Sahte Gitarlar

Yalniz mapofheart hakli. Dedigi gibi "00170420" seri numarasini Google'dan aratinca ilk cikan linkler direk sahte Les Paul'ler hakkinda.
Yani bu seri numarasi bircok sahte gitarda kullanilmis. Ayni seri numarali baska bir sahte Les Paul daha once benim de karsima cikmisti. :)

Yıllar önce taklit edilmiş seri numaralarından oluşan çarşaf çarşaf kara liste de yayınladılar ama. O yüzden dikkatli olmak lazım. Ha, keşke geçmişte de böyle çakma seri numarası kullanma alçak gönüllülüğünü (!) gösterselermiş. Dünyanın bir ucunda bir halt yeniyor, tasası burada bizi geriyor :)

Arkadaşlar merhaba geçenlerde dikkatimi çekti ve almayı düşünüyordum bu gitarı ve replikalarını nasıl anlarım diye araştırdım ama birşey bulamamıştım tam alıcakken yine bu forumda bir kaç arkadaşımızın yazdıklarını okudum ve sahte gitarı almaktan son anda kurtuldum. Yakın zamanda size sahte seri nolarını ve isterseniz konuşmalarınıda atarım ama bu gitardan uzak durun replikadır. https://www.sahibinden.com/ilan/ali...ure-bulleye-acil-satilik-313841026/pasif-ilan yeni ilanı da bu https://www.sahibinden.com/ilan/ali...gnature-bulleye-acil-satilik-316888567/detay/ Sahtelerin headstockun arka tarafı v şeklinde klavyeye bağlanıyo ve seri numarası ZW 057 tarzında oluyo bu çocuğun bana verdiiği seri nor 20051235 şu tarzda birşeydi. Lütfen böyle insanlara aldanmayın arkadaşlar.

Bende abartılı ilanlara yazmıştım aynı gitarı
Zaten bu fiyata orjinal lp custom satanı hapse atarlar o gitara nasıl kıydın diye :)

Dean'in şuan yurtdışında bir zamanlar Türkiye'de de satılan 300-400dolar aralığında ucuz gitarları mevcut, sahte olduğunu iddia ediyorsanız size sahte olduğunu düşündürten sebebi tartışmaya açmanızı öneririm.
Dave mustaine signature yazısına iyi bakın anlarsınız imzasına bakın
Edit : türkiyede hiçbir zaman dave mustaine signature modelleri 300 $ olmadı o yurtdışı fiyatı ;)

Fender USA Highway One strat ve tele saplarinda American Standard strat ve tele saplarindan degisik olarak "medium jumbo" fretler yerine daha iri olan "jumbo" fretler
kullaniliyor ve klavye kenarlari yuvarlanmamis (duz birakilmis) oluyor. Fotograf uzaktan cekilmis onun icin ben tam olarak bu detaylari goremesem de sizin gozunuz bunlara takilmis olabilir.

Fender USA Highway One strat ve tele saplarinda American Standard strat ve tele saplarindan degisik olarak "medium jumbo" fretler yerine daha iri olan "jumbo" fretler
kullaniliyor ve klavye kenarlari yuvarlanmamis (duz birakilmis) oluyor. Fotograf uzaktan cekilmis onun icin ben tam olarak bu detaylari goremesem de sizin gozunuz bunlara takilmis olabilir.
Anladım hocam bu detayı bilmiyordum o zaman linki kaldıralım uyarınız için teşekkürler :)

Var mı böyle bir gitar ? Biraz araştırdım ancak benzer bir şey bulamadım. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Bu haliyle eski sahte gitarlara benzettim.
image.jpeg
image.png
image.png

Geri