım! prosesör ile distortion aynı şey midir? aynı şey değilse aralarında ki fark nedir?ne işe yarar bunlar ya da yangisini önerirsiniz?çünkü ikisininde tam olarak ne olduğunu bilmeden alışveriş yapmak ve sonra pişman olmak istemiyorum...Yardımcı olursanız sevinirim....

sağolun şimdiden....

oktavyus demiş ki:
sevgili AllexStone

Cevapların için teşekkürler.ben pod xt live olayından vazgeçtim.senin de dediğin gibi wah efekti filan biraz zayıf kalıyor.onun için şimdilik benim pod 2.0 a bir tane wah almayı düşünüyorum.dunlop orginal cry baby almayı düşünüyorum ama bu beni tatmin eder mi nedersin???(tabiki joe satriani şarkıları için)

Pod 2.0 ile nasıl bir Satriani soundu yakaladığını bilemediğim için yanında sadece wah pedal alınca senin tatmin edermi bilemiyorum. Sonuçta Satriani nin soundunun temelindeki iki ana özellik temel rengi oluşturuyor : hi-gain/smooth.. Yani drive lar hi-gain olacak ama ton smooth yani yumuşak kulağa hoş gelen melodiyi taşıyabilen onu sertleştirip agresif hale getirmeyen ve temiz akışkan. Sonuçta hi-gain i elde etmek mümkün oluyor çoğunlukla ama o tonu smooth hale getirmek biraz uğraştırıyor.

Eğer Pod 2.0 ile yukarda bahsettiğim tonlara yaklaştıysan elbette yanına alacağın bir wah ile çok tatmin olursun. Wah konusunda da Billie Joe gibi bende 535Q önereceğim hem böylece daha fazla wah alternatifin de olmuş olur.

Selamlar...

benim sorum aptalca gelebilir kusura bakmayın:
proccesor ler amfiden çıkan sesi güçlendirir mi bunu sormak istiyorum.örneğin sadece gitardan bi amfiye giriş yaptığımız ses ile proccesor(zoom,digitech vb.) ler ile giriş yaptığımız vakit alacağımız sesin gücünde bir artış oluyor mu?
Tam tenik ismini bilmediğim için 'güç' kelimesini kullanıyorum farkındasınızdır :) kusura bakmayın artık..

Marshall JH-1 i nasıl bilirsiniz?

yani biraz Trash palm muted power akorları çalınıp sonra biraz Nu metal takılıp ardından power metal çalınabilirmi?

Pod 2.0'ı Boss Me serisine bağlayan var mıdır? Alınan sonuc nasıl merak ediyorum. Malum Pod'un efektleri vasatından altında ancak drive'ları bir o kadar da gusel. Bu yuzden vazgecemiyorum bir turlu Pod 2.0 sevdasından. Bu şekilde bir kombinasyon nasıl bir sonuc verir.

U.

Sevgili Kontraktr,

Bende bundan önce Me-33 vardı. Me-33 e haricen hangi pedalı bağladıysam verim alamadım. Alet sanki sadece tek bir ünite gibi kullanılmak için üretilmiş. Guitar-->ibanez crunch rythim-->me-33FX (amfi simulasyonu kapalıyken sadece efektler) şeklinde ve daha başka bir sürü mantıkla denedim olmadı. Alet arkasına cihaz bağlattırmıyor sonuç kötü oluyor ama önüne bağladığında iyi sonuçlar alıyordum eh bu durumunda me-33 le pek alakası yok gerçi.
Yani Gitar-->Me-33-->Behringer DSP2024P önüne cihaz bağladığım durumlar.

Ehh sanada Gitar-->Pod 2.0-->Me-33Fx (amfi simulasyonu kapalıyken sadece efektler) şeklinde bir setup lazım ama ben hiç tavsiye etmem. En son şu şekilde bir deneme yapmıştım sonra me-33 ü bir yerlere çarpıp kırmak istemiştim. :LOL: :
Gitar-->Rp100-Me-33FX (amfi simulasyonu kapalıyken sadece efektler)

Selamlar...

SOAD demiş ki:
Selamlar;

Arkadaşlar birşey soracağım! prosesör ile distortion aynı şey midir? aynı şey değilse aralarında ki fark nedir?ne işe yarar bunlar ya da yangisini önerirsiniz?çünkü ikisininde tam olarak ne olduğunu bilmeden alışveriş yapmak ve sonra pişman olmak istemiyorum...Yardımcı olursanız sevinirim....

sağolun şimdiden....

Prosesör birçok efekti içinde barındırır. Distortion da bunlardan biridir. Prosesörü öneririm çünkü aynı anda birkaç efekti kullanabilirsin.

kontraktr demiş ki:
Pod 2.0'ı Boss Me serisine bağlayan var mıdır? Alınan sonuc nasıl merak ediyorum. Malum Pod'un efektleri vasatından altında ancak drive'ları bir o kadar da gusel. Bu yuzden vazgecemiyorum bir turlu Pod 2.0 sevdasından. Bu şekilde bir kombinasyon nasıl bir sonuc verir.

U.

Pod 2.0'ın önüne analog bir amfi similatorü bağlıya bilirsin. sampsam gt2 gibi

jim dunlopu istanbul pera müzik satıyor diye biliyorum

acaba crybaby 535q nun sıfır fiyatı nedir orada?
yada başka yerden alan arkadaşlar ne kadara almışlar acaba?

manowar da benim dikkatimi çok çeken bişi bu
onların sololarındaki sesi yakalıyamıyorum şimdi komik gelebilir ama hani "dilililililidililii" oluyo ya :D o sesi nası alabilirim gitarımdan

SithLord demiş ki:
onların sololarındaki sesi yakalıyamıyorum şimdi komik gelebilir ama hani "dilililililidililii" oluyo ya :D o sesi nası alabilirim gitarımdan

Hemen söyleyeyim. Stack marshall JCM900 ile 4*12 lik 1960 kabin alıp presence 5-7 arası açman gerek! Tabi Marshall gainini kullanman da gerek.

Atalay demiş ki:
SOAD demiş ki:
Selamlar;

sağolun şimdiden....

Prosesör birçok efekti içinde barındırır. Distortion da bunlardan biridir. Prosesörü öneririm çünkü aynı anda birkaç efekti kullanabilirsin.

anlaşıldı teşekkür ederim....

Atalay demiş ki:
SithLord demiş ki:

Hemen söyleyeyim. Stack marshall JCM900 ile 4*12 lik 1960 kabin alıp presence 5-7 arası açman gerek! Tabi Marshall gainini kullanman da gerek.

puf yani zor olcak bnm zoom 707 idi sanırım ya da 606 onla olmaz yani :D

Sorum şu biz amfi similatörlerini amfilerin return girişlerinden girerek ton ayarlarını reverblerini kullanmıyoruz.O zaman kabine direk giriş yapsak her şeyi onun üstünden halletsek zaten jackı takıp gerisni processor üstünden halletmiycezmi.Yanlışmı düşünüyorum.Doğruysam amfimi satıp adam gibi hoparlör alıp elektronikçiye gidicem abana bunu besliycek güç yaknağını yap diycem gerisini marangozla çözücem.Tamamen şaçmalamışta olabilirim.

Billie_Joe demiş ki:
hayır abi dedigin cok dogru mesela ; (hayel ürünüdür :))jcm 900 kabini alıp herhangi bir power amfi ile pod tx live alırsan kendinden gecersin

Bunu vamp2 ile yapabilirmiyiz.ÇÜnkü rp200 de bile kullanmıyoruz ton ayarlarını sonuçta kullanılan hoparlör ve ona güç sağlayan ünite.

Geri