Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

vampla gayet mukemmel bir sonuç alırsın cunku gitar amfisinin pre amo vardır kucuk kotu bişi de olsa vardır sen ona amp simulasyonu girersen inputtan pre amplar cakısır ses bozulur ama vamp2 nin amp simlerinde mesela blues reverb u secip kabine power amp ile baglarsan mukemmel bi sonuz alırsın kolay gelsin hatta onune microfon daya kayıt al bizde dinleyelim kolay gelsin

Yazın uğraşıcam bu işle likidite bulursam.50wlık bi şey evde yeter bana fazla bile gelir hatta.Fiyatlar nedir 50w yada 30w kabinlerde marshalllın 30w amfisi 450 küsür(küfür) bi şey.30w lık kabin olurmu zannetmiyorum ama 50w bulunur heralde.

katilinek demiş ki:
kontraktr demiş ki:
Pod 2.0'ı Boss Me serisine bağlayan var mıdır? Alınan sonuc nasıl merak ediyorum. Malum Pod'un efektleri vasatından altında ancak drive'ları bir o kadar da gusel. Bu yuzden vazgecemiyorum bir turlu Pod 2.0 sevdasından. Bu şekilde bir kombinasyon nasıl bir sonuc verir.

U.

Pod 2.0'ın önüne analog bir amfi similatorü bağlıya bilirsin. sampsam gt2 gibi

Zaten Pod'un amfi sim.lerini(drivelarını) alıcam, soruyu anlamadın sanırım..

Alexstone(abi unuttum adını valla :) ), çok sağol..Beni bir ME serisi alıp, ertesi gün satılığa çıkarmaktan kurtardın. MM4 gelicek yakında, o zaman nasıl sonuc verdigini yazarım buraya.. Belki POD2.0 efekt sorunu ucuz yoldan cozumleyebilir.

beyler dikkatle bakmanızı ve bilgilerinizi benimle paylaşmanızı istiyorum:
zoom505 mi yoksa digitech mi ikisi arasında kaldım deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim..param 200 250 ytl arası bişe ,bu fiyata başka ne alabilirm tavsiyelerinizede açığım,çok ileri düzeyde gitar çalmıyorum,ne çok sert nede çok soft çalıyorum..yeter bukadar yazımı sonlandırıyorum

dou demiş ki:
beyler dikkatle bakmanızı ve bilgilerinizi benimle paylaşmanızı istiyorum:
zoom505 mi yoksa digitech mi ikisi arasında kaldım deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim..param 200 250 ytl arası bişe ,bu fiyata başka ne alabilirm tavsiyelerinizede açığım,çok ileri düzeyde gitar çalmıyorum,ne çok sert nede çok soft çalıyorum..yeter bukadar yazımı sonlandırıyorum
Zoom 606 alırsın 250 ytl ye. wah pedalı falan da var. Ama çok şey bekleme. Evdeyken de tak kulaklığını bak keyfine. Digitech lerden pek anlamam ama elemanın biri rp50 miydi rp20 miydi hatırlamıyorum , ufak bişeydi , içinde davul makinası da vardı. Dsitortion tonları pek hoşuma gitmedi.

Digitechlerin sesiini beyenmiyorum rp200 denedim ama evdeki 505 daha iyi çok fazla ton seçeneğin yok ama temiz ve güzel ses alabilirsin.606 2 leri denemedim ama rp lerden iyidir bence

arkadaşlar ben bi kaç şeyi merak ediyorum
daha yeni yeni böyle teknik şeylerle uğraştığımdan mazur görürsünüz inşallah :D
bu pedallar ne işe yarıyor biliyorum wahwah var peki başka ne tür pedallar var ben bi resimde 4-5 pedal görmüştüm
bir de 2-3 processer arka arkaya mı bağlanıyor böyle büyük konserlerde falan nasıl oluyor yani?
bağlanıyorsa nelere dikkat edilmesi gerekiyor

katilinek demiş ki:
Digitechlerin sesiini beyenmiyorum rp200 denedim ama evdeki 505 daha iyi çok fazla ton seçeneğin yok ama temiz ve güzel ses alabilirsin.606 2 leri denemedim ama rp lerden iyidir bence

