Sahte Gitarlar

Geldi yine..

by4qrj.png

XdYV0D.png
Bu gitarı 3 farklı başlıkla gördüm. bir tanesi 1000 liraydı diğeri de 1300dü sanırım. Kore yapımı bir squier bile değil. Direk çin malı yahu.

Ya bu suç değil mi? Alenen açık açık dolandırıcılık yapılıyor. Bide üstüne al sat yapsanız 1000 2000 TL kar edersiniz yazmış çakal. Bunlara bi şekilde müdahale edilemiyor mu? Misal ekran görüntüsü falan alıp biryere şikayet edemiyor muyuz?

İlan ile ilgili şikayetim var linkine tıklayabilirsiniz
Şikayet işe yaramıyor böyle durumlarda.
Bence yapılması gereken;
Gitarı alacağım diyerek dolandırıcı arkadaşla buluşmak. Sonrasında da gitarı kafasında kırmak.
Çünkü adam hırsız. Bilmeyen biri gitse alsa gitarı, ha cebinden 1000 lira çalmış ha bu gitarı 1600'e itelemiş. Aynı şey.

Bir kere seri nummerası gereğinden fazla büyük ve fazla gözüküyor bu bir
Headstock da o kıvrımların olduğu yer amatörce cnc den geçirilmiş ki studio gitarlarda bile daha kaliteli duruyor orası ancak bu bazı gibsonlarda özellikle eskilerde olabiliyor geçelim bir şey demeyelim
Evet kendini ilk gösteren özelliği kanatlar zaten headstockdaki kanatlar beni alma diyor
Klavye de tam belli değil ama gül sanırsam
Ve galiba burgular ya dandik geldi gözüme ya da stock burgular değil
(yanlış düşündüğüm gözlemlediğim bir sürü yer olabilir sonuçta hayatımda hiç gibson görmedim sadece resimlerden felan gördüklerimle konuşuyorum)

Bir kere seri nummerası gereğinden fazla büyük ve fazla gözüküyor bu bir
Headstock da o kıvrımların olduğu yer amatörce cnc den geçirilmiş ki studio gitarlarda bile daha kaliteli duruyor orası ancak bu bazı gibsonlarda özellikle eskilerde olabiliyor geçelim bir şey demeyelim
Evet kendini ilk gösteren özelliği kanatlar zaten headstockdaki kanatlar beni alma diyor
Klavye de tam belli değil ama gül sanırsam
Ve galiba burgular ya dandik geldi gözüme ya da stock burgular değil
(yanlış düşündüğüm gözlemlediğim bir sürü yer olabilir sonuçta hayatımda hiç gibson görmedim sadece resimlerden felan gördüklerimle konuşuyorum)
Diğer ilanları da bir tuhaf...
Sanırım Squier bass da şüpheli gibi?

Sağol kardeşim...
Kimsede o kadar sağlam bel yok, oturarak çalıyorum...:)
Ama allah var ne kadar wood o kadar good oluyor hele ki maunda :D buna da şükür? ya içi boşaltılmış olaydı? O sustain, o harmonikler, o ton, o denge, motorun çıkardığı su sesi...
Anlayamazs...
Öhöm öhöm

Ne demiş atalarımız;

"Güzel bir ses gelecekse gitar için çekilen her çile kutsaldır"

Ama allah var ne kadar wood o kadar good oluyor hele ki maunda :D buna da şükür? ya içi boşaltılmış olaydı? O sustain, o harmonikler, o ton, o denge, motorun çıkardığı su sesi...
Anlayamazs...
Öhöm öhöm

Ne demiş atalarımız;

"Güzel bir ses gelecekse gitar için çekilen her çile kutsaldır"
Öyle tabii...
Ama, bir ara forumda tartışılmıştı sanırım farklı ve daha hafif maun cinslerinden yapılan LP'ler olduğuna dair... CS larda kullanılanlardan???
@hackeiommi yazmıştı galiba?

Geri