Sahte Gitarlar

Köprü ve volume potunun yzaklığı yakınlığına bakarak anlayabilirsiniz %80i tutturamıyor çakmaların en az çok uzak oluyor.
Edit:Uzunca tartışılan su yeşili telede toplama bir gitar 800TL'ye ilani vardı diye hatırlıyorum.
Bu arada cnc kesiyor deyip headstock aynıdır demek olmaz aksine headstock en çok eleveren detayları içerir Chibsonlardaki headstock kanantları eşit olmaz ve genelde orjinalınden alçak olurlar.Fender için zaten düzgün kesim zor iş :)Gibson'unkini kare uzerinden yontup 2 parça ekleyerek yapabiliriz :)

Son düzenleme:
Pluton Music

IMG_2372.jpg

Bu linkteki Anderson gerçek değil sanırım ilgili ilan düzeltilmeli yada satılsın diye bırakılmış satanında haberi yok...Gerçi her satıcının verdiği bilgiye görede ilan açılmamalı, varsa eksiklik düzeltilmeli.

Bu gitarın sahibini tanıyorum. Kendisi amerikadan tom anderson diye satın almış bir çok özelliğide tom anderson'lar ile özdeş... Lakin gitar aslında tom anderson değil. Bildiğim kadarıyla 80'ler de warmoth gibi çalışan tom anderson ( yada schecter da olabilir. 80'lerde schecter'lar ile ortak bir üretim durumları vardı) sipariş üzerine gitar yapmaktaydı. Tüm parçalar hazır sök tak misali. Siz sınırlı seçeneklerden gitarınızı topluyosunuz vs vs.

Bu gitarın aslında ben schecter yapımı olduğunu düşünüyorum bi ara ciddi bir araştırma içersindeydim. Buna benzer bir gitar daha vardı amerika forumlarında... Bir çok kişi schecter yapımı olduğu konusunda birleşmişti filan... Hatta 2-3 sene önce bende almaya niyetlenmiştim. Fakat $ kuru çok coştu artık el süremem :)
Gitarı hiç denemedim, eminim ki çok güzel bir gitardır. Hardware çok sağlam işcilik vs güzel görünüyor. Fiyatı 2500 dolaylarında olsa sanırım daha albenili bir gitar olur o zaman....

Ben de tom amcanın 2 gitarı mevcut bunun la alakası yok yani birde kendisine sormak gerek tabi. Belki sahibinin bir bildiği vardır diyecem ama kesinlikle eminim Anderson değil, belki gövdesi olabilir ama kapak ağaçlarının deseni farkli normal de cok özeniyorlar... Yani manyetikler vs vs ilginç geldi belki dediğin gibidir başka firmalar için yaptigi zaman birisi toplamıştır gövdeyi bundan alıp ama kesinlikle sap Anderson değil...

Çin malı değil, Çin üretimi Squier Bullet Strat modified by devastator and @evrenozlu :)
Arkadaş her kim ise inatla satışa koyuyor Amerikan diye. Hani hak ettiği fiyata satmaya kalksa geri bile alırım. O kadar da sağlam bir gitar.

Çin malı değil, Çin üretimi Squier Bullet Strat modified by devastator and @evrenozlu :)
Arkadaş her kim ise inatla satışa koyuyor Amerikan diye. Hani hak ettiği fiyata satmaya kalksa geri bile alırım. O kadar da sağlam bir gitar.

Eleman ile yazışmalarım halen duruyor. Hatta squier olduğunu söylediğimde Şok olduğunu ve aldığı arkadasın kendisini kandırdığını belirtmişti. Ama anlaşılan o ki, asıl sahtekar kendisi

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Yukardaki 2 ilan aynı kişiye ait:
Arama Sonucu - sahibinden.com

Bu kişinin vermiş olduğu ilanlar arasında bu forumda da bulunan bir ilan var ve birebir aynı:
Satılık - Fender Usa Hm Strat, Takas Seçenekleri Yenilenmiştir

Bu da USA hot-rod 60's strat olduğu iddia edilen gitarın benim elimdeykenki hali:
Ekipmanını Göster Ey Turkrockçı!!!

Hatta köprüdeki humbucker takılı halini de ekleyeyim:
DSCF5501.JPG

Neticede mutlaka o da bu sayfaya bakıyordur diye düşünüyorum. Umarım kendisi detaylıca izah eder durumu.

Son düzenleme:
Geri