Sahte Gitarlar

Body orjinal değilmiş de çanta orjinalmiş, he gülüm body'yi 250 dolara aldın, çantaya 620 lira verdin, yersen, sap da orjinalmiş, masallar masallar...

Belge vs saymış adam fatura diye birşey belirtmemiş, sap fotoğraflarını vs de gizlemiş.Şüpheli ve sıkıntılı.

Malum sitede sertifikalı sahte gitarları da gördüydüm, bir ara gemi azıya öyle aldılar. Şu aralar yüklenen resimlerde sertifika yok. Ama resimler gerçekse, headstockları da düzeltmeye başlamışlar. Dikkat edin. Bir tane satıcı profilinde Amerika'da bir atölyenin resimlerini bile aşırmış!

Malum sitede sertifikalı sahte gitarları da gördüydüm, bir ara gemi azıya öyle aldılar. Şu aralar yüklenen resimlerde sertifika yok. Ama resimler gerçekse, headstockları da düzeltmeye başlamışlar. Dikkat edin. Bir tane satıcı profilinde Amerika'da bir atölyenin resimlerini bile aşırmış!
Belgeler zaten veriliyordu sıfır içerikte onu çok gördüm de fakat lakin genelde fatura ibraz edemiyorlar,Türkiye'den alındıysa zaten distribitörden vs sorun yok.Satacak arkadaşlardan bir kısmı bu faturaları saklıyorlar,mantıklı da yapıyorlar bir bakıma.

Belgeler zaten veriliyordu sıfır içerikte onu çok gördüm de fakat lakin genelde fatura ibraz edemiyorlar,Türkiye'den alındıysa zaten distribitörden vs sorun yok.Satacak arkadaşlardan bir kısmı bu faturaları saklıyorlar,mantıklı da yapıyorlar bir bakıma.

Faturaların saklanması en doğru hareket. Hatta mümkünse yanında bir tür sözleşme gibi bir şey de olmalı veya en azından faturasının arka tarafına "ben bilmem kim, bu malı şu kişiye sattım -isim imza tarih-" gibi ibareler konmalı.

Faturaların saklanması en doğru hareket. Hatta mümkünse yanında bir tür sözleşme gibi bir şey de olmalı veya en azından faturasının arka tarafına "ben bilmem kim, bu malı şu kişiye sattım -isim imza tarih-" gibi ibareler konmalı.
Bu sayede hem satan firma zan altında kalmaz hem de gitarı 2. el olarak satan kimse zan altında kalmaz. Şu an millet bu sahte gitar korkusundan markaların alt üreticilerinin gitarlarına yönelmeye başladı sahtesi üretilmiyor diye.Geçenlerde bir Fender kullanıcısı USA üretimi gibi görünenlere şüpheyle yaklaştığını söylemişti ve sırf bu yüzden Mim strat aldığını demişti, benzer yönelimi Gibson'dan Epiphone'a da görebilirsiniz. İspat niteliği taşıyan belgeleri atmayalım arkadaşlar( gitar firmasının gitar ile verdiği kâğıtlar değil bu belgeler, çünkü bunların da sahtesi yapılıyor,belgeden kasıt faturadır.), eğer elinizde belge yoksa somut ispatlarınız olsun,gitarı kimden nereden aldığınızı ispatlayın, kimse zan altında kalmaz böylelikle.

adama mesaj attım çok rahat şekilde yol parasını ortaklaşa öderiz ya sen gelirsin yada ben gelirim gösteririz istediğin luthiere dedi bence o sahte değil gibi abi yaa resimleri alıntıdır en fazla. adamın telefonu aktif ulaşılıyor ve mesajlara orjinal olduğundna emin olamadım yazsanız dahi sıkıntı yapmadan cevap veriyor garip ama işte faturası olmaması işini sıkıntıya sokuyor adamın yoksa öyle replika satan tavrı yok takas önerip bi deneyin görebilirsiniz bence

Bu sayede hem satan firma zan altında kalmaz hem de gitarı 2. el olarak satan kimse zan altında kalmaz. Şu an millet bu sahte gitar korkusundan markaların alt üreticilerinin gitarlarına yönelmeye başladı sahtesi üretilmiyor diye.Geçenlerde bir Fender kullanıcısı USA üretimi gibi görünenlere şüpheyle yaklaştığını söylemişti ve sırf bu yüzden Mim strat aldığını demişti, benzer yönelimi Gibson'dan Epiphone'a da görebilirsiniz. İspat niteliği taşıyan belgeleri atmayalım arkadaşlar( gitar firmasının gitar ile verdiği kâğıtlar değil bu belgeler, çünkü bunların da sahtesi yapılıyor,belgeden kasıt faturadır.), eğer elinizde belge yoksa somut ispatlarınız olsun,gitarı kimden nereden aldığınızı ispatlayın, kimse zan altında kalmaz böylelikle.