Bildiğim kadarıyla 606 II diye bir model yok , 606 nın kullanım kılavuzunda "highly derived from 505 II" yazıyor. 505 II den tek farkı fonksiyon pedalı olması , burdan volume,wah,drive,delay gibi ayarlar yapılabilmekte.

slm arkadaslar.benm rp80 im war fakat yukseltmek istiyorum model olarak we rp100 falan dusunuyorum.ancak sizlerdende fikir almak istiyorum.bana ne tawsiye edersiniz o fiyat araliginda.wah pedali olmak zorunda deil.we illaki digitech de olmasi gerekmiyo.ben alternatif yerli yabanci rock yapiyorum grup olarak.we soyle saglam temiz we çok digital olmayan ses istiyorum.yardmlarinizi bekliyorum.simdiden tesekkurlerrr....

ben bi kaç şey sormak istioyorum:

1)Bazı konser çekimlerinde falan da gördüm milletin önünde processor takımı duruyo 4-5 pedal 3 processor falan bunlar nası oluyor? ne işe yarıyor? processor lar niye bağlanıyor? neye göre bağlanıyor? o pedalların türleri ne noise, wah gibi şeyler duydum?

2)Benim zoom 505 II 'm var ben şimdi buna ayrı güzel bi wah pedal alsam nasıl olur

3)Benim gitarımda istediğim şey çok temiz net ve bana çaldığımı veren bi distortion elimde cort x-2 var ve şu anda değiştiremem gibi gözüküyor 200 milyona falan nasıl daha güzel ses alırım

rastansaga demiş ki:
Sıfır boss mt2 pedal alınca yanında orjinal adaptörünü veriyorlar mı acaba?

Şimdiden teşekkürler.

Selamlar,

Gecenlerde buradan bir arkadasin tavsiyesi uzerine Boss Metal Zone icin bir elektrikciden Watt ve mA degerlerini karsilayan bir adaptor aldim (10 YTL'ye). Boss Metal Zone ile hic sorunsuz kullaniyorum.

darkmatter

arkadaşlar benim pod 2.0 ilgili bir sorum olacak..
kullanım kılavuzun da okudum customizing amp models and effects bölümün de customization modu aktif hale getirmek için önce save tuşuna basılı tutup daha sonra manual tuşuna basın diyor.bu olayı yapınca ne oluyor tam anlamadım herhalde efektlerin ince detay ayarlarını mı yapıyoruz bunu yapmak için pod u bilgisayara mı bağlamak gerek.:)

SithLord demiş ki:

1)Bazı konser çekimlerinde falan da gördüm milletin önünde processor takımı duruyo 4-5 pedal 3 processor falan bunlar nası oluyor? ne işe yarıyor? processor lar niye bağlanıyor? neye göre bağlanıyor? o pedalların türleri ne noise, wah gibi şeyler duydum?
biri şunun cevabını verebilir mi

SithLord demiş ki:
SithLord demiş ki:

biri şunun cevabını verebilir mi

bildiğim kadarıyla anlatıyım.pedalların hepsi ayrı efektler için.mesela biri phaser,biri flanger,biri chorus...bazı gitaristler aynı efekt pedalından
iki tane de koyabiliyorlar setuplarına,farklı değerlerde kullandıkları için.prossorleri de aynı şekilde kullanıyolardır,mesela bi processorun distortion tonunu çok seviyordur,başka bir tanesinin de fuzz tonunu(atıyorum bunları,başka şeyler de olabilir)yada processorleri equalizer olarak kullanıyodur.bir çok nedeni olabilir yani.bağlanma olayı ise biraz karışık.bağladığın sıraya göre tonunu etkiliyor,uzun bi mevzu,ama önemli olan tad alma meselesi,deneyip görmek gerek yani.pedalların da bir çok türleri var,her efekt için pedal olabiliyor.mesela noise dediğin zannedersem dip gürültüyü önleyici pedal,wah ise bildiğimiz wah pedalı,hani şu kirk hammett'ın çoğu soloya kattığı efekt.biraz araştırıp daha kesin sorularla gelirsen daha iyi yardımcı oluruz

Geri