Sahte Gitarlar

Bence de sahte gitar apaçık.Sonra uyarmak istedim, aldığım cevap;
Gitar sahte, ufak bir google aramasında görülüyor, aynı seri no.suyla satılan bir sürü gitar var ortada.
Yavuz hırsız mantığıyla hareket ediyor terbiyesiz.. Bir de "replika nedir?" falan diye artistlik yapıyor hırsız herif. Kimin günahına girecekse artık. Yazık.
Ben de bildirimde bulundum, ancak sahibinden.com sitesi bu konuda çok sorumsuz maalesef, daha önceleri de çok bildirdiğimiz hırsız oldu, çok azı için önlem aldılar; kalite kontrolleri sıfır.
İnşallah birilerinin canını yakmaz..

Gitar sahte, ufak bir google aramasında görülüyor, aynı seri no.suyla satılan bir sürü gitar var ortada.
Yavuz hırsız mantığıyla hareket ediyor terbiyesiz.. Bir de "replika nedir?" falan diye artistlik yapıyor hırsız herif. Kimin günahına girecekse artık. Yazık.
Ben de bildirimde bulundum, ancak sahibinden.com sitesi bu konuda çok sorumsuz maalesef, daha önceleri de çok bildirdiğimiz hırsız oldu, çok azı için önlem aldılar; kalite kontrolleri sıfır.
İnşallah birilerinin canını yakmaz..
Bence satıcı sahte olduğunu bilmiyordu ve şuanda da kabullenmek istemiyor. Biraz konuştum oradan anladım.

Seri numarası kısmından gördüğüm üzere fake olduğunu düşünüyorum....

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...tleri-gibson-lespoul-standart-331914773/detay

2j24v0.png

Ben kendisiyle telefonda görüştüm. Benim sattığım bir gitarla ilgileniyordu. Bu gitardan bahsetti. Bende kendisine gitarının sahte olduğunu söyledim.

"Arkadaşım gitarı Amerika'dan almış, getirdi bana sattı da bilmem ne...."

Heryerinden şaibeli durumlar. Gerek yok. Tahmin ettiğiniz üzere bir alışverişimiz olmadı kendisiyle.

Beyler bu sahte gitar konusunda diyeceğim diğer konu,

Eğer bir gitar fiyatına göre aşırı performans oranı sunuyorsa o tip bir gitardan huylanmaya başlayın derim.

Mesela 76 model fender strat 2500 lira,
Mesela egzotik görünüşlü gibson custom shop 4000 lira,
Mesela Ibanez JEM 850 lira gibi bir fiyattan satılıyorsa sıkıntı ihtimalini hiç küçümsemeyin.

Almak istediğiniz enstürmanı mutlaka iyice araştırın. Sadece orjinal sitesindeki resimlerine değil, sweetwater gibi alışveriş sitelerinde çekilmiş resimlerine de mutlaka bakın, gözünüzü alıştırın.

Benim tecrübeme göre herhangi bir şeyin çok ucuza çok iyisini almanın tek ihtimali vardır. Eğer enstürmanı satan kişiyle bir hukukunuz varsa ve o kişi o enstürmanı sizin için uygun görüp vermek isterse o iş olur. Yoksa kapıdan giren adama kimse custom shop stratı 2000 liraya al git sana çok ısındım diye vermez. Uyanık olun para zor kazanılıyor/ biriktiriliyor. :)

https://www.sahibinden.com/ilan/ali...edition-plus-maudio-fasttrack-304802200/detay

Buradaki gitarın sahte olma ihtimali var mı ? Araştırdığımda bulduğum tek pickguardlı RG-570 bu :D

Ibanez guitar buying guide Burada baktığımda da sonu 70 ile bitenlerin HSH dizimliminde ve pickguardsız olduğunu söylüyor. (70 – HSH pickups, no pick guard)

Ayrıca 570de shark inlayde göremedim diğer gitarlarda hep dot inlay.Kafamı karıştırdı :D
O gitar heralde rg 550. Satıcının yazdığından anlaşıldığı üzere kendide bilmiyor olması normal.

https://www.sahibinden.com/ilan/ali...edition-plus-maudio-fasttrack-304802200/detay

Buradaki gitarın sahte olma ihtimali var mı ? Araştırdığımda bulduğum tek pickguardlı RG-570 bu :D

Ibanez guitar buying guide Burada baktığımda da sonu 70 ile bitenlerin HSH dizimliminde ve pickguardsız olduğunu söylüyor. (70 – HSH pickups, no pick guard)

Ayrıca 570de shark inlayde göremedim diğer gitarlarda hep dot inlay.Kafamı karıştırdı :D
Pickguardda bu kadar vida olması, p.guardın sonradan eklendiğini düşündürttü bana ama emin de değilim.

RG570 pickguardsız doğrusunuz.. Bu gitar ya sonu rg550 gibi 50 ile biten bir seriden ya da sonradan pickguard takılmış ki bunu çokça gördüm.. Seri numarasından sorgulanabilir, zaten sapın arkasında seri numarası altında muhtemelen modeli de yazıyordur..İnlaylerdeki sharktooth RG550 ve RG570 Limited Edition (LTD) serilerinde kullanılır ve normal olanlarından 100 Dolar civarı pahalıdır. Japon malı Fujigen yapımı şeker gibi gitar..Bu gitarın Floyd rose'u da (Lo Pro Edge) harikadır.. Gitar case dahil orjinal, 90'lı yıllarda bu case ile satılıyordu İbanezler, benim rg550 gitarımda da var.. Farklı bir sorunu yoksa, RG550 veya RG570 ise pazarlıkla biraz daha uygun bir fiyata alınabilir...

RG570 pickguardsız doğrusunuz.. Bu gitar ya sonu rg550 gibi 50 ile biten bir seriden ya da sonradan pickguard takılmış ki bunu çokça gördüm.. Seri numarasından sorgulanabilir, zaten sapın arkasında seri numarası altında muhtemelen modeli de yazıyordur..İnlaylerdeki sharktooth RG550 ve RG570 Limited Edition (LTD) serilerinde kullanılır ve normal olanlarından 100 Dolar civarı pahalıdır. Japon malı Fujigen yapımı şeker gibi gitar..Bu gitarın Floyd rose'u da (Lo Pro Edge) harikadır.. Gitar case dahil orjinal, 90'lı yıllarda bu case ile satılıyordu İbanezler, benim rg550 gitarımda da var.. Farklı bir sorunu yoksa, RG550 veya RG570 ise pazarlıkla biraz daha uygun bir fiyata alınabilir...
Gerçekten çok hoşuma gitti gitar görüntü olarak şimdi adamla sahibindende mesajlaşıyorum bakalım sonradan mı ekletmiş yoksa rg550miymiş :D

Geri