Güzel diyorsunuz ama, Çin ' den garanti belgesini de yolluyorlar artık. Bir iki haftaya Çin ' den sipariş ettiğim gitar gelecek, detaylı inceleriz burada.

Çin yapımı gitarın yanında garanti belgesi gitarın sapı çatladı diyelim, kime göstericeksin Türkiyede? Servis ağı olmadıktan sonra garantinin bir anlamı var mı ki?
Gercek anlamda servis agi kimde var ki? Bu sadece burada degil gavur memlekette de boyle... Stratocaster'in da sorun olsa sinirli garanti almis olsan ve o dolsa fenderin de umrunda olmaz basima geldi biliyorum. Duzgun servis olarak ben bir tek mesa ve digitechi biliyorum. Turkiyede onlar da yalan.Hicbir markanin yetkili serservisi yok kurulabilir mi o da ayri mesele ya. Bu konu hakkinda benim tek dusuncem bildiginiz adamdan veya bildiginiz yerden alin. Forum ici referanslar gitarla gelen belgeler kadar muhimdir benim icin.

Gercek anlamda servis agi kimde var ki? Bu sadece burada degil gavur memlekette de boyle... Stratocaster'in da sorun olsa sinirli garanti almis olsan ve o dolsa fenderin de umrunda olmaz basima geldi biliyorum. Duzgun servis olarak ben bir tek mesa ve digitechi biliyorum. Turkiyede onlar da yalan.Hicbir markanin yetkili serservisi yok kurulabilir mi o da ayri mesele ya. Bu konu hakkinda benim tek dusuncem bildiginiz adamdan veya bildiginiz yerden alin. Forum ici referanslar gitarla gelen belgeler kadar muhimdir benim icin.

Daha önce de yazmıştım, anlatmaya çalıştığım şey aslında karşında bir muhattap bulabilmek. Atıyorum Fender gitarının sapına manyetiğine ya da X aksamına bir şey olduğunda ararsın distürbitörünü - şu an Zuhal Müzik sanırsam - dersin ki kardeşim benim derdim şu şu şu çözebiliyorsanız çözün. Çin yapımı çakma bir gitarda bu imkanın hiç olmayacağı görüşündeyim.

Sevgiler...

;) Selam. Takasa gitar + paraya anlaşacaktık. Nicki starkers . Bir de Gibson forumuna sorayım dedim. Bu ortaya çıktı. Seri numarası ve fotoğraf kesin isteyin. Takasa bile razılar. Daha sonra başka account ama aynı fotoğraflarla o ilan tekrar tekrar açılıp kapandı.

Bir Standart veya Traditional Pro Gibson LP ım olsun çok istedim ama sahte gitar paranoyası aldı başını gitti bende. Bahaneyle Deluxe serisi Gibson lar hakkında çok şey öğrendim. Cin olmadan adam çarpmak isteyen çok. Dikkat etmek lazım.
Merhaba Arkadaşlar,
Ekteki ilan bana aittir. Gitarı talihsiz bir kazıklanma sonucu rr24 ile takaslayarak aldım ebay aracılığı ile. Hatta aratırsanız forumda ilanı duruyor olabilir. Sahibinden gelen mesajlar sonucu edindiğim bilgiler doğrultusunda replica olduğuna uyanabildim. Çok uzun süredir gitar çalmama ve elimden onlarca gitar geçmesine karşın hiç Gibson tecrübem olmamıştı. Ve bu gitarda uyandığım tek nokta fretlerin üstünü kaplamayan sapların yanlarındaki inlay lerdi. Zira sapı şaka maka normal Gibson'dan daha rahat bir konuma getirmiş. Akort kaçırmıyor birşey yapmıyor. Zuhalde denediklerim gibi kazulet bir kalınlığı yoktu. Artık işlem mi gördü yoksa doğalında mı böyle bende bilmiyorum. Tabi bu sap konusu ton-zevk-tuşe meselesi. Ama eşi benzeri çok zor bulunan rr24 maple snow white gitti gider... Tekrar kendime ek olarak bir Jackson RR3 aldım vs vs diye konu uzar. He bu arada nickim hala starkers. Gitarıda arada replica olarak satılığa çıkarıyorum. Fiyat fazla geliyordur muhtemelen birçoğuna. Çokta fifi :D Başka fake hesap mesap yok. Saygılar :)

Geri